بازی‌های موفق زیادی در بازار بازی‌های ویدیویی وجود دارند. بازی‌هایی که هم از نظر محبوبیت موفقند و هم توانسته‌اند شرکت سازنده خود را به سر و سامانی برسانند و درآمد زیادی برای آن‌ها به ارمغان بیاورند.

اما برخی از بازی‌ها فراتر از این‌ها هستند. برخی بازی‌ها همیشه در گوشه‌ای از ذهن شما باقی خواهند ماند و شما را در گیم پلی و فضا و داستان خود غرق می‌کنند.

Limbo از آن دسته بازی‌هاست. بازی‌ای که سال‌هاست که در بین برترین بازی‌های موبایلی باقی مانده و در یاد کاربران بازی‌های موبایلی مانده است. در این مقاله با معرفی این اثر موفق و ارزشمند با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی limbo

تاثیر گذار و هنرمندانه

Limbo بی‌شک جزو تاثیر گذارترین بازی‌های موبایلی سال‌های اخیر است. مقصودم از تاثیر نه فقط به هیجان آوردن بازیکنان، که قطعا Limbo در آن هم موفق بوده است، بلکه راه انداختن جریانی جدید در بین بازی‌های ویدیویی است.

Limbo با سبک بی نظیر خود از نظر گرافیکی و روایت داستانی منحصر به فرد توانست چشم‌ها را به خود خیره کند. جنس Limbo و تاثیرگذاری و جریان سازی‌اش از جنس بازی‌هایی مثل پابجی نبود.

همین تاثیر گذاری بی‌نظیر Limbo باعث ساخت عناوینی مشابه که از همین گرافیک و نوع گیم پلی بهره میبردند شد. نمونه‌ای موفق از همین بازی‌ها را می‌توان 41148 دانست.

Limbo هنرمندانه داستانی روایت می‌کند و همزمان گیم پلی به بهترین شکل پیش می‌رود.Limbo رسالت واقعی یک بازی ویدیویی را نشان می‌دهد و بار دیگر به یادمان میندازد که تولید بازی بازی کردن صرفا جهت کسب درآمد و هیجانات زودگذر نیست.

تصویر 2 بازی limbo

هنرنمایی با دو رنگ

گرافیک و محیط Limbo محیطی عجیب و گنگ است. سازندگان شما را به دنیایی وارد میکنند که به شدت گیراست. نکته قابل توجه استفاده از تنها دو رنگ سیاه و سفید است.

گرافیک بازی بی نقص است و انیمیشن‌ها به خوبی کار شده‌اند. در کنار این، صداگذاری بازی یک بار دیگر هنرمندی سازندگان را به ما نمایش می‌دهد. صدا گذاری به شدت دقیق و با جزئیات کامل است.

صداهای راه رفتن و حرکت‌ها تا صدای چوب و.. در بازی به بهترین و طبیعی ترین شکل ممکن کار شده‌اند و شما را بیش از پیش در دنیای عجیب و تاریک لیمبو فرو میبرد.

تصویر 3 بازی limbo

گیم پلی بازی ساده و در عین حال سخت است. شما تنها چند عمل ساده را برای کنترل پسرک ماجراجوی بازی که شخصیت اصلی است در دست دارید.

اما حل معماها و رد شدن از موانع و مبارزه با موجودات عجیب و غریب بازی که گاهی شبیه هیچ چیز نیستند کار آسانی نیست. به خصوص وقتی که تنها بتوانید یک پسر کوچک که هیچ قابلیت و سلاحی ندارید کنترل کنید.

مراحل بازی به خوبی طراحی شده‌اند و همه چیز در بازی جذاب است. بازی آنقدر خوب طراحی شده که شخصا در هنگام بازی نمی‌توانستم دل از ادامه دادن به بازی بکنم.

اما نگران نباشید. بازی را می‌توانید حتی در یک روز هم به اتمام برسانید.

تصویر 4 بازی limbo

Limbo جدا از گوشی‌های هوشمند برای کنسول‌ها و کامپیوتر‌های خانگی هم منتشر شده که نشانه‌ای دیگر از موفقیت و قدرتمندم بودن بازیست.

نکته دیگر قابل ذکر اینکه Limbo در گوگل پلی به صورت پولی منتشر شده است اما با اینحال توانسته بیش از 500هزار بار توسط کاربران خریداری شود. عددی که برای یک بازی فروشی چندان عدد کمی نیست.

Limbo جزو بازی‌های ارزشمند و بازی‌هایی است که حتما باید تجربه کنید. حتی اگر به این سک بازی علاقه چندانی ندارید پیشنهاد میکنم Limbo را از دست ندهید.

ما در بازیاتو امکان دانلود بازی را به صورت رایگان و با لینک مستقیم برای شما فراهم کرده‌ایم. بازی را دانلود و از گیم پلی و جهان خاص و متفاوت لیمبو لذت ببرید.


دستورالعمل نصب و اجرای بازی برای اندروید:

1- ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.

2- فایل دیتا را دانلود و آن را از حالت فشرده خارج نمایید.

3-پوشه‌ی “com.playdead.limbo.full” را در مسیر Android/Obb حافظه اصلی کپی کنید.

4- بازی را اجرا نمایید و از آن لذت ببرید.


دانلود دیتا بازی LIMBO

(لینک دانلود نسخه اصلی بازی در دانلود باکس)