امروزه در دنیا، بازی‌سازها به دنبال خلق یک ایده‌ی جدید و نو برای سرگرم کردن مخاطب‌های خودشان هستند. به دلیل همه‌گیر شدن بازی‌های کژوال و بیشتر شدن گیمر‌های پلتفرم موبایل، بازی‌سازها نیز، خواه یا ناخواه به این سمت کشیده شده‌‌اند.

تا به حال به سرهای کاریکاتوری‌‌ای که بزرگ‌تر از بدن‌های خود هستند فکر کرده‌‌اید؟

استودیوی Masomo این ایده را با فوتبال آنلاین ترکیب کرده و Head Ball 2 را در 22 آپریل امسال منتشر کرد.

اگر به دنبال یک تجربه موبایلی آنلاین سرگرم کننده هستید، Head Ball 2 گزینه مناسبی است. این بازی دنباله‌ی موفقی بر نسخه پیشین خود بود.

بازی موبایلی فوتبال

جنگ سر ها

وقتی بازیکن بازی را برای بار اول بازی می‌کند، اولین نکته‌ای که به چشم‌اش می‌آید شخصیت‌های فوتبالی با سرهای بزرگ و بامزه است. همین ابتدا می‌توان شخصیت‌های فان و جذاب بازی را جزو نکات مثبت آن دانست. گیم‌ پلی بازی نیز بسیار ساده است.

بازی به صورت دو نفره انجام می‌شود. یعنی هر بازیکن با Match Making به یک بازیکن دیگر برخورد و بازی را شروع می‌کند. بازیکن در بازی می‌تواند چپ و راست برود، بپرد و شوت بزند. شوت زدن هم دو نوع دارد، زمینی و هوایی.مکانیک اصلی (Core Mechanic) بازی به همین موارد خلاصه می‌شود.

شاید آموزش (Tutorial) بازی کمی طولانی باشد و بدترین راه یادگیری یعنی با متن توضیح دادن را در پیش گرفته باشد، ولی قابل قبول است و تمام نکاتی که بازیکن در طول بازی احتمالاً به آن برخورد می‌کند را یاد می‌دهد.

از آن جایی که گیم پلی بازی روان و سریع است، بازی اجازه نمی‌دهد برای مدت زیادی کنار دروازه خود بایستید و هیج حرکتی نکنید. بازی از شما می‌خواهد تحرک داشته باشید تا به آن نفس بازی که ضربه زدن به توپ با پا و سر است، عمل کرده باشد. مانند بسیاری از بازی ها اگر با اختلاف زیاد حریف خود را شکست دهید می‌توانید آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

این عمل، تبلیغات از طریق خود بازیکن‌هاست که روش هوشمندانه‌ای برای گسترش دایره بازی‌کننده‌های هر بازی‌ای است. کسی که از این قبیل بازی‌ها انجام می‌دهد، معمولاً برای اوقات فراغت خود به سرغشان می‌‌‌‌آید.

بازی فوتبال برای گوشی

بازی قبل از شروع شدن خود بیش از حد بازیکن را معطل خود می‌کند. پس Head Ball 2 شاید می‌توانست از این حیث بهتر عمل کند. همان ابتدای بازی به شما چند سوپرپاور داده می‌شود که به نوعی مکانیک کمکی بازی است.

برای مثال شما می‌توانید دروازه خود را برای چند ثانیه پوشیده از یخ کنید تا گلی دریافت نکنید یا می‌توانید کارکتر خود را چند برابر بزرگتر کنید تا راحت‌تر بازی کنید.

همه‌ی سوپر پاور‌هایی که در اختیار دارید محدودیت زمانی دارند و با پول درون بازی می‌توانید آن‌ها را ارتقا دهید. از آن اول بازی شما برای هر مسابقه اجازه دارید که فقط دو سوپرپاور با خود ببرید. ظرفیت سوپرپاورها و انواع آن ها با پیش‌روی در بازی بیشتر می‌شود.

دانلود بازی هد بال

 سرهایی از جنس فوتبال

کارکتر‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها به خودی خود، منحصر به فرد هستند. هر کارکتر سرعت، قدرت پرش، قدرت شوت و سایز متفاوتی دارد که با توجه به نوع بازی بازیکن میتواند انتخاب شود.

