بازی‌های موبایلی که در جهت تقویت اطلاعات عمومی افراد هستند، نه تنها به پیشرفت سطح سواد و علم جمعی جوامع منجر می‌شوند، بلکه باعث می‌شود تا بدین صورت افراد به بهترین نحو ممکن از اوقات فراغت خود استفاده کنند. در این بین بازی‌های کلماتی که دارای چاشنی رقابت نیز هستند، توانسته‌اند به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. البته که پیش از این نیز شاهد تولید بازی‌های بسیار موفق داخلی مانند وردیناتور در این سبک بوده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌ها را تجربه کنید و شک نکنید که ساعت‌ها سرگرم خواهید شد.

بازی رقابت مرگ یکی از بازی‌هایی است که به تازگی توسط استودیوی چک پوینت برای دستگاه‌های موبایلی منتشر شده است. این بازی در سبک کلمات و دانستنی است که با ایجاد یک رقابت اطلاعاتی آنلاین در بین افراد می‌‌تواند ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم کند. در بازی رقابت مرگ شما به همراه ۳ فرد دیگر در یک جزیره و در میان آب‌های خروشان و خطرناک گیر کرده‌اید و در این بین تنها دانستنی‌های شماست که به کمک شما می‌آید و می‌تواند شما را از مرگ نجات دهد.

روال بازی بدین صورت است که یک سوال از هر ۴ نفر پرسیده می‌شود و هر فرد ۱۵ ثانیه وقت دارد تا پاسخ سوال را بدهد. این افراد در میان آب‌های سهمگین و پر از موجودات خطرناک گیر کرده‌اند و چیزی که مانع از مرگ آن‌ها شده است بلوک‌های چوبی زیر آن‌هاست. با هر سوال صحیح یک بلوک چوبی به زیر افراد اضافه می‌شود و با هر پاسخ غلط یک بلوک چوبی از زیر آن‌ها کم می‌شود و در نتیجه یک قدم به مرگ نزدیک‌تر می‌شوند. در نهایت برنده‌ی بازی کسی است که بیشتر از همه بتواند زنده بماند و به سوالات صحیح بیشتری پاسخ دهد. به ازای هر برد در بازی نیز، مقدار مشخصی به سطح بازیکن اضافه می‌شود تا در دور بعدی با افراد با سطح اطلاعات عمومی بالاتری به رقابت بپردازد.

دو راهنمایی نیز برای بازی در نظر گرفته شده است که با کم کردن مقدار مشخصی از سکه به کمک بازیکنان می‌آید. یکی از راهنمایی‌ها بخشی از پاسخ را به بازیکن نمایش می‌دهد و دیگری به کلی سوال را رد می‌کند.

از جمله نقاط قوت بازی می‌توان به امکان شخصی سازی کاراکتر بازیکنان، داشتن سیستم سطح بندی بازیکنان و لیدربورد و داشتن سوالات متنوع از دسته‌بندی‌های متفاوت است. در تنظیمات بازی نیز بازیکنان می‌توانند بسته به سطح قدرت پردازشی دستگاه خود گرافیک بازی را تنظیم کنند و از بازی لذت ببرند.

اگر بخواهیم کمی هم از مشکلات بازی بگوییم، می‌توان به اختصاص زمان یکسان برای تمامی سوالات اشاره کرد که کمی ناعادلانه به نظر می‌رسد چرا که تایپ جواب سوالات نسبت به کوتاه یا بلند بودن پاسخ آن‌ها، نیازمند زمان‌های متفاوت خواهد بود. سطح بندی سوالات نیز کمی عجیب به نظر می‌رسد چرا که در بین سوالات بسیار آسان، سوالات بسیار سخت و سطح بالایی نیز به بازیکنان نمایش داده می‌شود که شاید برای رده‌های سنی متفاوت مناسب نباشد و از جذابیت بازی بکاهد. البته با توجه به اینکه بازی هنوز در مراحل ابتدایی انتشار قرار دارد، انتظار می‌رود که در بروزرسانی‌های آینده، این مشکلات جزئی نیز برطرف شود.

در نهایت اگر از تجربه‌ی بازی‌های کلماتی و دانستنی که از چاشنی رقابتی نیز برخودار باشند لذت می‌برید، پیشنهاد می‌کنیم که بازی رقابت مرگ را نیز تجربه ‌کنید و مطمئن باشید که ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد.