با این‌که جذابیت بازی کردن بازی‌های رومیزی یا بُردگیم‌های به لطف لمس تخته، کارت و مهره‌هایشان دوچندان می‌شود، اما طراحی بازی و مکانیک‌های آنهاست که در نهایت این بازی‌ها را جذاب و گاهی اعتیادآور می‌کند. در نتیجه، بازی کردن آنها در قالب بازی‌های موبایلی و کامپیوتری نیز چیزی از ارزش‌هایشان کم نمی‌کند. بازی Raiders of the North Sea یکی از همین دست بازی‌هاست که از یک بازی رومیزی تبدیل به یک بازی موبایلی باکیفیت و جذاب شده و در این مطلب قرار است به معرفی آن بپردازیم.

بازی استراتژی موبایل

در این بازی شما در نقش رهبر یک قبیله وایکینگ قرار می‌گیرید و می‌بایست برای کسب قدرت و ثروت بیشتر، به دیگر قبیله‌ها و افراد حمله کنید و ثروت‌شان را غارت. در Raiders of the North Sea جدای از حمله و غارت کردن، می‌بایست حواس‌تان به منابع و جنگجوهایتان باشد و بدانید با چه داشته‌هایی می‌خواهید به جنگ بروید و چگونه قرار است از آنها استفاده کنید.

با اینکه Raiders of the North Sea از یک بازی رومیزی اقتباس شده، اما قابلیت بازی به‌صورت آنلاین و چندنفره نیز در آن گنجانده شده است. تعامل با دیگر بازیکن‌ها ساده است، یا دوست و متحد می‌شوید یا دشمن! Raiders of the North Sea شباهت زیادی به دیگر بازی‌های استراتژی و مدیریتی موبایلی دارد، جایی که شما با مدیریت منابع و ارتقا قبیله و محل سکونت خود سروکار زیادی دارید. ناگفته نماند که قبیله‌تان را خودتان می‌سازید و می‌بایست برای این قبیله پرچمی نیز طراحی کنید تا وقتی با سربازها و قایق‌هایتان به قبایل دیگر حمله می‌کنید، آنها بدانند پرچم چه کسی است که می‌خواهد آنها را فتح کند!

بورد گیم برای موبایل

به عنوان یک بازی رومیزی، Raiders of the North Sea به نحو احسن در قالب یک بازی استراتژی/مدیریتی موبایلی درآمده و ریشه‌های خود را حفظ کرده است. استودیو سازنده بازی تلاش کرده از نظر دیداری کاملا به نسخه رومیزی بازی وفادار باشد و حتی انیمیشن‌های معدود و افکت‌های صوتی که در بازی به‌کار گرفته شده نیز به حس و اتمسفر بازی اصلی نزدیک باشد. با این‌که بازی را بیشتر از طریق ردوبدل کردن کارت‌ها و مهره‌ها تجربه می‌کنید، اما شاید کمتر حس کنید که دارید یک بازی رومیزی را فقط در قالب دیجیتالی تجربه می‌کنید و این مهم نیز دلیل دیگری بر پیاده‌سازی عالی این بازی در قالب یک بازی موبایلی است.

اگر از بازی‌های رایج استراتژی و قبیله‌ای موجود در بازار خسته شده‌اید و دل‌تان یک تجربه متفاوت و ناب می‌خواهد، Raiders of the North Sea پیشنهاد ما به شماست.