بازی به بازیکن پکهای مختلفی را ارائه میدهد که هر پک، آیتمهایی از قبیل کارتهای کارکترهای جدید، وسایلی برای شخصی‌سازی کارکتر‌ها و… می‌دهد. هر کارکتر در بازی یک مقدار مشخص انرژی دارد که با هر بار بازی کردن با آن، مقداری از انرژی‌اش کاسته می‌شود.

بعد از بردن هر مسابقه به بازیکن آیتم‌هایی داده می‌شود که با آن می‌ توان از محتوای اضافیه درون بازی بهره برد. از آن جایی که پک‌ها دسته بندی شده هستند و هر کدام بسته به ارزش‌شان آیتم های مختلفی دارند، بازیکن با جم‌های خود می‌تواند پک‌های مخصوص را باز کند.

تقریباً هر اکشن در بازی به لول آپ شدن پلیر کمک می‌کند. با زیاد شدن طرفداران و لول آپ، استادیوم‌های جدید باز می‌شوند که از نظر ظاهری و ویژوالی شاهد تغییر آن ها هستیم.

دانلود بازی head ball برای اندروید

بازی کن و جایزه بگیر

همان طور که گفته شد، بازی برای این که بازیکن را در بازی نگه دارد و حتی کاری کند که در روز‌های بعدی به بازی سر بزند (Retention)، برای هر 24 ساعت برگشتن به بازی، جایزه‌های مختلفی ارائه می‌دهد و اگر بازیکن روز‌های متوالی به بازی سر بزند، پاداشش هر روز بیشتر می‌شود.

بازی برای جذاب‌تر کردن خود، تلاش برای بیشتر نگهداشتن بازیکن و سر زدن روزانه به بازی کار‌های متنوعی انجام می‌دهد. همینطور چالش‌های مختلفی را جلوی بازیکن قرار می‌دهد و از هر بهانه‌ای استفاده می‌کند تا به او پاداش بدهد.

برای مثال یکی از این چالش گل زدن به تعداد مشخصی‌ست که اگر هر کسی بتواند به آن عدد برسد پاداش می‌گیرد. هر چند تقریباً در همه‌‌ی بازی‌های هم‌ سبک شاهد همچین مکانیزمی بودیم. ولی Head Ball 2 از راه‌های مختلفی به بازیکن‌هایش پاداش می‌دهد.

بازی دارای لیگ‌های مختلفی است که دسته‌بندی شده‌اند. بازیکن باید به مصاف حریفان خود برود و تا پایان تمام شدن زمان آن لیگ امتیازات لازم برای صعود به لیگ‌های بالاتر را جمع‌‌آوری کند.

هر برد 3 امتیاز و هر مساوی 1 امیتاز به بازیکن می‌دهد و هر باخت 2 امتیاز کسر می‌کند. بازی رابط کاربری (UI) ساده و متناسب به خود بازی را داراست و خیلی سریع و راحت می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد.

دانلود بازی فوتبال آنلاین برای آی او اس

بازی از نظر موسیقی نیز در سطح خوبی قرار دارد و صداهای ریز و درشتی که با کلیک کردن به گوش می‌رسد‌، احساس خوبی را به بازیکن منتقل می‌کند. صدای درون بازی مانند سوت زدن داور، صدای تماشاگران و صداهای خود کارکترها به زیبایی بازی می‌افزاید.

به طور کلی Head Ball 2 ظاهر زیبایی دارد و هر کسی اگر به فوتبال علاقه داشته باشد، می‌تواند از آن لذت ببرد.

از بازی‌های شبیه Head Ball 2 می‌توان از Head Soccer نام برد که گیم پلی‌ای شبیه بهم دارند.

Head Ball 2 با 16 هزار نظر مثبت و امتیاز 4.7 از 5 یکی از بهترین بازی‌های حال حاضر اپ استور است.

به طور کلی Head Ball 2 را می‌توان یکی از موفق‌ترین بازی‌های آنلاین موبایلی در چند سال اخیر حساب کرد که با یک ایده ساده می‌تواند ساعت‌ها بازیکن را سرگرم خود کند.