برای معرفی بازی League of Legends: Wild Rift اصلا کار سختی در پیش نداریم. یکی از محبوب‌ترین بازی‌های استراتژی که به تازگی نسخه اندروید و IOS آن نیز در اختیار عموم قرارگرفته و حسابی سروصدا به پاکرده است.

بازی League of Legends یا لیگ اساطیر، در مدت زمان کمی به یکی از شناخته‌شده‌ترین بازی‌های کامپیوتری در سبک استراتژی و موبا تبدیل شد. پس از گذشت مدت‌ها و انتظار زیادی که طرفداران این بازی کشیدند، شرکت سازنده بازی یعنی Riot Games تصمیم گرفت این نسخه موبایلی بازی را نیز وارد بازار کند. این بار با نام کامل League of Legends: Wild Rift در مارکت‌های اندرویدی و IOS حضور پیدا کرد و مطابق انتظار با استقبال خوبی هم روبه رو شد.

بازی League of Legends: Wild Rift یک نمونه بازی استراتژی و آنلاین چندنفره است که در بین بازی‌های مشابه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. لازم به ذکر است نسخه موبایلی جدید، چیزی از نسخه کامپیوتری کم ندارد و تقریبا همان المان‌ها و خط داستانی را برای شما دارد.

پس از ورود به بازی ابتدا وارد یک مرحله تمرینی می‌شوید تا با محیط بازی، شخصیت‌ها، نحوه استفاده از دکمه‌ها و مهارت‌ها وهمچنین چگونگی حرکت درمحیط بازی و نحوه استفاده از پینگ‌ها آشنا شوید. نکته مهم اینجاست که حتی اگر قبلا تجربه بازی‌های موبا را روی کامپیوتر داشته‌اید بهتر است این بخش را ببینید؛ زیرا تجربه بازی موبا در گوشی‌‍‌های موبایلی متفاوت است.

یکی از ویژگی‌هایی که به وضوح در بازی Wild Rift دیده می‌شود، این است که شما چه یک کاربرحرفه ای و چه یک کاربر تازه کار در سبک بازی‌های موبا باشید، در این بازی می‌توانید براحتی به سیستم هدایت کاراکتر و آسیب رساندن به دشمنان تسلط پیدا کنید.

برای شروع بازی شما می‌توانید یک تیم5 نفره از سراسر دنیا انتخاب کنید و به صورت گروهی به جنگ اساطیر بازی بروید. پس یکی از قهرمانان بازی با توانایی‌هایی خارق‌العاده را انتخاب کنید و وارد دنیای League of Legends شوید. در ابتدا شما دسترسی به 15 تا 18 تا از شخصیت‌های بازی را دارید و هرچه پیش می‌روید مراحل و ماموریت‌های مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

اگر بخواهم بازی League of Legends را در نسخه موبایلی از نظر دکمه‌های کنترلی بررسی کنیم، می‌توان گفت عادت کردن به آن‌ها برای کاربر اصلا سخت نیست. در سمت چپ صفحه بازی شما یک آنالوگ در اختیار دارید که بوسیله آن کاراکترتان را حرکت می‌دهید. در سمت راست نیز دکمه‌های مختلفی قرار داده شده که اصلی‌ترین آن‌ها دکمه‌های مهارت و ضربه وارد کردن به حریف است.
بدین ترتیب شما پس از چند بار بازی با دکمه‌ها و چگونگی حرکت دادن کاراکترها کاملا آشنا می‌شوید و از آن پس می‌توانید برای مراحل بالاتر بازی خودتان را آماده کنید.

از لحاظ گرافیک و صداگذاری بازی Wild Rift ، دست کمی از نسخه کامپیوتری ندارد و به خوبی برای یک بازی موبایلی طراحی شده است. انیمیشن‌های جذاب بازی همگی در این نسخه تکرار شده‌اند و شما را ساعت‌ها مجذوب محیط بی‌نظیر لیگ اساطیر می‌کنند.
از نظر صداگذاری هم تقریبا همان کیفیت نسخه اصلی دیده می‌شود، با این تفاوت که در نسخه جدید صدای گوینده بازی کاملا متفاوت است.

پس اگر از طرفداران بازی‌های استراتژی و موبا هستید و علاقه دارید ساعت‌ها در دنیای قهرمانان Wild Rift به جنگ‌های هیجان انگیز بپردازید بازی League of Legends بهترین انتخاب برای شماست؛ زیرا امتحانش را پس داده و همین حالا هم رقبای بسیاری در سرتاسر دنیا به صورت آنلاین منتظر شما هستند.

اگر از این سبک بازی‌ها خوشتان می‌آید حتما بازی‌های badland brawl و art of war و raiders of the north sea که همگی در سبک استراتژیک هستتند را در سایت بازیاتو بررسی کنید.