بازی‌های آنلاین خیلی سریع رشد کردند و میان بازیکنان محبوب و مطرح شدند. احتمالا هرکدام از ما تا به امروز حداقل یک بازی آنلاین را تجربه کرده‌ایم و به آن دل بسته‌ایم. این بازی‌ها حس رقابت و هیجان در بازی‌ها را چند برابر کرده‌اند.

گرچه در بین بازی‌های ایرانی هم بازی‌های آنلاین زیادی در سبک‌های مختلف داشتیم اما در بین محبوب ترین عناوین بازی‌های آنلاین خبری از بازی‌های استراتژی و شوتر نیست. بلکه در بین عناوین داخلی بازی‌هایی در سبک پرسش و پاسخ مثل کوئیز اف کینگز بیشتر دیده شده‌اند.

پس از این دست از بازی‌های بازی‌هایی که ایده اصلی خود را از برد گیم‌ها گرفته‌اند توانسته‌اند توجه بیشتر بازیکنان را به خود جذب کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان بازی‌های مار کرفت و منچرز را نام برد.

در این مطلب از بازیاتو قصد یک رقابت آنلاین جدید و تازه منتشر شده را داریم. در ادامه با بررسی این بازی که یاتزی نام دارد با ما همراه باشید.

دانلود بازی یاتزی

رقابت بر سر تاس

گیم پلی بازی یاتزی چندان جدید و خلاقانه نیست و پیش از این هم گیم پلی این چنینی را شاهد بودیم. در یاتزی شما پنج تاس در اختیار دارید و در هر نوبت سه مرتبه می توانید تاس بیندازید. وظیفه شما این است ترکیباتی خاص با تاس‌ها مثل پنج عدد مشابه یا پنج عدد متوالی بسازید. هر ترکیب امتیازی برای شما خواهد داشت.

این گیم پلی دقیقا گیم پلی بازی خوش ساخت تاس و تخت است. یاتزی رقیب فوق العاده سر سختی دارد. اما سازندگان برای پیشی گرفتن از رقیب گردن کلفت خود تدابیری اندیشیده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کلیت بازی یاتزی آنلاین است. بازی در دو شکل امتیازی و رقابت آنلاین قابل انجام است. در بخش رقابتی امتیاز شما با سایر کاربران مقایسه خواهد شد و بر اساس امتیازی که کسب کردید رتبه بندی خواهید شد. در بخش امتیازی هم امتیازی مشخص می‌شود که شما باید حداقل به آن امتیاز دست پیدا کنید.

بررسی بازی یاتزی

شانس بهتر = امتیاز بیشتر

یاتزی بر پایه شانس جلو می‌رود و در بازی حرف اول را شانس می‌زند. البته با بیشتر بازی کردن و کسب تجربه بیشتر شما یاد می‌گیرید که چطور باید با تاس‌های بد خود برخورد کنید و کاملا با ترکیبات آشنا خواهید شد. با بیشتر بازی کردن ترفند به دست آوردن امتیاز بیشتر با کمترین شانس را فرا خواهید گرفت.

این نشان می دهد که در بازی صرفا شانس باعث پیروزی نمی‌شود و تصمیمات و عملکرد شما هم به شدت مهم خواهد بود. حال که نکات اصلی بازی را فهمیدیم باید نگاهی به برگ برنده یاتزی در مقابل رقبایش بیندازیم.

یاتزی از آن دسته بازی‌هاست که امکان کسب درآمد را برای کاربران خود فراهم می‌کند. استراتژی‌ای که بازی‌هایی مثل کوییزشو و اسنپ کیو در پیش گرفته بودند را این بار هم در یاتزی می‌بینیم.

البته این کسب درآمد هم مشکلات و سختی‌های خود را دارد. علاوه بر اینکه رقمی که یاتزی در هر بازی به کاربران می‌دهد رقمی ناچیز است، شما برای گرفتن این جایزه باید در مسابقات جزء نفرات اول باشید که کار سختی خواهد بود و نیاز به مهارت در بازی و همچنین شانس بسیار بالا خواهید داشت. بهتر بود سازندگان کمی جوایز بازی را افزایش دهند. اما به هر حال امکان خوبی است و شما می‌توانید در کنار بازی کردن درآمد هم داشته باشید.

بازی آنلاین ایرانی

داشتن امکان کسب درآمد نکته‌ای بسیار جذاب است که می‌تواند کاربران بسیاری را جذب کند. همچنین از دیگر نکات مثبت بازی می‌توان به امکان گفتگو و بازی دو نفره در بازی اشاره کرد. شما می‌توانید به صورت عمومی چت کنید یا به صورت خصوصی با دوستانتان مشغول به گفتگو شوید. در چت دو نفره امکان ارسال استیکرهای اختصاصی وجود دارد که در کمتر بازی‌ای شاهد وجود این امکان هستیم.

همچنین شما می‌توانید لیست دوستان خود را بسازید و با دوستانتان بازی کنید و مشغول به رقابت شوید. همه این‌ها در کنار امکان درآمد از بازی کاربران را وسوسه می‌کنند تا یاتزی را تجربه کنند. بخش دو نفره گیم پلی مشابه بازی اصلی دارد با این تفاوت که بازی به صورت نوبتی انجام می‌شود و رقابت به صورت Realtime خواهد بود.

اما نکته منفی در مورد بازی رابط کاربری است. بهتر بود سازنده رابط کاربری را کمی بهبود ببخشد و از شلوغی آن بکاهد تا کاربر احساسی راحتی بیشتری در بازی کند. گرچه رابط کاربری قابل قبول است اما تا رسیدن به بهترین فاصله زیادی دارد.

بازی یاتزی انلاین

یاتزی را در مجموع می‌توان سرگرمی‌ای جذاب دانست که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. شاید برد در بازی سخت باشد اما با هر بار باخت عطش شما برای پیروزی و کسب جایزه افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر علاقه‌مند به بازی‌های آنلاین و رقابتی هیجان انگیز هستید پیشنهاد می‌کنیم یاتزی را تجربه کنید و در کنار بازی و سرگرمی کسب درآمد داشته باشید.