برنده‌های رویداد جهانی IMGA در تاریخ 31 جولای معرفی شدند و بازی‌های ایرانی مختلفی از جمله هادس 2، ریتبون، شاه دزد، مزرعه پدری، اسکاپ و سایه هیچ در بین نامزدهای نهایی قرار داشتند.
از سال 2004 تاکنون امسال اولین سالی است که این جشنواره به صورت آنلاین برگزار شده و جوایز را به صورت تماس ویدئویی به برگزیدگان اهدا شده است.
بازی Sky:Children OF The Light توانست جایزه اصلی این جشنواره را دریافت کند، این عنوان از لحاظ گیم‌پلی و جلوه‌های بصری یک بازی فوق العاده بوده و هم اکنون می‌توانید این بازی را دریافت کنید.
کالاف دیوتی موبایل نیز توانست در دو بخش جایزه کسب کند و از بین بازی‌های حاضر در جشنواره به تنها بازی‌ای تبدیل شود که دو جایزه بدست آورد.


لیست برندگان جشنواره IMGA 2020:

 • Sky: children of the light – بهترین بازی سال
 • Hados 2 – بهترین بازی از نظر مردم
 • Call of duty: mobile – بهترین بازی از نظر فنی (Technical) و بهترین گیم‌پلی
 • Archero – بهترین بازی QuickPlay
 • Dear reader – بهترین بازی مفهومی (Meaningful)
 • What the golf – خلاقانه‌ترین بازی
 • Angry birds Ar: isle of pigs – بهترین بازی واقعیت ‌افزوده
 • Acron: attack of the squirrels – بهترین بازی واقعیت مجازی
 • Alien: Blackout – بهترین طراحی صدا
 • Forgotton Anne – بهترین بازی از نظر داستان‌سرائی
 • Figment: Journey into the mind – بهترین طراحی بازی (Game Design)
 • The Gardens Between – بهترین طراحی بصری (Art)
 • Dragon Raja – بهترین بازی برای 5G
 • Sayonara wild hearts – بازی تقدیرشده هیئت داوران


از بین نامزدهای ایرانی تنها بازی هادس 2 که مهدی پیغامی نسب سازنده آن است توانست بازهم جایزه بهترین بازی از نگاه بازیکنان را دریافت کند، سایر نمایندگان ایران نتوانستند جوایزی دریافت کنند.


مشاهده ویدیو اعلام نتایج جشنواره جهانی IMGA (بهترین بازی‌های موبایلی سال 2020)


این جشنواره یکی از قدیمی ترین جشنواره هایی است که برای بازی‌های حوزه موبایل در قسمت‌های مختلف جهان برگزار می‌شود و طبق تقسیم بندی صورت گرفته بازی‌های ایرانی در مرحله اول، درمیان نامزدهای خاورمیانه و شمال آفریقا به رقابت پرداختند و جوایز را دریافت کردند.
در سال‌های اخیر بازی‌های ایرانی از رشد چشم گیری برخودار بوده‌اند و جوایز مختلف رویدادهای منطقه‌ای و جهانی را بدست آورده‌اند، امید است مسئولین کشور عزیزمان به صنعت بازی‌های ویدئویی توجه بیشتری کرده و شاهد موفقیت‌های روز افزون بازی‌سازان باشیم.
لیست برندگان چهارمین جشنوازه IMGA MENA را که بازی‌های ایرانی در سال گذشته در آن درخشیدند را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید

بازی سایه هیچ در IMGA

جایزه اصلی و ویژه این جشنواره (IMGA MENA) به بازی سایه هیچ از استودیو طاووس رسید، این عنوان توانست نظر داوران این مسابقه را به خود جلب کند و رتبه اول را بدست آورد، علاوه بر این بازی سایه هیچ در چند بخش دیگر از جمله بهترین بازی معنادار، مورد انتظارترین بازی و بهترین داستان سرایی نامزد دریافت جایزه بود.

بازی‌های هادس 2 و آن سوی باران نیز که پیش از این در مارکت های داخلی و خارجی به موفقیت‌های فراوانی رسیده بودند و خوش درخشیده بودند توانستند دو جایزه‌ی بهترین بازی از نگاه بازیکنانو بهترین بازی شایسته تقدیر از نگاه داوران را کسب کنند.
نقد و بررسی بازی‌های هادس 2 و آن سوی باران را هم اکنون می‌توانید از بازیاتو مطالعه کنید.
بازی شاه دزد که توسط استودیو پاییزان سازنده عنوان پسرخوانده نیز منتشرشده بود، توانست جایزه‌ی بهترین بازی مولتی‌پلیر را کسب کرده و بار دیگر در یک جشنواره‌ی معتبر خارجی بدرخشد.
علاوه بر بازی‌های بالا عنوان زیرزمین خانه‌ی مافیایی جایزه‌ی بهترین جلوه‌های هنری و صداگذاری را دریافت کرد و تقریبا تمام‌ بازی‌های ایرانی حاضر در این رویداد توانستند جوایز اصلی را درو کرده و برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.
بازی مزرعه پدری نیز جایزه بهترین بازی از نظرگیمپلی را از داوران دریافت کرد و توانست این افتخار را به سایر جوایزی که سال گذشته و امسال دریافت کرده بود اضافه کند؛ این عنوان ساخته استودیو بازیسازی لکسیپ گیم است.

لیست برندگان بازی‌های موبایلی ایرانی در IMGA سال 2020

اصلی ترین جوایز این رویداد به سه بازی ایرانی رسید که از کیفیت بالای بازی‌سازی ایران در منطقه خبرمی‌دهد، شما همراهان گرامی بازیاتو می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جشنواره‌ی IMGA MENA و خواندن چکیده‌ای از خلاصه‌ی فعالیت‌های این جشنواره و چیستی آن، مطلبی که برایتان در بازیاتو منتشرکرده‌ایم را مطالعه فرمایید.