قطعا فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در جهان است و همین محبوبیت موجب شده تا در بازار و صنعت نیز شاهد نشانه‌هایی از فوتبال باشیم. این نشانه‌ها در صنعت گیم نیز وجود دارند و اتفاقا در بازار بازی‌های ویدیویی نیز فوتبال سهم زیادی را از آن خود کرده است.

بازی‌های ویدیویی فوتبالی انواع مختلف و سبک‌های گوناگونی دارند. از Score hero تا عنوان‌های فانتزی تری مثل Head Ball 2. در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی و بررسی یک نسخه متفاوت‌تر از بازی‌هایی که پیشتر دیدید را داریم.

اگر علاقه مند به فوتبال هستید این مطلب مخصوص شماست. پس با نقد و بررسی بازی فوتبال سوپر استار با ما همراه باشید.

بازی فوتبال سوپراستار

باشگاه خودت را بساز

این بازی که توسط سازندگان بیلیارد آنلاین هشت منتشر شده  شاید بتوان فوتبال سوپر استار را نسخه ای کوچک تر و جمع و جور تر از Dream League Soccer دانست. در این بازی شما با انتخاب یک کشور با تیم خودتان وارد لیگ آن کشور خواهید شد و به رقابت خواهید پرداخت.

شما باید تیم خود را مدیریت کنید. اما مدیریت تیم در این بازی مثل عناوین مشابه نیست و شما هر از چندگاهی باید با بازیکنان صاحب توپ شوید و دریبل بزنید و تلاش کنید تا به گل دست یابید. در واقع گیم پلی بازی ترکیبی از بازی‌های مدیریتی و بازی فوتبال معمولی است.

اما مدیریت تیم در فوتبال سوپر استار پیچیدگی‌های خودش را دارد. کار شما در بازی بیشتر از بازی کردن و تعویض و تصمیم گیری‌های این چنینی است. شما باید استادیوم، زمین تمرین، ساختمان استعدادیابی و… را بسازید و ارتقا دهید.

بازی فوتبالی رایگان

شبکه‌های اجتماعی و خبرنگارها منتتظر اشتباه شما

در کنار ساخت و ساز شما باید مربیان و پزشکان را نیز از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید و با آن‌ها قرار داد ببندید. خرید و فروش بازیکنان و تمدید قراردادها و قرار داد با استعدادهای کشف شده نیز جزو سایر وظایف شما در بازی هستند.

از نکات جذاب و جالب بازی وجود خبرنگار‌ها و از آن جالب تر شبکه اجتماعی در بازی است. شما هر چند وقت یکبار در بازی با خبرنگارها مصاحبه می‌کنید و باید به پرسش‌های آن‌ها در مورد باشگاه جواب بدهید. بعد از هر بازی نیز پیام‌هایی در سبک توییتر در مورد بازی شما در کنار صفحه برای شما نمایش داده می‌شوند.

گرافیک و صداگذاری بازی چندان قوی نیست و جای کار بیشتری داشت. بعضی اوقات نیز شما با ایرادات فنی مثل نمایش داده نشدن دکمه‌ها رو به رو خواهید شد. این باگ‌ها بیشتر زمانی که همزمان برنامه‌ای دیگر باز باشد یا شارژ شما در سطح پایینی باشد نمایان خواهند شد.

دانلود بازی فوتبالی

همانطور که در بالا اشاره شد گیم پلی بازی از دو بخش مربی گری و فوتبال بازی کردن تشکیل شده است. در بخش اول شما میتوانید تعویض انجام دهید، ترکیب را تغییر دهید و تاکتیک مود نظر خود را انتخاب کنید. کارت‌هایی نیز مثل کارت انرژی در اختیار شما هستند که میتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

بخش فوتبال بازی کردن اما چندان قوی کار نشده. گیم پلی کمی سخت و چندان هم جذاب نیست. با توجه به اینکه بیشتر زمان بازی کردن شما در این بخش است انتظار میرفت کار بیشتری روی این بخش انجام شود.

لیگ‌های متنوعی از جمله لیگ ایران نیز در بازی فوتبال سوپر استار وجود دارند. در بعضی از لیگ‌ها مثل لیگ اسپانیا شما در سطح‌های پایین شروع میکنید و در صورت قهرمانی میتوانید به سطح بعدی صعود کنید تا به لالیگا برسید.

امکان رقابت در لیگ آنلاین نیز وجود دارد. از نقاط ضعف بازی میتوان به اصرار روی پرداخت درون برنامه نام برد. تمام بسته‌های موجود در بازی با پرداخت درون برنامه هستند. حتی امکان ویرایش نام تیم و لباس و.. نیز با پرداخت درون برنامه امکان پذیر خواهد بود.

در مجموع بازی فوتبال سوپر استار برای علاقه مندان به بازی‌های فوتبالی و سبک مدیریتی تجربه جالبی خواهد بود. ترکیبی بودن گیم پلی از بازی عنوانی خاص آفریده و با تمام ضعف‌ها میتواند راضی کننده باشد.