بازی‌هایی با سبک و قالب ماجراجویی همیشه جذاب هستند. کشف رازهای جدید داخل بازی و همراه با شخصیت‌ها و داستان بازی‌هایی ویدیویی لذت بخش هستند و کاربران زیادی به دنبال تجربه چنین حسی به دنبال بازی‌های خوش ساخت این سبک می‌روند.

چند سالی است که این سبک در بین کاربران ایرانی هم محبوبیت زیادی پیدا کرده و سازندگان هم به خوبی توانسته‌اند به این نیاز کاربران پاسخ دهند. بازی‌هایی مثل ۱:۰۱۱ و آناهیتا: دختر خوب تنها دو نمونه از ده‌ها نمونه موفق این سبک بازی در بین عناوین ایرانی هستند.

علاوه بر علاقه کاربران به سبک ماجراجویی ساخت بازی‌هایی در این سبک گزینه بهتر و مطمئن تری برای سازندگان مستقل است. امروز در بازیاتو قصد یکی از عناوین جدید در سبک ماجراجویی که توسط تیمی جوان و مستقل توسعه داده شده است را داریم.

این بازی هاله ی مرگ نام دارد و در همین ابتدای کار پتانسیل زیادی برای موفقیت از خود نشان داده است. در ادامه مطلب و بررسی دقیق این عنوان ما را همراهی کنید.

دانلود بازی ماجراجویی اندروید

دنیای نیمه پیکسلی

هاله ی مرگ ما را به دنیای متفاوت و رمز آلودی می‌برد. بازی از نظر داستانی به خوبی و با قدرت ظاهر شده و توانسته داستان خوبی را ارائه کند. روند داستانی به خوبی پیش می‌رود و سازنده توانسته با ارائه گیم پلی خوب در کنار روند داستانی جذاب کاربر را به خوبی با بازی همراه کند.

هاله ی مرگ از آن دسته بازی‌ها با گرافیک عجیب و غریب و انیمیشن‌های مدرن نیست. بلکه توسعه دهنده سبک گرافیکی پیکسلی را برای بازی انتخاب کرده است. سبکی که طرفداران خاص خود را دارد و بازی‌های موفقی را با گرافیک پیکسلی مثل Ailment با این گرافیک خاص و متفاوت دیده‌ایم. البته هاله ی مرگ را نمی‌توان به طور کامل پیکسلی دانست و سبکی خاص و جدید را در این بازی شاهد هستیم.

این گرافیک پیکسلی نه تنها باعث افت بازی نشده بلکه به شدت به زیبایی و بهبود تجربه هاله ی مرگ و ساخت فضایی رمز آلود و البته زیبا کمک کرده است. علاقه مندان به بازی‌های پیکسلی قطعا این بازی را می‌پسندند و به نظر می‌رسد توسعه دهنده جوان قرار است جا پای بزرگان بگذارد.

البته دکمه‌هایی که در بین بازی برای انجام کارهایی مثل برداشتن یا کشیدن اجسام نمایش داده می‌شوند کمی نا همخوان و ضعیف هستند که بهتر است توسعه دهنده در نسخه‌های بعدی این بخش را هم بهبود ببخشد.

بازی ایرانی اندروید

موجوداتی از که دل مرگ می‌آیند

از طراحی گرافیکی و داستان خوب و جذاب بازی که بگذریم به گیم پلی بازی می‌رسیم. هاله ی مرگ جزو معدود بازی‌های داخلی است که چند گیم پلی متفاوت را در کنار هم جای داده و الحق گیم پلی کاملی دارد.

شما در بازی علاوه بر کشف جزئیات داستان و پیدا کردن اجسام و آیتم‌ها مبارزه با دشمنان عجیب و غریب و ترسناک را هم تجربه خواهید کرد. تنوع دشمنان هم به خوبی کاربر را علاقه مند به بازی می‌کند و در بازی احساس خستگی نخواهید کرد. علاوه بر دشمنان متفاوت و متنوع آیتم‌های خاص و ویژه و قدرت و روش‌های مبارزه جذابی هم در بازی جای داده شده‌اند.

کنترل بازی هم به خوبی و با جوی استیک و دکمه‌هایی که در صفحه وجود داند امکان پذیر است. شاید تنها ضعف بازی جذابیت نه چندان بالای شمشیر زنی و انیمیشن‌های ساده کاراکتر اصلی در هنگام مبارزه است. همچنین بهتر بود امکانی برای دفع حملات دشمن در نظر گرفته شود.

بازی تعاملی برای اندروید

اما این همه چیز در مورد گیم پلی هاله ی مرگ نبود و شاهد چیزهای بیشتری در این عنوان هستیم. یکی از جذاب‌ترین خصوصیات گیم پلی هاله ی مرگ که در معدود بازی‌های ایرانی شاهد آن بودیم تعاملی بودن آن است. شما در هاله ی مرگ می‌توانید روند بازی و داستان را کنترل کنید و سلطه کامل بر تصمیمات کاراکتر اصلی دارید.

می‌توانید انتخاب کنید که آیا مایل به کمک به دیگران هستید یا نه، دروغ را ترجیح می‌دهید یا حقیقت و انتخابی متفاوت داشته باشید. البته تمامی انتخاب‌های شما روند متفاوتی را رقم می‌زنند و در واقع هاله ی مرگ می‌تواند پایان متفاوتی داشته باشد. این ویژگی باعث می‌شود بتوانید بدون تکراری شدن بازی چند بار با تصمیمات متفاوت بازی را جلو ببرید.

هاله ی مرگ از آن دسته بازی‌هاست که حتما باید تجربه کنید. گیم پلی متفاوت و گرافیک خاص به همراه جزئیات زیاد و محیط‌هایی که زنده به نظر می‌رسند دنیایی جذاب از هاله ی مرگ ساخته‌اند.

هاله ی مرگ عنوانی ارزنده و خوش ساخت است که می‌تواند به درجات بالایی دست پیدا کند و حتما باید تجربه شود

بررسی بازی ایرانی

بازی ضعف‌هایی هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مشکلات فنی جزئی اشاره کرد. از جمله این مشکلات می‌توان به “به خواب رفتن دستگاه” هنگام بازی اشاره کرد که انتظار می‌رود سازنده این مورد را مرتفع کند.

در پایان بار دیگر باید به سازنده هاله ی مرگ تبریک گفت. این عنوان خلاقانه قطعا عنوانی با پتانسیل بالاست که می‌تواند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. امیدواریم سازنده با بهبود بازی این عنوان را به موفقیت برساند و شاید روزی بتوانیم هاله ی مرگ را در جایگاهی جهانی مثل هادس 2 ببینیم.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی هاله‌ی مرگ