بازی‌هایی که داستان زیبا و تاثیر گذاری دارند کم نیستند، چه در بین عناوین خارجی چه داخلی می‌توان تعداد زیادی از بازی‌ها را یافت که با داستان زیبا و منحصر به فرد خود کاربر را پای بازی میخکوب می‌کنند.

از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی‌هایی مثل لیمبو و 1:011 اشاره کرد، اما برخی بازی‌ها پا را کمی فراتر می‌گذارند و کنترل کاربر را بر داستان بیشتر می‌کنند و کاملا بازیکن را در دنیای خود غرق می‌کنند.

این بازی‌ها که همان عناوین تعاملی هستند به شما تسلط کاملی بر داستان میدهند. شما می‌توانید روند داستان را تغییر دهید و انتخاب‌های خود را داشته باشید و حتی دیالوگ‌های کاراکترها را انتخاب کنید. از جمله این بازی‌ها می‌توان بازی هاله‌ی مرگ را نام برد.

امروز در بازیاتو قصد معرفی یکی از برترین عناوین تعاملی ساخت ایران را داریم. بازی‌ای با نام سایه هیچ که هر کاربری را مجذوب خود می‌کند. در ادامه با معرفی این بازی همراه ما باشید.

دانلود بازی سایه هیچ

دیدی کامل بر داستان

سایه هیچ یک بازی کاملا داستان محور است و آنقدری خوب و جذاب طراحی شده که بتواند شما را کاملا با داستان و شخصیت‌های بازی درگیر کند. در کنار داستان خوب و درگیر کننده تعاملی بودن بازی بیش از پیش موجب می‌شود شما با شخصیت‌های بازی ارتباط برقرار کنید.

داستان بازی در مورد دو پسر با نام‌های وحید و پویا و دختری به نام شکیبا است. این سه درگیر داستانی عاشقانه و سپس ماجرایی ترسناک و مرموز می‌شوند. شاید فکر کنید این شکل داستان کلیشه‌ای باشد اما اینطور نیست. در سایه هیچ هم در شکل و شمایل داستان و هم در نوع روایت که با استفاده از بازی صورت می‌گیرد کاملا خلاقانه عمل شده است.

نکته جالب و فوق العاده بازی دیدن روایت و دیدگاه همه شخصیت‌های بازی است. شما در هر قسمت از بازی یک بار به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی قرار خواهید گرفت و داستان را از دید او خواهید دید. نکته‌ای مثبت و جذاب که پیش از این در بازی‌های داخلی ندیده بودیم.

معرفی بازی سایه هیچ

در کنار داستان گرافیک خاص و جذاب بازی هم اضافه شده تا شما را بیشتر جذب کند. گیم پلی بازی‌ هم نو و خلاقانه طراحی شده و می‌تواند به خوبی شما را سرگرم کند.

بازی گیم پلی‌های متفاوتی را شامل می‌شود و در واقع گیم پلی بازی تشکیل شده از چند مینی گیم است که در کنار هم داستانی زیبا و جذاب را برای شما روایت می‌کنند. این گیم پلی‌ها شامل موارد گوناگونی از مبارزه تا صرفا یک چت کردن ساده یا گیم پلی‌ای شبیه به Piano Tiles می‌شوند. هر مرحله جذابیت‌های خاص خود را دارد.

این ویژگی‌های خاص و خلاقانه گاهی می‌توانند شوکه کننده هم باشند. به طور مثال در بخش‌هایی که شما مشغول چت کردن هستید یک صفحه کاملا شبیه به پیامرسان در مقابل شما قرار دارد. شما می‌توانید در این پیامرسان آهنگ گوش کنید، پیام بفرستید و حتی پیام‌های قبلی‌ای که قبل از ورود شما به داستان رد و بدل شده را هم بخوانید.

سایه هیچ پر است از چنین خلاقیت‌های جزئی‌ای که بازی را تبدیل به مجموعه‌ای منحصر به فرد کرده‌اند.

بازی تعاملی اندروید

سایه هیچ عنوانی ارزنده و ارزشمند است که گامی نو در بازار بازی‌های ویدیویی ساخت داخل برداشته و می‌تواند شروع جریانی از بازی‌ها باشد. قطعا تجربه بازی برای کاربران به خصوص بازیکنان حرفه‌ای لذت بخش خواهد بود.

شاید تنها ضعف بازی کوتاه بودن نسبی زمان بازی است. شما می‌توانید در مدتی کوتاه سایه هیچ را به پایان برسانید. البته معمولا این شکل از بازی‌ها چندان طولانی نیستند و سایه هیچ در همین مدت کوتاه می‌تواند حرف‌های زیادی برای شما داشته باشد.

سایه هیچ توانسته جایزه بهترین بازی سال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در IMGA MENA و همچنین جایزه بهترین کارگردانی هنری از جشنواره منقدان بازی‌های ویدیویی را کسب کند.

سایه هیچ توانسته در عرصه جهانی هم موفقیت‌هایی کسب کند و جایزه بهترین بازی سال خاورمیانه و شمال آفریقا را از آن خود کند. پس قطعا تجربه بازی خالی از لطف نیست و به همه کاربران توصیه می‌کنیم.