رد شدن از موانع را تا به حال در بازی‌های آرکید زیادی دیده و تجربه کردیم. ساخت چنین بازی‌هایی سالیان سال است که بین شرکت‌های بازی سازی رواج دارد.

سبکی که ساخت آن چندان پیچیده و سخت نیست و در عین حال می‌تواند کاربران زیادی را به خود جذب کند. در سال‌های اخیر بازی‌های بسیار خلاقانه‌ای در این سبک ساخته شده که شاید برترین آن‌ها Scream Go Hero باشد.

امروز در بازیاتو قصد معرفی عنوانی آرکید و خوش ساخت با ایده‌ای جذاب را داریم. بازی‌ای که علی رغم سادگی می‌تواند اعتیاد آور باشد و ساعت‌ها را شما را پای بازی میخکوب کند.

تصویر 1 بازی Jelly Shift

این عنوان Jelly Shift نام دارد و از آن دسته بازی‌هاست که می‌توانید مراحلش را خیلی سریع و یکی پس از دیگری رد کنید. اما با اینحال دلتان نمی‌خواهد بیخیال بازی شوید.

Jelly Shift را شاید بتوان از لحاظ گیم پلی تا حدودی شبیه به Helix Jump دانست. در این بازی شما کنترل مکعبی را در دست دارید که دائما رو به جلو حرکت میکند.

در مقابل شما هم موانعی با اشکال متفاوت وجود دارد که باید از درون آن بگذرید. اما رد شدن از آن‌ها با یک مکعب شاید غیرممکن به نظر برسد.

تصویر 2 بازی Jelly Shift

به موقع تغییر شکل بده

ویژگی اصلی بازی همین است که مکعب Jelly Shift قابل انعطاف پذیری دارد و باید مانند ژله آن را جوری قالب بگیریم که از موانع عبور کند. کاری جذاب و لذت بخش که با کشیدن انگشت به بالا و پایین انجام می‌شود.

تمام گیم پلی بازی همین است. هرچه جلوتر می‌روید همین کار ساده به خاطر بیشتر شدن و متنوع شدن اشکال موانع سخت تر می‌شود. ضمن اینکه شما در طول مسیر باید میوه‌هایی را هم بخورید که برای این کار نیاز به سرعت زیادی دارید و نباید به موانع برخورد کنید.

محیط و رنگ بازی دائما تغییر می‌کنند و از محیط بازی خسته نخواهید شد. همچنین مکعب شما هم امکان تغییر دارد و مکعب‌های زیبایی در بازی برای انتخاب وجود دارد.

تصویر 4 بازی Jelly Shift

البته برای انتخاب مکعب‌های جدید باید کمی از جیبتان مایه بگذارید و الماس‌هایی که در بازی جمع می‌کنید را خرج کنید. البته ممکن است شانس با شما یار باشد و در بخش توپ‌های شانسی مکعب جدیدی برنده شوید.

این بخش بعد از هر بار به دست آوردن سه سکه فعال می‌شود و شما می‌توانید سه بار شانس خودتان را امتحان کنید. سکه‌ها هم در پایان بعضی مراحل به شما داده می‌شوند.

امکان جذاب دیگر بازی ضد ضربه شدن است. این امکان زمانی که بدون برخود با موانع تعداد زیادی از آن‌ها را پشت سر بگذارید برای شما فعال می‌شود و البته زمان محدودی فعال خواهد بود.

تصویر 3 بازی Jelly Shift

Jelly Shift یک بازی آرکید جذاب و خوش ساخت است که می‌تواند اوقات بیکاری شما را به سادگی پر کند. Jelly Shift از آن دسته بازی‌هاست که کاری می‌کند که گذر زمان را متوجه نشوید.