بازی‎های موبایل ایرانی در چند سال گذشته با خلاقیت خود توانستند در دل گیمرهای ایرانی جا باز کنند که بازی اسپلش تون (splash toon) یکی از آن‎‌ها است.

این بازی که نامزد بخش مردمی هشتمین جشنواره بازی های ویدویی ایران است توسط استودیو‎ بازی‎سازی سیمرغ طراحی شده است و با کنار یکدیگر قرار دادن عناصر سرگرمی، خلاقیت و سادگی توانسته است با یک گیم‎پلی هیجان‎انگیز ساعت‎ها کاربر را مشغول به خود کند.

ایده بازی اسپلش تون بسیار ساده است، یک چاقو روی یک دایره چرخان قرار گرفته است که در زمان مناسب باید با ضربه زدن روی آن موجودات دوست‎داشتنی و جذابی که در کنار همدیگر قرار می‎گیرند را هدف بگیرید تا تمامی آن‎ها منفجر شوند و رنگ‎های گوناگون به وجود آید.

برای موفقیت در هر مرحله باید طبق قاعده بازی دومینو عمل کنید یعنی به سمت نقطه اتصال این موجودات چاقو را پرتاب کنید تا همگی به صورت پشت سر هم از بین بروند.

پیشرفت در بازی و رسیدن به مراحل بالا چالش آن را سخت‎تر می‎کند و باید در پرتاب‎ها دقت بالایی را رعایت کنید. طراحان بازی برای بالا بردن چاشنی بازی موجودات طلایی رنگی را به آن اضافه کردند که باید در اولویت هدف شما قرار گیرند.

چالش بازی زمانی به چشم می‎آید که بدانید تنها یک مرتبه حق پرتاب دارید. به پایان رساندن هر مرحله پاداشی به شکل عسل به همراه دارد که می‎توانید توسط آن چاقوهای بهتر و متفاوت‎تر بخرید. دستاورهای بازی یکی دیگر از نکات ممتاز آن هستند مانند از بین بردن 5 موجود طلایی رنگ در یک مرحله یا دستیابی به یک رکورد ویژه.

خود این دستاوردها به علت سختی که می‎توانند داشته باشند تا ساعت‎ها شما را سرگرم می‎کنند. بازیکنان پس از هر مرحله می‎توانند در جدول امتیازها رکورد خود را با سایرین رقابت کنند و برای کسب رتبه‎های بالاتر انگیزه به دست آورند.

بازی امتیازی اسپلش تون

نکته قوت این بازی تنها طراحی و گیم‎پلی آن نیست بلکه در بخش افکت‎های صوتی نیز موفق عمل شده است به نحوی که پرتاب چاقو و برخورد آن به هر کدام از موجودات باعث پاشیدن رنگ روی صفحه می‎شود که این کار با تولید صداهایی همراه خواهد بود که جذابیت بازی را بیشتر می‎کنند.

در پایان باید بگوییم بازی اسپلش تون با آن که طراحی ساده‎ای دارد ولی گیم‎پلی اعتیادآور و جذابیت گرافیکی آن باعث می‎شود یکی از عناوین موفق بازی‎های موبایل ایرانی نام گیرد.