حتما شما هم زمان‌های کوتاه زیادی در طول روز دارید. زمان‌هایی که نه آنقدر طولانی هستند که بشود کار خاصی انجام داد و نه آنقدر کوتاه که به سرعت سپری شوند.

اگر از مترو یا اتوبوس استفاده میکنید و یا زمان‌های خالی‌ کوتاهی در طول روز دارید یکی از گزینه‌های مناسب برای شما انجام بازی‌های تفننی هستند.

بازی‌هایی مثل Rise Up و Swipe Brick Breaker را میتوان جزو بهترین انتخاب‌ها برای این زمان‌ها دانست. امروز در بازیاتو قصد معرفی یک بازی تفننی و آرکید مناسب برای اوقات بیکاری روز که تولید داخل است با نام بشکن بره را داریم. با ما همراه باشید.

تصویر 1 از بازی بشکن بره

توپ رو کنترل کن

بشکن بره بازی جذاب و سرگرم کننده‌ای است. بازی گیم پلی ساده‌ای دارد. شما باید توپ بالای یک برج ساخته شده از حلقه‌های رنگی را به پایین برسانید. توپ با نگه داشتن انگشت روی صفحه به پایین حرکت میکند و حلقه‌ها را میشکند.

اما باید دقت و سرعت عمل مناسبی داشته باشید. چرا که هرکدام از حلقه‌ها قسمتی سیاه رنگ که غیرقابل شکستن است هم دارند. شما فقط میتوانید از قسمت‌های رنگی عبور کنید. در نتیجه باید به موقع انگشت خود را از روی صفحه برداشته تا توپ با برخورد به قسمت سیاه باعث باخت شما نشود.

البته بعد از گذشتن بدون وقفه از چند حلقه توپ شما اتشین شده و میتواند حتی از قسمت‌های سیاه حلقه‌ها هم عبور کند. البته این آتشین بودن توپ زمان محدودی دارد که به شکل دایره برای شما مشخص میشود.

تصویر 2 از بازی بشکن بره

Helix jump معکوس

این قابلیت جالب کمک شایانی به شما برای رد کردن هر مرحله بشکن میکند. با هر بار گذر از هر حلقه دایره قدرت کمی پر میشود و اگر دایره را کامل کنید توپ شما اتشین خواهد شد.

با هر بار وقفه پیدا کردن در گذر از حلقه‌ها و برخورد توپ بدون شکستن حلقه‌ها از مقدار پر شده دایره کاسته میشود و شما با هر برخورد توپ با حلقه از رسیدن به قدرت آتشین توپ فاصله خواهید گرفت.

کل گیم پلی بشکن بره همین است. تعداد مراحل بازی هم به اندازه کافی زیاد هستند که بتوانند مدت زیادی شما را سرگم کنند. در واقع بازی شباهت زیادی به بازی محبوب و موفق Helix Jump دارد. با این تفاوت که شما به جای کنترل حلقه‌ها کنترل توپ را به عهده دارید.

تصویر 3 از بازی بشکن بره

بشکن بره نقاط ضعفی هم دارد که البته کم نیستند. در بازی هیچ بخش دیگری به جز بخش اصلی بازی وجود دارد. حتی سیستم امتیازدهی و بهترین رکورد هم در بازی وجود ندارد.

از دیگر نقاط ضعف بازی میتوان به عدم وجود شکل و حق انتخاب رنگ برای توپ بازی اشاره کرد. برعکس بازی‌های دیگر در این سبک که امکان انتخاب توپ‌های متنوعی را به شما میدهند بشکن بره فقط یک توپ دارد و شما حق انتخاب و تغییری ندارید.

البته رنگ توپ در هر مرحله با توجه به رنگ‌بندی حلقه‌ها تغییر میکند. این امکان جالب میتواند بازی را از حس کسل کنندگی خارج کند. اما بهتر بود که سازنده امکانات بیشتری به بازی بیفزاید.

تصویر 4 از بازی بشکن بره

همچنین نبود بخش آموزشی در ابتدای بازی از دیگر نقاط ضعف بشکن بره به حساب می‌آید. بهتر بود بخشی برای معرفی و شرح چگونگی بازی در ابتدای بازی وجود میداشت.

رنگ‌بندی بازی شاد و مناسب است. گرافیک بازی و انیمیشن‌های به کاربرده شده در بشکن بره به اندازه کافی جذاب هستند و کاربر را راضی میکنند. اما بازی کمی از نظر رابط کاربری ضعف دارد و سازنده میتوانست رابط کاربری بهتری برای بازی ارائه کند.

بشکن بره از نظر فنی به خوبی طراحی شده و گیم پلی بازی به بهترین شکل و روان اجرا میشود و تجربه خوبی برای کاربر است. حجم بازی هم تنها 13 مگابایت است و میتوانید با حجم بسیار کم بازی مناسبی را روی تلفن هوشمند خود داشته باشید.

تصویر 5 از بازی بشکن بره

در مجموع میتوان از بشکن بره به عنوان بازی‌ای مناسب و جذاب نام برد که میتواند گزینه خوبی برای اوقات بیکاری طول روز شما باشد. بازی با حجم کم خود فضای زیادی را روی گوشی هوشمند شما اشغال نمیکند و میتوانید به سادگی بشکن بره را در کنار فایل‌ها و نرم‌افزارهای خود داشته باشید.

ضمن اینکه بشکن بره به تازگی منتشر شده و در نسخه‌های ابتدایی خود قرار دارد و قطعا سازنده برنامه‌های زیادی برای بهبود و ارتقای بازی در آینده دارد. پیشنهاد میکنم این بازی 13 مگابایتی را دانلود کنید.