تا امروز بازی‌های تخته‌ای زیادی برای گوشی‌های هوشمند منتشر شده‌اند و می‌توان آن‌ها را روی گوشی هوشمند تجربه کرد. از جمله این بازی‌ها می‌توان به عناوینی مثل مارکرفت و ارباب مهره‌ها اشاره کرد.

بازی‌هایی که هم جذاب و لذت بخش و هم یادآور دوران کودکی ماست. به خصوص زمانی که امکان بازی آنلاین و رقابت با سایر کاربران هم فراهم باشد.

امروز در بازیاتو قصد معرفی یک بازی تخته‌ای با نام تاس و تخت را داریم. بازی‌ای مناسب و جذاب که اتفاقا امکان بازی و رقابت آنلاین را هم در خود به خوبی جای داده است. در ادامه با معرفی این بازی با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی تاس و تخت

امضای پاییزان

بازی تاس و تخت (یانزی) عنوانی جدید و ساخته کاریزما استودیو که توسط پائیزان منتشر شده است. استودیویی که پیش از این آثار قدرتمند و جذابی مثل شاه دزد را روانه بازار کرده بود.

در این بازی که با نام تاس و تخت منتشر شده باز هم شاهد انیمیشن‌های جذاب و طراحی‌های گرافیک بی نظیر همیشگی این استودیو هستیم. هم چنین صدا گذاری بازی هم به زیبایی و به بهترین نحو انجام شده است.

بازی از ابتدا با روایت داستانی شروع می‌کند و با پخش انیمیشن‌ها و دیالوگ‌هایی که توسط گویندگان حرفه‌ای گفته می‌شوند نوید از یک بازی قدرتمند دیگر از استودیو پاییزان می‌دهند.

تصویر 2 بازی تاس و تخت

در تاس و تخت خبری از تخته نیست

شاید در ابتدا با شنیدن نام بازی یاد بازی تخته بیفتید و انتظار برخورد با عنوانی مثل تخته باز را داشته باشید. اما باید بگویم تاس و تخت هیچ ربطی به بازی معروف تخته ندارد.

در این بازی شما پنج تاس در اختیار دارید. در نوبت خود تاس خواهید انداخت و وظیفه شما ساختن بهترین ترکیبات است. البته قرار نیست تمام تاس‌ها تغییر کنند و می‌توانید تاس‌هایی که به نظرتان خوب آمده‌اند را نگهدارید و دوباره تاس بریزید.

بازی قوانین خاص خود را دارد که به شما امتیاز خاصی با توجه به تاس‌هایتان و ترکیبی که ساخته‌اید خواهند داد. به طور مثال پنج تاس شبیه هم 50 امتیاز دارد که بیشترین امتیاز بازی است.

تصویر 3 بازی تاس و تخت

حریف شما هم به همین شکل عمل خواهد کرد و بازی تا حدودی به تاس و شانس شما بستگی دارد. اما مطمئن باشید اگر با دقت بازی کنید و قوانین و ترکیبات برتر را به خوبی بشناسید برنده شما خواهید بود.

بازی همین طور ادامه پیدا می‌کند تا به اندازه تمام قوانین و الگو‌ها بازی کرده باشید. در هر دست هم می‌توانید سه بار تاس بریزید. البته اگر بخواهید می‌توانید بیشتر هم تاس بریزید اما برای دفعات بیشتر باید تاس که همان آیتم ویژه و جزو منابع اصلی بازی است.

در پایان بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشید پیروز بازی خواهد بود و جوایزی دریافت خواهد کرد. همین گیم پلی شاید نه چندان جذاب می‌تواند ساعت‌ها شما را در تاس و تخت سرگرم کند.

تصویر 4 بازی تاس و تخت

در کنار این‌ها بازی امکانات و بخش‌های دیگری هم دارد که به جذابیت بازی افزوده‌اند. از جمله این بخش‌ها می‌توان به تورنمنت اشاره کرد که در مدت محدودی اجرا خواهد شد و می‌توانید در آن شرکت کنید.

در این بخش مراحلی وجود دارد که در هر مرحله سقف امتیازی مشخص است و شما باید به آن امتیاز دست پیدا کنید تا بتوانید به مرحله بعدی صعود کنید. هر مرحله هم جوایز خاص خود را دارد.

به تمام این‌ها امکان بازی با دوستان، پیام دادن و چت کردن و شخصی سازی آواتار را هم اضافه کنید. سازندگان به تمام نکات به خوبی دقت کرده‌اند و بازی‌ای تحسن برانگیز را روانه بازار کرده‌اند.

تاس و تخت از جمله خوش ساخت ترین عناوین داخلی در این سبک است و پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بازی‌های محبوب داخلی را دارد. این بازی را دانلود کنید و در دنیای تاس و تخت به رقابت با سایر کاربران بپردازید.