بازی‌های match3 همانند کندی کراش، همیشه یکی از محبوب‌ترین بازی‌هایی بوده اند که توانایی سرگرم کردن هر سن و سالی را دارند، حالا فرض کنید بازی منتشر شده ساخته یک استودیوی کاربلد و بازیکن شناس باشد، پس انتظار عجیبی نیست که توقع تجربه یک بازی ایرانی جذاب و سرگرم کننده را داشته باشیم.

در این بررسی قصد داریم به سراغ بازی مظفرخان، ساخته جدید استودیو نردبان اندیشه سازنده بازی‌های معروفی همچون باقلوا و آمیرزا برویم، بازی‌هایی که حتی اگر بازیکن موبایلی هم نباشیم قطعا در مترو یا در مهمانی‌ها آن را دیده‌ایم.

بازی مظفرخان یک بازی تفننی با ترکیب داستانو جورچین است که شما باید به عمارت عموی پیر خود برگردید و آن را همچون گذشته سر سبز و پویا کنید و در این حین هوشمندانه در برابر افرادی که قصد دارند عمارت را به نابودی بکشند و از شما بگیرند رفتار کنید.

اولین نکته مثبت در رابطه با بازی این است که داستان جذاب و شنیدنی بازی همه چیز نیست و در کنار آن مثل بازی‌ همچون HomeScapes شما درگیر پیشبرد داستان با حل جورچینی خواهید شد که علاوه بر ایجاد جذابیت بیشتر، باعث بروز یک حس سرزندگی در شما می‌‌شود.

همه ما قطعا یک بار هم که شده بازی‌های جورچین (Match 3) که در آن‌ها باید حداقل سه شکل یکسان را در یک راستا قرار دهید را تجربه کرده‌ایم ولی بازی موبایلی مظفرخان ویژگی‌هایی را در خود جای داده که باعث می‌شود تجربه آن ارزشمند باشد:

جمله‌بندی‌ها (کپی رایتینگ) دلنشین بازی، حتی صفحه بارگزاری (loading) را هم برای بازیکنان دوست داشتنی می‌کند.

موسیقی و صداگذاری بازی در کنار داستان سرایی قوی توانسته به خوبی مخاطب را در محیط بازی غرق کند و حس نوستالژی/ایرانی دوست‌داشتنی‌ای را در او به وجود بیاورد؛ بخصوص که در این موسیقی از سازهایی همچون تنبک و تار نیز استفاده شده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که انیمیشن‌های حالت جورچین (گیم پلی) بر خلاف محیط بازی و در رقابت با سایر بازی‌های مشابه کمی ساده و خشک به نظر میرسد که در کوتاه مدت ممکن است باعث خستگی برخی از بازیکنان شود ولی باید توجه داشت که استودیوی سازنده به لطف چند ده میلیون بازیکنی که بازی آمیرزا را تجربه کرده‌اند به خوبی بازیکنان ایرانی را می‌شناسد و با مدیریت این روند آموزشی در ادامه به پویایی بیشتر گیم‌پلی می‌پردازد.

امکانات ویژه‌ای که در گیم‌پلی بازی مظفرخان در اختیار مخاطب قرار گرفته است تا حد زیادی به همه بازی‌های این سبک شباهت دارد که این وفاداری به کاربران جدید بازی کمک می‌کند که راحت‌تر آن را درک کنند ولی کماکان برخی از این قابلیت‌ها، امکان جذاب‌تر شدن را دارند.

طراحی گرافیک بازی به خوبی انجام شده و حس خوبی را به بازیکنان متعدد خود هدیه می‌کند که از این بابت باید به سازندگان آن تبریک گفت و امیدواریم در ادامه با بیشتر شدن انیمیشن‌ها و صداگذاری‌های بازی، جلوه بصری بازی، چشم نوازتر شود.

از آن‌جایی که این بازی بسیار اعتیاد آور است، سازنده آن گستردگی خوبی را در محیط مختلف بازی در نظر گرفته تا از تکراری شدن داستان جلوگیری کنید و بازی مظفزخان اصلا ساخته‌ای نیست که با چند ساعت تجربه به راحتی به اتمام برسد و در طول مسیر شخصیت‌‌ها و محیط‌های جذابی به بازی اضافه می‌شود که این بازی را به یک انتخاب هوشمندانه تبدیل می‌کند.

در نهایت اگر دنبال یک سرگرمی آفلاین و همیشه در دسترس برای اوقات فراغت خود در ترافیک، مترو و زمان‌های آزادتان می‌گردید، مظفرخان یک بازی موبایلی است که از دانلود کردن آن پشیمان نخواهید شد.


معرفی ویدیویی بازی مظفرخان: