‌ ‌یکی از چالش‎برانگیزترین بازی‎های موبایل که به هنگام انتشار خود در سال 2018 با محبوبیت بالایی همراه شد بازی Rise Up (بالا برو) است. در این مطلب قصد داریم این بازی هیجان‎انگیز را به شما معرفی کنیم، پس تا انتها همراه بازیاتو باشید.

‌‌  ‌ ‌‌ ‌بازی‎هایی که پایان ندارند و گیمر باید رکورد خود را ارتقاء دهد بسیار محبوب هستند و در بین آن‎ها گاهی اوقات عناوین بسیار خوب و با کیفیتی دیده می‎شوند که تا مدت‎ها شما را درگیر می‎کنند.

‌ ‌منتقدان این بازی‎ها به روند یکنواخت و شباهت این بازی‎ها اشاره می‎کنند ولی گاهی اوقات استودیوهای بازیسازی مانند Serkan Özyılmaz با ایده ناب خود بازی توسعه می‎دهند که سریعا در بالای فهرست بازی‎های محبوب گوگل استور یا اپ استور قرار می‎گیرند. این استودیو بازی Rise Up را در سبک ماجراجویی طراحی کرده است که یک گیم‎پلی و ایده بسیار ساده ولی با وجود این جذاب دارد.

کاربر در این بازی باید با جابه‎جایی سپر محافظتی در اطراف بادکنک جلوی برخورد آن با هر نوع مانعی را بگیرد. شاید فکر کنید ساده است ولی موانع بسیار متنوع هستند و تا جای ممکن جلوی رسیدن بادکنک شما را به پایان بازی یا شکستن رکوردهای قبلی شما را می‎گیرند.

بازی اعتیاد آور rise up

جنبه جالب ماجرا طراحی متفاوت موانع و ترتیب آن‎ها در هر نوبت بازی است تا هر بازیکن به نسبت دیگری تجربه متفاوتی داشته باشد. این ذهنیت متفاوت توسعه‎دهندگان بازی باعث شده است از تکراری بودن روند بازی جلوگیری کنند و مخاطب هرگز خسته نشود.

‌ ‌علاوه بر وجود حالت بی‎انتها در بازی Rise Up بخشی به اسم چالش‎ها نیز دیده می‎شود که کاربر 3 جان (3 بادکنک) دارد و باید آن‎ها را از بین تعدادی مانع رد کند و در پایان براساس تعداد بادکنک‎های باقیمانده به او امتیاز داده می‎شود.

‌‌ ‌ ‌بخش دیگری به اسم دستاوردها (Achievements) وجود دارد که تعداد دفعات بازی یا انجام ماموریت‎های جانبی باعث آزادسازی طرح‎ها و رنگ‎های گوناگون برای بازیکن می‎شود تا مجددا هدف کاهش تکراری بودن بازی باشد.

کنترل بازی به راحتی انجام می‎شود تا تمامی بازیکنان مشکلی از این بابت نداشته باشند. فقط کافی است با لمس نمایشگر سپر محافظتی را حرکت ‎دهید. امکان نابودی این سپر وجود ندارد و تمامی موانع را از بین می‎برد. البته سرعت کاربر و دقت او در این مسیر بسیار مهم است.

بازی rise up

فیزیک بازی باورپذیر است و توجه خاصی به نحوه برخورد اجسام به یکدیگر و حتی مواردی مانند جاذبه و نحوه پایین آمدن آن‎ها در صفحه شده است و از طرفی چالش بازی را بیشتر کرده است.

‌ ‌از نظر گرافیکی بخواهیم صحبت کنیم از تنوع بالای رنگ‎ها استفاده شده است و بازی Rise Up یک طراحی مینیمال و تخت دارد که فورا توجه کاربر را به خود جلب می‎کند. استفاده از عناصر طراحی روز بدون شک یکی از عوامل موفقیت و جذابیت این بازی ماجراجویی است.

بنابراین اگر به دنبال بازی هستید که مغز شما را به چالش بکشد، به راحتی بازی Rise Up را توصیه می‎کنیم که با ایده متفاوت خود گل سرسبد بازی‎های بی‎انتها می‎تواند باشد.

خصوصیات بازی Rise Up در یک نگاه:

  • کنترل بازی با تنها لمس یک انگشت
  • گیم‎پلی بی‎انتها
  • تنوع موانع و تجربه بازی در هر مرتبه
  • اعتیاد آوری و سرگرم کنندگی بالا
  • طراحی ساده و کاربرپسند
  • چالش برانگیز بودن مراحل +1000 به طوری که تنها 1% کل بازیکنان این بازی توانسته‌اند از آن عبور کنند (تقریبا 1 میلیون نفر از 100 میلیون بازیکن این بازی)