ولورانت (Valorant) بازی محبوبی که زمان زیادی از انتشار آن نمی‌گذرد ولی با توجه به سابقه رایوت گیمز و شباهت‌هایی که به بازی‌های معروفی مثل کانتر استرایک، به ویژه CS:GO داشت به سرعت توانست جای خود را در میان بازیکنان کامپیوتری پیدا کند.

همچنین از آنجایی که بازی ولورانت نیاز به سخت‌افزار قوی‌ای مثل سایر بازی‌های جدید نداشت، توانست سرعت رشد بیشتری را نیز تجربه نماید.

استودیو Riot Games را خیلی از ما با بازی موفق League of Legends می‌شناسیم، اما باید بدانید که این استودیو سازنده بازی‌های جذاب دیگری همچو Teamfight Tactics و Legends Of Runeterra نیز هست و سابقه درخشانی دو حوزه توسعه بازی‌های سرگرم‌کننده و اعتیاد آور دارد.

بازی Valorant یک بازی آنلاین در سبک تیراندازی اول شخص است که در حالت فعلی گیم‌پلی یک تیم باید تلاش کند تا Spike (بمب) را در یک منطقه‌ی مشخص فعال کند و تیم دوم باید جلوی آن‌ها را بگیرد؛ مانند بازی کانتر ممکن است پیش از فعال‌سازی بمب با کشته شدن اعضای یک تیم، راند به پایان برسد و به طور کلی قوانین تقریبا همان چیزی است که در CS:GO می‌بینیم. ویژگی اصلی بازی ولورانت در مقابل رقبا اضافه شدن ایجنت‌هایی است که هر کدام قابلیت‌های خاصی دارند و جنبه تاکتیکی و همکاری تیمی بالایی را مثل بازی Rainbow 6 می‌طلبد.

برای دانلود بازی Valorant برای گوشی، هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده ولی با این‌حال دومین بازی موبایلی پرطرفداری است که توسط استودیو Riot Games برای موبایل منتشر می‌شود. اگر از علاقه‌مندان به بازی محبوب League of Legends هستید، پیشنهاد می‌کنیم تجربه بازی Wild Rift (لیگ آف لجندز موبایل) را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید.

سال 2021 با انتشار بازی Apex Legends برای موبایل به قدر کافی جذاب بود و حال با خبر نسخه موبایل بازی ولورانت نیز به جذابیتش افزوده شد.

بازی Valorant در پلتفرم PC بیش از ۱۴ میلیون بازیکن ماهانه دارد و سازندگان قصد دارند با گسترش این مجموعه، جامعه کاربران آن را بزرگتر کنند. بنظر شما این بازی می‌تواند همانند نسخه اصلی خود به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کند و از نظر دانلود رقیب بازی‌های مثل پابجی و کالاف دیوتی موبایل شود؛ البته لازم به ذکر است که این بازی بتل رویال نیست و با آمدنش رقیب درجه یک بازی‌های Standoff 2 و Special Forces Group 2 خواهد بود.