بعید است گیمر باشید تا به حال کانتر بازی نکرده باشید. شاید شما هم به خاطر داشته باشید روزهایی که در گیم‌نت کز میکردیم تا نوبت به ما برسد تا بتوانیم با دوستانمان کانتر بازی کنیم. شاید آن دوران لذتی بیشتر از کانتر بازی کردن با دوستانمان سراغ نداشتیم.

در حال حاضر اما دیگر خبری از آن گیم‌نت‌های شلوغ و پر هیاهو نیست. امروز اکثر کاربران از خانه و به صورت آنلاین بازی میکنند. بازی کانتر نیز همچنان جزو محبوب‌ترین گزینه‌هاست و حتی از راه دور هم لذت بخش است.

شاید بتوان سری بازی‌های کانتر را یکی از سودآور ترین بازی‌ها دانست. همین نکته باعث ساخت بازی‌های زیادی که از کانتر الگو گرفته‌اند شده است. شرکت‌های زیادی تا امروز سعی در بازطراحی بازی کانتر داشته اند.

این بازی‌ها برای گوشی‌های هوشمند هم منتشر شده‌اند. از جمله آنان می‌توان به بازی Special Forces Group 2 اشاره کرد که شباهت زیادی به بازی کانتر دارد. امروز در بازیاتو قصد معرفی شبیه‌ترین بازی موبایلی به بازی CS:GO که در حال حاضر محبوب‌ترین نسخه کانتر است را داریم.

با ما همراه باشید تا با کانتریک استریک موبایلی یعنی Standoff 2 آشنا شوید.

تصویر 1 Standoff

گرافیک کنسولی

اگر از کاربران قدیمی کانتر باشید حتما با نسخه‌های قدیمی تر که با گرافیک پایین تر منشر شده بودند مثل کانتر 1.6 آشنایی دارید. این بازی چندان گرافیک بالایی نداشت.

تا اینکه شرکت Valve بازی جدیدی تحت عنوان CS:GO منتشر کرد که بر خلاف نسخه‌های پیشین گرافیک چشم نوازی داشت.

گرافیک خوب در کنار گیم پلی مناسب و قوی و اجرای روان روی دستگاه‌های نسبتا ضعیف شاید یکی از دلایل پیشی گرفتن کانتر از بازی مشابه یعنی کانتر بود.

Standoff 2 هم که توسط شرکت Axlebolt منتشر شده است دقیقا توانسته همین ویژگی‌ها را حفظ کند. با این تفاوت که Standoff 2 که برای گوشی‌های هوشمند است.

تصویر 2 از Standoff

Standoff 2 عنوانی جذاب و هیجان انگیز برای گوشی‌های هوشمند است. شاید بتوان مدعی بود که این بازی در بین بازی‌های موبایلی که سعی دارند امکان تجربه کانتر را روی گوشی‌های هوشمند فراهم کنند بهترین و شبیه‌ترین بازی است.

همه چیز عینا شبیه به کانتر طراحی شده‌ است. اسلحه‌های مشابه، گیم پلی یکسان و نقشه‌های شبیه به هم و از همه مهم تر گرافیک. گرافیک Standoff 2 به شدت خوب و قوی کار شده و در حد بازی‌های کنسولی است.

این بازی حتی می‌تواند رقیب سرسختی برای بازی Call of Duty: Mobile باشد و گویا اکتیویژن حتی روی موبایل هم قرار نیست از دست بازی کانتر آرامش داشته باشد.

تصویر 3 از بازی Standoff

امان از تحریم

در Standoff 2 برای بازی به اینترنت نیاز دارید و بازی به طور کامل آنلاین است. در نتیجه شما با کاربران واقعی بازی خواهید کرد که بازی را برای شما چالش برانگیز می‌کنند.

اما خبر بد برای ما کاربران ایرانی است که Standoff 2 در ایران قابل اجرا نیست و به خاطر تحریم ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم به سرور‌های بازی وصل شویم. پس برای اجرای بازی دنبال فیلترشکن(تغییر DNS و IP) و یا راه‌های دیگر دور زدن تحریم‌ها باشید.

