بازی‌های تفننی و بینهایت معمولا بازی‌های ساده‌ای هستند. این بازی‌ها معمولا مثل Tic Tac Toe Glow فضای ساده‌ای دارند.

اوج هیجان و سرعت در این دسته از بازی‌ها را شاید بتوان در عناوینی مثل Helix Jump یا Dancing Ballz پیدا کرد. اما امروز قصد معرفی بازی‌ای را داریم که این رابطه را به کلی بر هم خواهد زد.

عنوان No Humanity که سازنده به عنوان سخت ترین بازی از آن میبرد یک بازی تفننی و دو بعدی و ساده است. اگر فکر می‌کنید در انجام بازی‌های سخت مهاریت دارید No Humanity شما را به چالش خواهد کشید.

تصویر 1 از بازی No Humanity

رجز خوانی سازنده

در ابتدا وقتی نوشته “سخت ترین بازی” را در کنار عنوان بازی ببینید شاید با خود بگویید از آن دسته جملات تبلیغاتی غیر واقعی باشد. بازی با ظاهر ساده و گرافیک فانتزی خود بیشتر به یک بازی ساده برای کودکان میماند.

ادعای سازنده تمامی ندارد و در توضیحات و عکس‌های بازی از شما می‌پرسد آیا میتوانید 15 ثانیه دوام بیاورید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است لازم است زود تصمیم نگیرید.

بازی در کنار گرافیک ساده گیم پلی ساده‌ای هم دارد. تنها کاری که شما باید بکنید کنترل و جا به جا کردن سفینه در صفحه با استفاده از لمس و کشیدن انگشت روی صفحه است.

تصویر 2 از بازی No Humanity

همین گیم پلی ساده و بدون پیچیدگی می‌تواند ساعت‌ها شما را درگیر کند. آن هم در حالی که هر بار بیشتر از ده ثانیه مشغول بازی نبوده‌اید.

در حالی که شما در حال کنترل سفینه خود هستید موشک‌هایی با سرعت نسبتا بالا و با اندازه‌های مختلف به سمت شما می‌آیند. این موشک ها از تمام سمت‌ها به سمت شما می‌آیند و کار را برای شما سخت می‌کنند.

همزمان تعداد زیادی خط هم در صفحه به وجود می‌آیند که باعث کاهش شدید فضای خالی در صفحه می‌شوند. شما چند ثانیه برای پناه گرفتن وقت دارید و بعد از این چند ثانیه در صورت برخورد با این خطوط خواهید باخت.

تصویر 3 از بازی No Humanity

پس از اینکه از شر این خطوط خلاص شدید تازه به آغازی ماجرا می‌رسید. شاید یک لحظه فکر کنید می‌توانید کمی استراحت کنید اما فرصتی برای نفس کشیدن نیست.

موج بعدی موانع خیلی زود و خیلی سخت تر از سری پیش به سراغ شما خواهند آمد. این بار جدای از موشک‌ها و خطوطی که ذکر شد دشمنان بزرگ تری هم در بازی وجود خواهند شد.

این دشمنان در اشکال و سایز‌های مختلف نقش باس‌های بازی را دارند. با ورود این باس‌ها به بازی تقریبا کار شما تمام است. این باس‌ها با حرکات غیر قابل پیش بینی تقریبا فرصت عکس العمل را از شما خواهند گرفت.

تصویر 4 از بازی No Humanity

احتمالا بیشتر از این دوام نیاورید. بازی سخت تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردید و حتی سخت تر از آن چه که تا به حال دیده اید. ادعای سازنده درست است و می‌توان No Humanity را یکی از سخت ‌ترین بازی‌های دنیا دانست.

اگر فکر می‌کنید این بخش سخت ‌ترین بخش بازی است کمی صبر کنید. بخش چند نفره بازی از آنچه خواندید چند برابر دشوار تر است.

در این بخش علاوه بر دشمنان و غول‌های خود بازی باید حواستان به دیگر بازیکنان هم باشد. که اتفاقا حرکات آن‌ها هم غیر قابل پیش بینی است.

تصویر 5 از بازی No Humanity

شما امکان تغییر سفینه خود با خرید سفینه‌های جدید و یا ارتقای سفینه خود را هم دارید.

بازی No Humanity عنوانی چالش بر انگیز است. این بازی به سادگی هر گیمری را می‌تواند به چالش بکشد. بازی ممکن است ساعت‌ها شما را سرگرم کند آن هم در حالی که هر بار کمتر از سی ثانیه دوام می‌آورید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر بازیکن سرسختی هستید و خود را یک گیمر حرفه‌ای می‌دانید No Humanity را تجربه کنید. این بازی ساده می‌تواند بیشتر از خیلی از عناوین بزرگ چالش برانگیز باشد.