بار دیگر در بازیاتو قصد معرفی بازی کلماتی دیگری را به نام کلماتور داریم. پیش از این انوع و اقسام مختلفی از این سبک بازی معرفی کردیم. از آمیرزا که شاید محبوب ترین بازی این سبک باشد تا نسخه های متفاوت تری مثل دهکده کلمات

بزرگترین تفاوت واژه (کلماتور) با دیگر بازی‌های این سبک آنلاین بودن و رقابت با کاربران دیگر است. گرچه بازی‌های دارای رقابت آنلاین دیگری نیز مثل Magic Words پیش از این منتشر شده اند اما کلماتور با ایده‌های جدید توانسته از نسخه‌های مشابه پیشی بگیرد و تجربه‌ای متفاوت را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

در ادامه مطلب، بازی موبایلی واژه را بررسی خواهیم کرد.

بازی اندرویدی واژه

بیشترین کلمه در کمترین زمان

بازی کلماتور به طور کامل آنلاین است و برای بازی نیاز به اینترنت دارید. گیم پلی بازی رقابتی بین چهار کاربر است که باید با حروفی که در اختیارشان قرار داده شده بیشترین کلمات را بسازند. امکان استفاده از هر حرف بیشتر از یک بار نیز وجود دارد.

کلمات باید بیشتر از دو حرف و حداقل سه حرفی باشند. همچنین بازی برای راهنمایی به کاربر تعداد کلمات سه حرفی تا هفت حرفی را به کاربر نشان میدهد. بعد از اتمام زمان مشخص شده کاربرها با توجه به امتیازشان رده بندی میشوند.

به کاربر اول مقداری کاپ و یک صندوق جایزه داده می‌شود. همین مورد جمع کردن کاپ و پیشرفت در جدول رده بندی و ورود به سطوح رقابتی بالاتر(عنوان کتاب در بازی) را سخت میکند و همچنین برای نفر دوم 14 کاپ مثبت در نظر گرفته شده که به ازای هر 2 مرتبه کسب رتبه دوم، یک صندوق به عنوان هدیه به بازیکن داده خواهد شد.

بازی موبایلی واژه برای اندروید

به سبک کلش رویال 

تفاوت اصلی و مهم بازی که توانسته جذابیت خاصی به بازی ببخشد الهام گرفتن سازندگان از بازی‌ کلش رویال است. در بازی هر کدام از حروف کارتی دارند و هر کارت(در واقع هر حرف)امتیازی دارد. با ارتقای حروف امتیاز آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

سیستم ارتقای حروف دقیقا مثل کلش رویال پیاده شده و باید از طریق کارت‌هایی که از صندوق‌ها پیدا میکنید حروف را ارتقا دهید. همچنین در بازی باید سعی کنید با استفاده از حروفی که بیشترین سطح و امتیاز را دارا هستند کلمه بسازید تا امتیاز بیشتری دریافت کنید.

صندوق‌ها و کارت‌های حروف موجود در بازی نیز انواع مختلفی دارند و از این نظر هم بازی دقیقا شبیه به کلش رویال عمل کرده است. تلفیق این امکانات با بازی کلماتی یک بازی جذاب و مهیج ساخته است.

بازی حدس کلمه واژه

صداگذاری بازی چندان قوی نیست. سازندگان سعی کرده‌اند حتی در صداگذاری نیز کلش رویال را الگوی خود قرار دهند. حتی صدای ابتدایی که هنگام ورود به بازی میشنوید نیز برگرفته از ابتدای بازی‌های سوپرسل است.

UI (رابط کاربری) نیز جای کار بیشتری داشت و رنگ‌ها کمی نامناسب هستند و در دراز مدت و بازی طولانی موجب خستگی چشم کاربر خواهد شد. همچنین اگر بخشی برای بازی تک نفره و یا تمرین در نظر گرفته میشد بازی کاملتری را شاهد بودیم.

در کنار تمام موارد امکان شخصی سازی آواتار و بازی کردن با دوستان بازی را جذاب تر کرده اند. توسعه دهندگان توانسته اند با ایده‌هایی خوبی و جدید و خلاقیت کافی بازی مناسب و در خوری را ارائه کنند.

بی شک کلماتور جزو بهترین عناوین کلماتی است و با توجه به آنلاین بودن و بی انتها بودن بازی میتواند سرگرمی مناسبی برای همه سنین باشد.