با اینکه استفاده از فیلترشکن کمی باعث کندی اینترنت می‌شود و گاهی ممکن است بازی برای شما دچار لگ و دیلی شود اما بازی آنقدر جذاب و خوش ساخت هست که بتواند شما را راضی نگهدارد.

تصویر 4 از بازی Standoff

بمب گذاری یا دوئل با اسنایپر

Standoff 2 حالت‌های مختلفی برای بازی دارد. شما می‌توانید حالت مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به بازی مشغول شوید. انتخاب بین تروریست یا پلیس هم در اختیار شماست و می‌توانید در تیم مورد علاقه خود باشید.

همانطور که گفتیم سلاح‌های بازی شبیه به بازی کانتر هستند. شما در ابتدای بازی درست مثل کانتر امکان خرید و انتخاب اسلحه مورد نظر خود را دارید. اسلحه‌های محبوب کانتر مثل کلاشینکف و یا M4 هم در بازی وجود دارند.

انواع نارنجک و بمب‌های دودزا هم در بازی وجود دارند. Standoff 2 به طور کامل شما را حال و هوای کانتر خواهد برد. اسکین‌های مختلف هم برای سلاح‌های بازی قابل انتخاب و خریداری هستند.

تصویر 5 از بازی Standoff

گیم پلی هم درست مانند بازی اصلی است. در حالت بمب گذاری بازی می‌توانید در نقاط A و B بمب گذاری کنید. بپرید. بنشیدنید و هرکاری که در بازی کانتر میشود کرد. همه چیز نوید یک بازی کامل و جذاب و مهیج را می‌دهد.

در Standoff 2 بازی چندان آسان نیست. برعکس بازی کال اف دیوتی موبایل که پیروزی و کشتن حریفان در آن کار چندان مشکلی نیست کشتن رقبا در Standoff 2 کار سخت و چالش برانگیزی است.

بازیکنان و کاربران Standoff 2 به خوبی بازی می‌کنند و سطح بازی بسیار خوب و راضی کننده است. شخصا در چند دست اول بازی حتی نتوانستم یک kill بگیرم.

تصویر 6 از بازی Standoff

Standoff 2 از آن دسته بازی‌هاست که به خوبی توانسته محتویات و ویژگی‌های بازی اصلی را حفظ کند.

برعکس برخی بازی‌ها که آنقدر بد بازطراحی می‌شوند که بازی اصلی را هم زیر سوال میبرند Standoff 2 می‌تواند تا زمانی که کانتر به صورت رسمی برای گوشی‌های موبایل وجود ندارد به خوبی جای این عنوان را پر کند و از ارزش بازی دفاع کند.

اگر به بازی‌های اول شخص و شوتر علاقه دارید به هیچ وجه Standoff 2 را از دست ندهید. بازی از همان ابتدا و در نگاه اول شما را مجذوب خود می‌کند و چشم‌ها را به خود خیره می کند.

تصویر 7 از بازی Standoff

گرافیک آنقدر خوب کار شده و بازی به قدری شبیه به بازی اصلی است که اگر ندانید شاید فکر کنید Standoff 2 خود CS:GO است که برای موبایل منتشر شده است.

گیم پلی روان، اتصال خوب به سرور حتی هنگام استفاده از فیلتر شکن و سطح مناسب کاربران حاضر در بازی همه و همه دست به دست هم دادند یک بازی تحسین برانگیز بسازند.

این بازی موفق شده بیش از 10 میلیون دانلود در گوگل پلی داشته باشد؛ “10 میلیون دانلود” همین عدد نشان دهنده قدرت و کیفیت بالای بازی است. ضمن اینکه نمره بازی هم 4.3 است که باز هم تایید کننده جمله بالاست.

به همه این‌ها امکان چت صوتی و سفارشی سازی رابط کاربری هم اضافه کنید.

پیشنهاد میکنم این بازی مهیج و در حد بازی‌های کنسول را از دست ندهید و همین حالا بازی را دانلود و به رقابت با کاربران دیگران مشغول شوید.