بازی‌های تفننی عموما بازی‌های همه گیری هستند که با گیم پلی و مکانیزم‌های ساده بازیکن را سرگرم می‌کنند. این بازی‌ها علی رغم مکانیزم‌ها و گیم پلی نه چندان پیچیده اما به شدت جذاب و محبوب هستند.

ساخته‌های داخلی خوبی هم در سبک بازی‌های تفننی و امتیازی تا به امروز راهی بازار شده‌اند. از جمله این بازی‌ها میتوان به عنوان خوش ساختی مثل جهش ترسناک اشاره کرد.

امروز در بازیاتو قصد معرفی عنوان داخلی دیگری در سبک بازی‌های تفننی و امتیازی را داریم. این بازی بزن و بشکن نام دارد و ساخته استودیوی تازه کار و جوان Infinity Planet است. با بررسی دقیق این عنوان تازه وارد با ما همراه باشید.

تصویر 1 بازی بزن و بشکن

سریع عمل کن

شاید در ابتدا با شنیدن نام بازی یاد عناوینی مثل بشکن بره و Swipe Brick Breaker بیفتید. اما بازی جز همان ویژگی امتیازی بودن هیچ اشتراک دیگری با این عناوین ندارد.

در بزن و بشکن با ایده‌ای جالب و تا حدودی نو طرف هستیم. در این عنوان شما سه گلوله با اشکال مربع، دایره و مثلث در اختیار دارید. اجسامی با همین اشکال با سرعت به سمت شما می‌آیند و شما باید متانسب با شکل آن‌ها به گلوله مناسب و هم شکل را به سمت آن‌ها شلیک کنید.

این کار شاید ساده به نظر برسد اما با توجه به سرعت بازی به شدت چالش برانگیز است و به دست آوردن امتیاز بالا در بازی کار آسانی نیست. چالش اصلی زمانی شروع می شود که اشکال تو در تو به سمت شما می‌آیند.

تصویر 2 بازی بزن و بشکن

هماهنگی چشم و دست

اشکال تو در تو بیش از پیش شما را به چالش می‌کشند. در این حالت چند شکل تو در تو همزمان به سمت شما می‌آیند و شما باید به ترتیب و به سرعت شلیک کنید.

به طور مثال اگر یک مثلث داخل یک مربع باشد شما باید ابتدا با شلیک مربع شکل بیرونی را از بین ببرید و سپس مثلث را نابود کنید. به محض نابودی اشکال، اشکال بعدی با سرعت به سراغ شما می‌آیند.

گیم پلی بازی بزن و بشکن تا حدودی شبیه به عنوان Jelly Shift است و شما باید در زمان مشخص شکل مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید به بازی ادامه دهید.

تصویر 3 بازی بزن و بشکن

بزن و بشکن از آن دسته بازی‌هاست که فراتر از یک بازی عمل می‌کند و می‌تواند به افزایش دقت شما هم کمک کند. در این بازی قدرت تمرکز و هماهنگی چشم و دست شما به چالش کشیده خواهد شد و می‌تواند به افزایش این موارد کمک شایانی کند.

بازی نقاط ضعفی هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم وجود دکمه Pause در بازی اشاره کرد. شما نمی‌توانید بازی را نگهدارید و تا زمانی که ببازید باید به بازی ادامه دهید و یا بازی را نیمه کاره رها کنید. بهتر است سازنده این مورد را به بازی اضافه کند.

همچنین در بازی هیچ آیتم ویژه‌ای هم وجود ندارد. وجود آیتم‌هایی که حرکت اشکال را کند‌تر یا امکان اینکه برای چند ثانیه تیر شما بتواند روی همه اشکال اثر کند میتوانست جذابیت بازی را افزایش دهد.

تصویر 4 بازی بزن و بشکن

بازی طراحی گرافیکی خوب و قابل قبولی دارد و المان‌های رابط کاربری به خوبی طراحی شده‌اند. محیط بازی هم به صورت خودکار تغییر رنگ می دهد که امکان بسیار مناسبی است. اما صدا گذاری بازی چندان تعریفی ندارد و سازنده میتواسنت با صداگذاری بهتر بزن و بشکن را بازی جذاب تری کند.

از بخش‌ها و ویژگی‌های جالب بازی امکان تغییر رنگ و طرح اشکال در بازی است. شما می‌توانید با دادن الماس و یا دیدن تبلیغ پوسته‌های جدید برای شکل‌ها به دست بیاورید و پوسته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

الماس‌ها قابل خریدن هستند و همچنین در بازی به کاربر داده می‌شوند. بزن و بشکن به خوبی از تبلیغات در بازی بهره گرفته و حتی بدون پرداخت هیچ پولی هم میتوان به بهترین شکل به بازی ادامه داد.

بزن و بشکن عنوان مناسب و خلاقانه‌ای برای اوقات بیکاری بین روز است و جدای از سرگرمی می‌تواند به افزایش دقت و تمرکز شما کمک کند. بازی را دانلود کنید و قدرت هماهنگی خود را بسنجید.