بازی‌های جهان‌باز یا Open World همیشه به عنوان یکی از پرهزینه‌ترین سبک از بازی‌ها به شمار رفته و می‌روند. این دست از بازی‌ها در واقع هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند، اما در عوض سعی در آزاد‌گذاشتن بازیکنان دارند تا بازیکنان به راحتی و بدون هیچ محدودیتی به تجربه‌ی این دست از بازی‌ها بپردازند. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین این دست از بازی‌ها Gran Theft Auto یا دزدی بزرگ اتومیبل است که به قدری پرهزینه و محبوب از آب درآمد که حتی افرادی که تجربه‌ی زیادی در عرصه‌ی گیمینگ ندارند نیز حداقل برای یکبار هم که شده آوازه‌ی این بازی به گوششان خورده است.

حال در این بررسی از بازیاتو قصد داریم یک نمونه‌ی با‌کیفیت داخلی برای این بازی محبوب را به شما معرفی کنیم که نه تنها حسابی دست بازیکن را باز گذاشته است، بلکه می‌توان از آن به عنوان یک رقیب موفق و سرسخت برای بازی GTA نام برد. پس تا انتهای این نقد و بررسی همراه بازیاتو باشید.

بازی ماشین بازی ایرانی 2023 : گشت آزاد ساخته‌ی استودیوی آتل گیمز است که سابقه‌ی دیرینه‌ای در ساخت این سبک از بازی‌ها دارد. نسخه‌های قبلی این بازی نیز توانسته‌ بودند به موفقیت به نسبت خوبی دست پیدا کنند؛ اما نسخه‌ی 2023 این بازی با تغییرات و بهینه‌سازی‌های بسیار آمده است تا تکراری باشد بر موفقیت‌های قبلی این بازی.

در این بازی شما به عنوان یک شهروند وارد شهر بزرگ بازی می‌شوید. هدف چیست؟ در واقع هدفی برای شما تعریف نشده است و تنها هدف این بازی لذت بردن از گرافیک بالای بازی، ماشین‌های واقع گرایانه با فیزیک بسیار عالی و تجربه‌ی هرآن‌چیزی که در زندگی واقعی تقریبا غیرممکن، نامعقول و حتی غیرقابل دست‌یافتنی به نظر برسد. امکان تغییر و شخصی‌سازی شخصیت بازی، تیون و شخصی‌سازی کامل جزییات ماشین و انتخاب ماشین از میان طیف وسیعی از ماشین‌های داخلی و حتی خارجی نقاط قوتی است که در نگاه اول بازیکنان را به خود جذب می‌کند.

پس از خرید ماشین و شخصی‌سازی کاراکتر به سلیقه‌ی خود وارد شهر شوید و از بازی لذت ببرید. پس از ورود به شهر خود را در یک گاراژ می‌بینید که انواع و اقسام وسایل نقلیه شما را احاطه کرده‌اند. از ماشین شخصی‌تان گرفته تا موتور، هلیکوپتر و حتی تانک! یکی از بزرگ‌ترین نقاط تمایز این بازی نسبت به نمونه‌های مشابه داخلی این است که شما تنها محدود به رانندگی در ماشین خود نیستید و می‌توانید از ماشین پیاده شده و راه بروید و از وسایل نقلیه مختلف لذت ببرید.

ماشین سواری در این بازی لذت‌بخش و هیجان انگیز است و در واقع با یک شبیه‌ساز کامل رانندگی رو‌به‌رو هستید. کنترل کامل چراغ‌های ماشین مانند راهنماها و فلاشر، چراغ‌های نورپایین و نوربالا، امکان استفاده از ترمز دستی برای دریفت کشیدن، بوق و حتی تغییر ارتفاع ماشین در بازی وجود دارد. دکمه‌ی تعمیر بدنه‌ی خودرو و اسپان مجدد ماشین هم برای راحتی هر چه بیشتر بازیکنان در بازی گنجانده شده است. حالت اسلوموشن یا صحنه‌آهسته نیز وجود دارد تا به بازیکنان توانایی خلق صحنه‌های سینماتیک در حین بازی بدهد.

می‌توانید یک شهروند سالم باشید که با ماشین خود مشغول لذت بردن از جاده‌ی پیش رویش است یا می‌توانید فردی باشید که یک شورش عظیم در شهر راه‌انداخته است و دیگر هیچ کس جلودار او نیست و یا حتی با استفاده از تانک اسلحه‌های متنوع بازی یک کشتار عظیم در شهر راه بینداید. در این بازی انتخاب کاملا با شماست.

امکان تغییر کیفیت، رزولوشن، دید دوربین و افکت‌های بازی نیز در بازی گنجانده شده است تا موبایل‌های مختلف با قدرت سخت‌افزاری متفاوت نیز بتوانند به تجربه‌ی بازی بپردازند. امکان شخصی‌سازی کنترلر بازی اعم از تغییر دنده به حالت دستی یا اتومات یا تغییر نوع کنترل از نوع دکمه‌ای به سنسور نیز در بازی وجود دارد. امکان فعال‌سازی تخریب ماشین و شدت آن نیز در کمتر بازی در این سبک دیده می‌شود.

با خرید نسخه‌ی کامل بازی نه‌تنها می‌توانید به تمامی ماشین‌های بازی دسترسی داشته باشید بلکه تبلیغات بازی نیز دیگر برایتان نمایش داده نخواهد شد. در پایان اگر به دنبال یک بازی همه‌فن‌حریف هستید تا تجربه‌ی ناب ماشین‌بازی با چاشنی GTA را تجربه کنید پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان بازی ماشین بازی ایرانی 2023: گشت آزاد را از دست ندهید.