شاید داغ‎ترین بازی که این روزها هیاهوی زیادی به پا کرده است ایپکس لجندز (Apex Legends) باشد، بازی رایگانی در سبک بتل رویال که توسط خالقین سری بازی‎های محبوب تایتان فال ساخته شده است.

شرکت منتشرکننده این بازی یعنی الکترونیک آرتز (EA) تایید کرده است که به زودی از قابلیت انجام این بازی روی پلت‎فرم‎های مختلف پشتیبانی کرده و همچنین نسخه موبایل بازی را منتشر می‎کند.

اندرو ویلسون مدیرعامل EA گفته است که این شرکت قصد دارد بازی اپیکس را با پشتیبانی از پلت‎فرم‎های مختلف منتشر کند، مدرک این ادعا رونوشتی است که از مکالمه تلفنی چند نفره مدیران، تحلیل‎گران و سرمایه‎گذاران این شرکت توسط شرکت Montley Fool به دست آمده است.

اندرو ویلسون در پاسخ به سوال دیگری در مورد بازی ایپکس لجندز گفته است «همانطور که قبلا گفتم، ما قصد داریم این بازی را برای موبایل منتشر کنیم و به مرور زمان قابلیت بازی کراس پلی را به آن اضافه کنیم، همچنین انتظار دارم این بازی ارزش بسیار بالایی در آسیا داشته باشد و صحبت‎هایی در این رابطه خواهیم داشت.»

به عبارت دیگر، ظاهرا الکترونیک آرتز (EA) به خوبی از محبوبیت فعلی قابلیت بازی در پلت‎فرم‎های مختلف از جمله دستگاه‎های موبایل آگاه است. دو بازی فورتنایت (Fortnite) و پابجی (PUBG) در حال حاضر دو تا از محبوب‎‌ترین بازی‎ها با پشتیبانی از پلت‎فرم‎های مختلف هستند.

گرچه، قبل از انتشار بازی اپیکس لجندز موبایل (و پشتیبانی از بازی در پلت‎فرم‎های مختلف)، شرکت EA باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند. 

اولین چالش آن‎ها بهینه‎سازی بازی برای اجرا در سطحی مشابه با نسخه کنسولی و کامپیوتری آن است، اما یقینا امکان انجام آن به لطف قدرت گوشی‎های پرچم‎دار امروزی وجود دارد.

دومین چالش، به دست آوردن این اطمینان است که کاربران موبایل با کلیدهای کنترلی لمسی مشکلی در برابر مبارزه با افرادی که با دسته یا صفحه کلید بازی می‎کنند ندارند، یعنی همان چیزی که در مورد بازی پابجی (PUBG) دیده بودیم.

در جدید ترین اطلاعیه EA (ناشر بازی ایپکس): ساخت بازی Apex Legends Mobile به اتمام رسیده و در فصل اول سال 2021 برای اندروید و iOS منتشر خواهد شد.

احتمالات برای بازی ایپکس لجندز موبایل زمانی قطعی تر شد که اواخر سال 2020 آپدیت بتا بازی به صورت کراس پلتفرم به دست کاربران رسید و این امکان را فراهم کرد که بازیکنان کنسولی بتوانند آنلاین و همزمان با بازیکنان PC بازی کنند و در نتیجه شاهد تغییرات قابل توجهی در بازی باشیم.

در حال حاضر Apex یکی از بهترین بازی‌های بتل رویال محسوب می‌شود که با انتشارش روی موبایل می‌تواند رقیب قدرتمندی برای بازی کالاف دیوتی موبایل به حساب بیاید؛ البته سرعت بازی نسبت به سایر رقبا خیلی بیشتر است و برای گیمرهای موبایلی که کنترلر خیلی خوبی در اختیار ندارند ممکنه ضعف به حساب بیاید و باید دید سازندگان Apex موبایل چه تصمیماتی برای این موضوع گرفته اند.