احتمالا اگر از بازیکن‌های بازی‌های ویدیویی موبایلی باشید حتما نام بازی ۴۱۱۴۸ را شنیده‌اید. بازی‌ای که با سبکی متفاوت و طراحی تحسین برانگیز خود توانست به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند.

مهدی فنایی، سازنده این سری بازی که بین کاربران محوبیت زیادی پیدا کرده بود مدت‌ها پیش خبرهایی از انتشار عنوان جدید خود با نام ۱:۰۱۱ داده بود.

عنوانی که به دلایلی نامشخص انتشارش به تعویق افتاده بود. حال پس از مدت‌ها انتظار سرانجام بازی ۱:۰۱۱ منتشر شده است. در ادامه به معرفی این عنوان قابل انتظار خواهیم پرداخت.

عکس 1 از بازی 1:011

چشم و گوشتان را به این اثر بسپارید

در ابتدای بازی از شما خواسته می‌شود که برای لذت بیشتر از بازی از هندزفری استفاده کنید. خواسته‌ای که ماهم آن را به شما پیشنهاد میکنیم. ۱:۰۱۱ صداگذاری و موسیقی فوق العاده دارد و میتواند به خوبی شما را مجذوب خود کند.

در کنار صداگذاری فوق العاده؛ طراحی بصری و گرافیک بازی‌ هم تحسین برانگیز است. انیمیشن‌ها، کاراکتر‌ها و محیط‌های بازی به بهترین شکل کار شده اند.

از نقاط قوت بازی میتوان به نورپردازی فوق العاده بازی اشاره کرد. باید به مهدی فنایی بابت این ساخته جدید و این سطح گرافیکی و صداگذاری بازی احسنت گفت.

عکس 2 از بازی 1:011

خلاقیت را حس کنید

گیم پلی بازی تا حدودی شبیه به ساخته پیشین مهدی فنایی است اما تفاوت‌های زیادی هم به چشم می‌آید. از نوع کنترل کاراکتر اصلی گرفته تا روند داستان بازی همه دچار تغییراتی شده و نسبت به عنوان قبلی پیشرفت چشم گیری داشته اند.

نکته جالب و خلاقانه بازی امکان انتخاب و دخالت کاربر در روند داستان بازی است. در طول بازی و از همان ابتدا شما با موقعیت‌های مختلفی برخورد خواهید کرد.

در هر کدام از این موقعیت‌ها چند گزینه به شما نمایش داده می‌شود و شما میتوانید با انتخاب گزینه مورد نظر خود واکنش متفاوتی نسبت به آن موقعیت داشته باشید و شکل دیگری از روند داستان را ببینید.

عکس 3 از بازی 1:011

روایت داستان بازی به بهترین شکل ممکن اتفاق میفتد و کات‌سین‌های موجود در بازی، ۱:۰۱۱ درخشان تر از پیش کرده‌اند. این کات‌سین‌ها در کنار جلوه‌های بصری مناسب و صداگذاری خوب کاربر را به طور کامل مجذوب بازی میکند.

داستان بازی، داستان دختری را روایت می کند که از افراط گرایی مردم خود خسته شده و قصد دارد خود را به سرزمینی آزاد برساند. اما در این راه با موانع و با دشمنانی برخورد خواهید داشت.

مبارزات و اکشن بازی هم از جذابیت کافی برای جذب کاربران برخوردار است.

عکس 4 از بازی 1:011

این‌بار پرداخت درون برنامه‌ای

مهدی فنایی اینبار تصمیم گرفته ۱:۰۱۱ از ابتدا با پرداخت درون برنامه منتشر کند. برعکس نسخه پیشین که در ابتدا به صورت پولی منتشر شده بود ۱:۰۱۱ به صورت رایگان در دسترس است.

امکانات جالبی از جمله تغییر سلاح و لباس کاراکتر اصلی هم در بازی وجود دارند که البته در نسخه ابتدایی در دسترس نیست.

شما برای بازی کردن نیاز به جان دارید که در ابتدای بازی تعدادی محدود به شما داده می‌شود. در ادامه و با هر بار باخت یکی از جان‌های خود را از دست می‌دهید.

بعد از به اتمام رسیدن جان‌ها شما از طریق دیدن تبلیغ و یا خرید میتوانید جان به دست بیاورید. همچنین امکان جان بی‌نهایت هم در بازی وجود دارد. خریدها در بازی با استفاده از الماس انجام می‌شود. الماس‌ها را در بازی و یا با استفاده از درون پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرند.

عکس 5 از بازی 1:011

از دیگر نکات جالب توجه میتوان به استفاده مهدی فنایی از آیات قرآن اشاره کرد. این توسعه دهنده که در اثر قبلی خود هم اعتقادات خود و دفاع از آن‌ها را پیش گرفته بود در این نسخه ‌هم این روند را ادامه داده است.

بعد از هربار شکست شما در بازی یکی از آیات قران به شکل عددی و با اشاره به سوره و آیه به شما نمایش داده میشود.

این نمایش سوره و آیه قالبی شبیه به نام بازی یعنی ۱:۰۱۱ دارد و این احتمال را ایجاد می‌کند که شاید نام بازی هم اشاره به آیه و سوره‌ای خاص از قران دارد.

عکس 6 از بازی 1:011

۱:۰۱۱ مجموعا می‌توان عنوانی قدرتمند و تحسین برانگیز دانست که قطعا با انتشار این عنوان دیگر آثار داخلی هم به چالش کشیده خواهند شد.

پیشنهاد میکنیم حتی اگر به سبک ماجراجویی و معمایی علاقه مند نیستید این عنوان خوش ساخت را از دست ندهید. ۱:۰۱۱ قطعا یکی از قویترین بازی‌های داخلی این سبک خواهد بود.


بروزرسانی:

بازی ۱:۰۱۱ در مایکت منتشر شد و شما می‌توانید با ترافیک نیم‌بها این بازی را دانلود کنید و از ساخته جدید مهدی فنایی لذت ببرید