بازی آجر شکن یا Swipe Brick Breaker یک بازی جذاب، سرگرم کننده و اعتیادآور است. این بازی تمام چیزی را که پس از یک روز کاری سخت نیاز دارید برای شما فراهم می‌کند. چرا که خیلی از اوقات پس از یک روز کاری خسته کننده نمی‌توان یک بازی فکری سنگین انجام داد. گاهی هدف از انجام یک بازی استراحت مغز در کنار سرگرمی است. Swipe یک بازی رایگان سرگرم کننده و کلاسیک است. در این بازی فقط نیاز است که به آجرها ضربه بزنید و آن‌ها را بشکنید.

برای شروع بازی کافیست اولین توپ را به سمت آجرها پرتاب کنید. گوی‌های سبزی در این بازی وجود دارند که با گرفتن آن‌ها به تعداد توپ‌های شما افزوده می‌شود. همچنان که شکستن آجرها سخت‌تر شده و نیاز به توپ بیشتری برای شکستن آن‌ها دارید از طریق همین گوی‌ها در هر مرحله تعدادی توپ به دارایی شما افزوده می‌شود. یکی از مزایای این بازی نمایش مسیر برخورد توپ است، از این طریق می‌توان بهتر روی مسیر برخورد به چندین آجر را به صورت همزمان تنظیم کنید.

تنها خواسته این بازی از شما این است که نگذارید آجرها به خط نهایی برسند و باید قبل از رسیدن به این خط آن‌ها را نابود کنید. هنگامی که توپ به آجرها برخورد می‌کند، از دوام کاسته آن‌ها می‌شود، زمانی که دوام به آجرها به عدد 0 کاهش پیدا کند شکسته می‌شود. هر توپ یک عدد از دوام آجری که با آن برخورد می‌کند می‌کاهد. کم کم و با پیشرفت مرحله‌ها بازی کمی حالت چالشی پیدا می‌کند چرا که آجرهای زیادی در جهات مختلف به سمت خط نهایی حرکت می‌کنند.

بازی آجر شکن

مزایا و معایب بازی آجر شکن یا Swipe

هر بازی مزایا و معایبی در هنگام ارائه دارد که می‌تواند به مرور معایب آن رفع و به مزایای آن افزوده شود. برخی بازی‌ها با تبلیغات فراوانی که دارند مخاطبان را از استفاده از آن‌ها منصرف می‌کنند. اما باید در نظر گرفت که تیم ارائه کننده این بازی‌ها نیاز به حمایت مالی دارند و برای رفع این مشکل به ناچار مجبور به گرفتن تبلیغ می‌شوند؛ اما در این میان زیاده روی نکردن در نمایش تبلیغات و امکان حذف آن‌ها از طریق پرداخت هزینه می‌تواند یک مزیت برای این بازی‌های رایگان محسوب شود.

از مزایای بازی Swipe می توان به امکان رقابت با بازیکنان دیگر در سراسر جهان، امکان بازی بدون اتصال به اینترنت، کم بودن تبلیغ‌های این بازی نسبت به سایر بازی‌ها، امکان ثبت رکورد، امکان خرید توپ با قدرت بیشتر، امکان حذف تبلیغات و توپ با قدرت بیشتر از طریق پرداخت هزینه، عدم استفاده از رنگ‌های آزار دهنده برای چشم و رایگان بودن آن قابلیت دانلود از طریق گوگل پلی قابل اشاره کرد.

نقطه ضعفی که در این بازی به چشم می‌خورد ساده بودن و یکنواخت شدن بازی بعد از مدتی بازی کردن برای برخی از گیمرها که از چالش‌های جدید در بازی استقبال می‌کنند است و این که به مرور زمان و پیش رفتن، در مرحله‌های بالا تعداد توپ‌ها زیاد می‌شوند تا جایی که مدت زیادی طول می‌کشد تا توپ‌ها به جای اصلی برگردند و دوباره آماده پرتاب شوند.