بازی‌های تفننی و امتیازی بازی‌های جذابی هستند که اتفاقا با اینکه داستان و یا هدف چندان خاصی ندارند اما می‌توانند اعتیادآور هم باشند. از جلمه این بازی‌ها می‌توان به عناوینی مثل No Humanity اشاره کرد.

بازی‌های داخلی زیادی هم در این سبک تولید شده‌اند. با کمی گشت و گذار در مارکت‌های داخلی می‌توان عناوینی مثل تاکسی خطی پیدا کرد که اختلاف زیادی با بازی‌های خارجی این سبک دارند.

امروز در بازیاتو قصد معرفی بازی‌ای با نام جهش ترسناک را داریم که شاید بتوان گفت جزو برترین بازی‌های تفننی و امتیازی تولید داخل است. اگر دنبال بازی‌ای جذاب و هیجان انگیز هستید این مطلب را دنبال کنید.

تصویر 1 بازی جهش ترسناک

از مرکز فرار کن

بازی گیم‌پلی ساده و در عین حال چالش برانگیزی دارد. شما کنترل شخصیت اصلی بازی که آٰریل نام دارد را در دست دارید. این کاراکتر دائما به دور یک هسته مرکزی میچرخد.

فاصله بین شما و موجودی که در مرکز است را موجوداتی سفید فراگرفته‌اند که شما می‌توانید با آن‌ها برخورد داشته باشید. با هر بار برخورد شما با این موجودات سفید رنگ که هانیل نام دارند جهشی خواهید داشت و در واقع از هسته اصلی دورتر می‌شوید.

وظیفه شما در جهش ترسناک همین است. دوری از هسته اصلی یا همان ازازیل؛ چون با برخورد با آن بازی را خواهید باخت. علاوه بر هانیل‌ها موجودات شیطانی‌ای هم در بازی وجود دارند.

این موجودات از دو بخش سیاه و سفید تشکیل شده‌اند که اگر به قسمت سیاه برخورد کنید خواهید باخت و با برخورد با قسمت سفید آن‌ها را از بین خواهید برد.

تصویر 2 بازی جهش ترسناک

فقط دووم بیار

کل گیم پلی بازی همین است. و شما تنها کاری که لازم است بکنید اجتناب از برخورد با موجودات شیطانی بازی است. آیتم‌های ویژه‌ای هم در بازی وجود دارند که هرکدام ویژگی خاصی دارند.

به طور مثال یکی از آن‌ها تعدادی از هانیل‌ها را به سمت شما خواهند کشاند و باعث دورتر شدن شما از هسته مرکزی می‌شود. شما می‌توانید این آیتم‌ها را در بازی به دست آورید و یا با امتیازاتتان بخرید.

بازی به طور کامل رایگان و Free2play است. تبلیغات هم به موقع و با خواست خودتان اجرا خواهند شد. شما بعد از شکست در بازی می‌توانید با تماشای ویدیو به بازی ادامه دهید و رکورد خود را افزایش دهید.

تصویر 3 بازی جهش ترسناک

گرافیک بازی زیبا، ساده و چشم نواز است و به بهترین شکل طراحی شده. رنگ محیط بازی مناسب است و خود به خود در حین بازی تغییر می‌کند که باعث عدم کسل شدن کاربر در بازی می‌شود.

رابط کاربری و تم گرافیکی بازی تا حدی ما را یاد عنوان موفق اسپلش تون می‌اندازد.

در کنار این‌ها و روان بودن و جذاب بودن گیم پلی، موسیقی هیجان انگیز و جالبی هم برایتان پخش می‌شود که باعث هیجان انگیز‌تر شدن و جذاب تر شدن بازی می‌شود.

جهش ترسناک نمونه یک بازی خوب و خوش ساخت امتیازی و رایگان است. نوعی از بازی که ما نمونه‌های خوب کمی از آن در بین بازی‌های داخلی دیده‌ایم.

تصویر 4 بازی جهش ترسناک

بازی ضعف‌هایی هم دارد و از جمله آن‌ها میشود به متنوع نبودن دشمنان و هانیل‌ها اشاره کرد. البته سایز‌های هانیل‌ها متفاوت است و شیاطین هم در دو شکل متفاوت وجود دارند اما بهتر بود تعداد بیشتری از دشمنان در بازی ببینیم.

همچنین سازنده می‌توانست با اضافه کردن جدول رکورد بازیکنان و نمایش بهترین بازیکنان رقابتی بین کاربران ایجاد کند و جهش ترسناک را تبدیل به عنوان بهتری کند.

با تمام این‌ها جهش ترسناک همچنان بازی جذاب و راضی کننده‌ای است. بازی‌ای که با خلاقیت و با رابط کاربری کاربر پسند و گرافیک و صداگذاری خوب تولید شده و پتانسیل زیادی دارد.

پیشنهاد می‌کنم تجربه بازی جهش ترسناک را از دست ندهید و خود را به چالش بکشید و ببینید. آیا می‌توانید رکورد خود را در بازی 4 رقمی کنید. برای پاسخ به این پرسش بازی را از همین صفحه دانلود کنید و به بازی مشغول شوید.