بازی‌های آنلاین همیشه هیجان انگیز و جذاب هستند و جایگاه خاص و ویژه ای بین کاربران بازی‌های ویدیویی دارند. اما بازی‌های آنلاین تنها به بازی‌های جنگی و استراتژی خلاصه نمیشوند.

مهم نیست سبک بازی کلماتی باشد یا بازی ورزشی، قطعا نسخه های آنلاین مثل واژه دست بالا را خواهند داشت. در این میان بازی‌هایی هم هستند که با ترکیب بازی‌های چند نفره قدیمی با تکنولوژی توانسته اند امکان بازی کردن این بازی‌ها را به صورت آنلاین و بدون نیاز به افراد زیاد فراهم کنند.

بازی هایی مثل منچرز که توانسته اند به محبوبیت زیادی دست پیدا کنند. امروز هم در بازیاتو قصد معرفی یکی از همین بازی‌ها را داریم که سازندگان آن توانسته اند یک نسخه آنلاین از یک برد گیم قدیمی و محبوب را ارائه دهند. با نقد و بررسی بازی تخته باز با ما همراه باشید.

تخته باز ، تخته نرد انلاین

در تخته باز، مارسش کن

گیم پلی بازی تخته باز بسیار ساده و روان و در عین حال جذاب است. شما تاس میریزید و سپس باید مهره‌های خود را حرکت دهید. تمام بازی مانند بازی تخته نرد طراحی شده و الحق تیم توسعه دهنده در اجرای این بازی موفق عملکرده است.

برای بازی شما باید یکی از رقابت‌های موجود را انتخاب کنید و به رقابت بپردازید. هر کدام از رقابت‌ها ورودی و جایزه و سطح متفاوتی دارد و بعضی المان‌های گرافیکی هم متفاوت هستند. در صورت پیروزی در رقابت شما تجربه و سکه دریافت میکنید.

در صورتی که بتوانید حریف خود را مارس کنید دو برابر تجربه دریافت خواهید کرد. پس اگر میخواهید سریعتر لول خود را بالا ببرید هدف را مارس کردن حریف قرار دهید. گیم پلی بازی در چند خط بالا خلاصه میشود اما همین گیم پلی ساده به اندازه ای جذاب طراحی شده که بتواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

در کنار موارد بالا وجود رده بندی نیز به جذابیت بازی می افزاید و جدا از رقابتی که در هر بازی دارید باید با تمام کاربران نیز در رده بندی‌های هفتگی و ماهانه و کلی رقابت کنید. اما نکته قابل توجه این است که شما در بازی‌ها با هوش مصنوعی بازی میکنید و امکان بازی با کاربر واقعی وجود ندارد.

گرچه هوش مصنوعی بازی به خوبی طراحی شده و چندان حس مصنوعی بودن را منتقل نمیکند اما بازی با کاربر واقعی حس و حال دیگری دارد. همچنین اگر امکان بازی با دوستان نیز وجود داشت جذابیت زیادی به بازی افزوده میشد.

بازی تخته باز

تخته نرد به سبک ایرانی

گرافیک و صداگذاری تخته باز الحق خوب کار شده اند و از نقاط قوت بازی هستند. گرافیک و صداگذاری هر دو از تم ایرانی استفاده میکنند و کاملا بومی سازی شده اند. به خصوص گرافیک بازی که از تصاویر ایرانی و محیط‌های ایرانی استفاده میکند.

در واقع هر کدام از رقابت‌ها اسم خاصی دارند که این اسم ها اسامی مکان‌هایی در ایران هستند و در محیط بازی نیز از تصاویر و المان‌هایی مخصوص به همان مکان استفاده شده است. به طور مثال در رقابت تخت جمشید از تصویر تخت جمشید استفاده شده است.

تلفیق موسیقی سنتی و ایرانی با گرافیک و بازی تخته نرد که یکی از بازی‌های محبوب در بین مردم کوچه و بازار است توانسته عنوان قابل تحسینی را بسازد. ایده ساخت بازی بسیار خوب انتخاب شده و تخته باز توانسته در مدت نه چندان زیاد بیش از پنجاه هزار کاربر جذب کند.

بازی تخته نرد

در تخته باز ما با یک عنوان خوب طرف هستیم. گرچه نقاط ضعفی مثل عدم وجود بازی با دوستان یا بازی با کاربر واقعی و یا عدم وجود امکان شخصی سازی مهره‌ها که میتوانست وجود داشته باشد وجود دارد اما همچنان بازی سرگرم کننده و مهیج است.

تعداد دانلود و امتیاز خوب تخته باز در کافه بازار نشان از قدرت و میزان محبوبیت بازی دارد. درضمن بازی در کژوال کمپ موفق به کسب رتبه اول شده و این‌ها خبر از یک عنوان موفق را میدهند.

همچنین قطعا در آینده و در نسخه های بعدی بازی بهبود بیشتری پیدا خواهد کرد. پیشنهاد میکنیم تخته باز را از دست ندهید و آن را همین الان دانلود کنید.