این روزها بازیهای معمایی و ماجراجوی در بازار ایران تم مرموز به خود گرفته‌اند و در فضایی تاریک (Dark) روایت می‌شوند.

در این بررسی قصد داریم به سراغ بازی زیرزمین خانه‌ی مافیایی برویم که سازنده با شکستن چارچوب فعلی سعی کرده حس ماجراجویی بازیکنان را در یک محیط روشن به چالش بکشد و یک فضای کلاسیک را به آن‌ها هدیه دهد.

استودیو دبفان، بازی موبایلی جدید خود را در سبک ماجراجویی منتشر کرده و شما به عنوان یک قورباغه به نام یه قوری باید معماهای مطرح شده را با استفاده از وسایلی که در بازی پیدا می‌کنید حل کنید.

بازی مرموز زیرزمین

داستان بازی از آنجایی شروع می‌شود که یه قوری متوجه می‌شود کدوی مزرعه‌دار دزدیده شده و سه چرخه توسط گیاهی مرموز در حال بلعیده شدن است برای همین تلاش می‌کند که سارق یا سارقان را پیدا کند که ناگهان توسط موجودات ناشناسی ربوده می‌شود و در زیرزمینی مخفی و مخوف گیر می‌افتد.

گرافیک بازی خیلی ساده با خطوطی سیاه طراحی شده و کاراکتر اصلی بازی نیز با فرمی عجیب در بازی حرکت می‌کند که با خوش بینی میتوان این کار را یک قاعده‌شکنی قابل قبول دانست.

هرچند رابط کاربری نیاز به کار بیشتری دارد ولی به طور کلی بازی حس بصری خوبی را به بازیکن منتقل می‌کند.

زیرزمین خانه مافیایی

گیم پلی بازی بخصوص در بخش کنترل خطاهای زیادی دارد و کنترل کاراکتر کمی خشک است و با لمس تصادفی هر محیط می‌توانید آسان‌تر وسایل مورد نیازتان را بیابید.

صداگذاری بازی مانند گیم پلی، نیاز به بهبود بیشتری برای القای یک تجربه کاربری خوبی دارد ولی نیاز حداقلی بازیکنان را پاسخگو است.

اسم بازی به شدت طولانی و ممکن است کاربران برای پیدا کردن بازی کمی اذیت شوند از طرفی نسبت به سایر رقبا نیز در جستجو کمتر دیده شود.

بازی مافیایی

معماهای مرموز و چالشی موجود در بازی توانسته‌اند تناسب خوبی را ایجاد کنند و از این نظر بازی زیرزمین خانه‌ی مافیایی به عنوان یک بازی سرگرم کننده توانسته ظاهر شود.

در پایان انتظار می‌رود تیم جوان و دانشجوی دبفان با بهبود موارد گفته شده بازی موبایلی بهتری را به کاربران ایرانی هدیه کند.

اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های ماجرایی هستید، تجربه این بازی سبک و کم حجم را به شما توصیه می‌کنیم.