با رشد محبوبیت بازی‌های موبایلی در بین بازیکنان ایرانی، شاهد زیاد شدن بازی‌های نوستالژی مثل تخته نرد در مارکت‌های متعدد هستیم.

بازی‌هایی که با داشتن یک پشتوانه تاریخی، سرگرمی جالب و حساب شده‌ای را در اختیار بازیکنانشان قرار داده‌اند.

در این مقاله قصد داریم به سراغ بازی ایرانی ارباب مهره‌ها برویم و به نقد و بررسی مکانیک‌ها و رابط کاربری این بازی بپردازیم.

ارباب مهره‌ها، ساخته جدید استودیو NetDeveloper که به تازگی روانه مارکت کافه بازار شده، یک بازی آنلاین دو نفره است که به شما این امکان را می‌دهد که با بازیکنان مختلف و دوستانتان یک بازی نوستالژی جالب و بکر را بازی کنید و توانایی فکری خود را به چالش بکشید و آن را تقویت کنید.

این بازی نمونه‌ای از بازی باستانی مانکالا است که قدمتی 1400 ساله دارد و از قرن ششم میلادی طرفداران زیادی را در قاره آفریقا و در کشورهایی همچون غنا، مصر و زئیر داشته.

برای تجربه بازی ارباب مهره‌ها شما به هیچ چیزی نیاز ندارید و وجود یک آموزش چندرسانه‌ای و انجام یک مرحله از بازی همه چیز را به شما آموزش خواهد داد.

با نصب بازی، پس از واردکردن نام کاربری، آموزش شما آغاز می‌شود و طی چند مرحله همه قواعد این بازی به شما نمایش داده خواهد شد.

اگر حس کردید قسمتی از آموزش ناقص است، کمی صبر کنید تا ویدیو یا گیف مربوط به آن بخش برایتان بارگزاری شود.

رابط کاربری بازی به خوبی طراحی شده و از پیوستگی قابل قبولی بهره می‌برد؛ یک تم چوبی با انیمیشن‌های جزئی باعث می‌شود که شما از بودن در این بازی لذت ببرید.

همچنین بدون نیاز به گشتن در برنامه می‌توانید هر قابلیت یا امکانی را که نیاز دارید، پیدا کرده و در حداقل زمان برای لذت بردن از بازی آماده شوید.

یک موسیقی آرام، عامل دیگری است که شما را به بودن در این بازی تشویق می‌کند و امکان غیرفعال سازی این موسیقی همیشه در دسترس شما قرار دارد تا با توجه به محیطی که هستید، صدای بازی را مدیریت کنید.

اگر تا این جا همه چیز مرتب است، پس معتل نکنید و با زدن دکمه شروع، وارد منوی بازی شوید؛ در این بخش با توجه به دارایی سکه و توانایی که از خود سراغ دارید می‌توانید یکی از مسابقه ها را انتخاب کرده و برای آغاز مسابقه آماده شوید.

نکته: تفاوت مسابقات با یک‌دیگر در سکه مورد نیاز برای ورود، جایزه و مدت مجاز برای انجام هر حرکت می‌باشد که با انجام چند بازی قطعا به این موارد مسلط می‌شوید.

علاوه بر داشتن حریف آنلاین می‌توانید از دوستانتان که با کد مخصوص موجود در پروفایلشان شناسایی می‌شوند دعوت کنید که با شما به رقابت بپردازند.

همچنین یک ربات هوشمند برای مواقعی که ممکن است هیچ بازیکن آنلاینی در بازی نباشد، همیشه در دسترس است تا شما بدون دغدغه بتوانید در هر زمان و هر مکان از تجربه کردن مانکالا لذت ببرید.

یکی از بخش‌های جالب این بازی، پروفایل کاربران است که علاوه بر داشتن شناسه کاربری، حاوی نام کاربری، ایمیل هر بازیکن و عکس پروفایل نیز هست.

نکته: با کسب سکه علاوه بر شرکت در مسابقات استاندارد و حرفه‌ای می‌توانید با مراجعه به این بخش عکس‌های پروفایل جالبی را برای خود خریداری نمایید.

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که ارباب مهره‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟

اگر می‌خواهید قبل از نصب بازی، با گیم‌پلی آن آشنا شوید باید گفت که شما با ورود به هر مسابقه تعدادی مهره در اختیار و باید با انتخاب هر خانه از مهره ها آن‌ها را یکی یکی به سمت مخزن تان هدایت کنید.

برای درک بهتر گیم پلی پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ ویدیوشات موجود در انتهای مطلب بروید و با نحوه کار این بازی بیشتر آشنا شوید.

اگر آخرین مهره در مخزن شما قرار بگیرد، یک نوبت بازی مجدد از بازی هدیه می‌گیرید تا بتوانید اختلاف را با حریف‌تان بیشتر کنید.

جالب است بدانید، بازی زمانی به پایان می‌رسد که شما یا حریف‌تان تمام مهره‌هایش را استفاده کند؛ توجه داشته باشید که اتمام مهره برنده را مشخص نمی‌کند و تنها شرطی برای پایان بازی است، برنده بازیکنی خواهد بود که توانسته بیشترین مهره را به مخزن خود انتقال دهد.

وجود رده‌بندی آنلاین با تفکیک بر اساس عملکرد دوره‌ای (هفتگی و ماهانه) و کلی، نمایش رتبه و امتیاز پس از هر بازی، وجود جایزه برای برترین‌های هر دوره تنها بخشی از امکانات جالب دیگر این بازی به شمار می آید.

همچنین به طور کلی می‌توان گفت: ارباب مهره‌ها یک بازی تفننی جالب برای داشتن یک سرگرمی مفید در زمان‌های آزادتان می‌باشد.