موسیقی در هربازی‌ای، نقش مهمی را در جلوه دادن آن بازی به مخاطب خود دارد. اما زیرسبکی نیز وجود دارد، که موسیقی را در دل گیم‌پلی جای می‌دهد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین بازی 2015 گوگل پلی، یعنی بازی Piano Tiles 2 را معرفی کنیم.

بازی Piano Tiles 2 یک بازی آرکید (امتیازی)، با پیش‌زمینه موسیقی است که توسط شرکت معروف Cheetah Games نشر داده شده است. این بازی بعد از نسخه ی اول خود که بسیار موفق عمل کرد، در سال 2015 منتشر شد.

دانلود بازی اندروید پیانو

هر کلیک یک نُت

بازی در همان نگاه اول بازیکن را به خود جذب می‌کند. Piano Tiles 2 در وهله اول یک بازی اکشن است. اکشن یعنی سنجش سرعت عمل و Piano Tiles 2 دقیقا سرعت عمل بازیکن‌های خود را می سنجد.

گیم‌‌پلی بازی از بازیکن تنها می‌خواهد که بلاک‌های مشکی را لمس کند و در نهایت با هر بار تپ زدن بر این بلاک‌ها، نت‌های آن موسیقی‌ای که در حال پخش است، نواخته می‌شود. برای نت‌های عادی، بلاکهای مشکی و برای نت‌های کشیده، بلاکهای آبی رنگ در نظر گرفته شده است. بازیکن برای نت‌های کشیده باید انگشت خود را بر روی بلاکهای آبی نگه دارد. در واقع بازیکن فکر می‌کند که خود او است که در حال نواختن آن آهنگ است.

Piano Tiles 2 برای تمام کسانی که به موسیقی کلاسیک و فولک (Folk) علاقه دارند، مناسب است. بازی انواع موسیقی‌های معروف را در خود جای داده است. همین موضوع که بازیکنها می‌توانند موسیقی‌هایی که چندین و چند بار گوش داده‌اند را به نوعی خودشان بنوازند، بسیار جذاب است.

گیم‌پلی بازی ریزه کاری های جذابی دارد. همانطور که گفته شد شما با هر بار لمس کردن بلاک‌های مشکی یک نت را می‌نوازید؛ ولی در واقع زمان زدن آن، بستگی به سرعت عمل شما دارد. اگر زود یا دیر عمل کنید، آن نت همان‌ قدر ناهماهنگ نواخته می شود و این گواهی  بر آن خواهد شد که شما به خود می‌گویید:« باید به موقع واکنش نشان دهم».

 بازی موسیقی برای موبایل

تا بی‌‌نهایت با پیانو

همیشه بازیهای بی‌نهایت (Endless) لذت خاص خودشان را دارند. Piano Tiles 2 نیز از این قضیه مستثنی نیست. هر آهنگ از بازی اول با ریتمی آرام و کند شروع می‌شود. سپس وقتی دست بازیکن تند شد آهسته ریتم را تندتر می‌کند تا بازی سخت‌تر شود.

بازیکن وقتی هر آهنگ را به اتمام می‌رساند، بازی باز هم همان آهنگ را با ریتمی سریع‌تر جلو روی بازیکن می‌گذارد تا او را به اشتباه بیندازد.

مفهوم بازی‌های بی‌نهایت نیز همین است. رقابت بین بازیکنها در هر آهنگ هم بسیار جذاب شده است. هر چقدر در آهنگ جلوتر بروید و اشتباهی مرتکب نشوید، بازی به شما امتیاز بیشتری می‌دهد که با آن می‌توانید رکوردتان را با بقیه مقایسه کنید.

دانلود بازی آی او اس پیانو تایلز 2

هر نُت، یک حس متفاوت

لذت نواختن موسیقی به خودی خود دلنشین است، که این ویژگی باعث شده است که سبک بازی‌های ریتمیک بسیار عامه‌پسند شوند. همانطور که گفته شد، بازی بسیاری از آهنگ‌هایی که بارها به گوش شما خورده است را درون خود جای داده است. وقتی بازیکن آهنگی که خودش چندین بار شنیده است را می‌نوازد، برایش لذتی دوچندان دارد. حتی در رابط کاربری بازی نیز، وقتی بازیکن هر دکمه‌‌ای را لمس می‌کند، یک نت به صدا درمی‌آید.

بازی ساعت‌ها می‌تواند شما را سرگرم کند. آن‌‌قدر آهنگ‌های متنوع در بازی گنجانده شده است که باید اتفاق عجیبی بیفتد که از بازی کردن دست بکشید. گفتنی است که طی آپدیتهایی که به بازی اختصاص داده می‌شوند، به آهنگ های آن نیز افزوده می‌شود و آن را تبدیل به یک آرشیو بزرگ موسیقی تبدیل می‌کند.

در چند سال اخیر، رشد بازیهای ریتمیک به سرعت رو به افزایش است. از این زیرسبک می‌توان به بازی Dancing Line از همین ناشر یا بازی Dancing Ballz، اشاره کرد.

اگر حتی به موسیقی علاقه ندارید(مگر می‌شود علاقه نداشت؟!) Piano Tiles 2 را بازی کنید و هماهنگی ذهن خود را بسنجید. Piano Tiles 2 بهترین راه برای لذت بردن از پیانو، برای کسانی که این ساز را بلد نیستند یا به طور حرفه ای می نوازند تجربه دیگری دارد.