بازی‌هایی که موسیقی در آن‌ها نقش اساسی دارد چند وقتی است در بین کاربران طرفداران خاص خود را پیدا کرده‌اند. تقریبا از زمانی که بازی Piano tiles منتشر شد این بازی‌ها نیز توانستند جایگاه خود را در بازار پیدا کنند.

حال استودیو AMANOTES بازی‌ای در همین سبک عرضه کرده است تا وارد بازار بازی‌های موسیقیایی شود. بازی‌ای که شباهت زیادی به بازی Dancing lines دارد.

در این مطلب از بازیاتو با بررسی بازی Dancing Ballz همراه ما باشید.

تصویر بازی Dancing Ballz

از هدایت توپ تا نواخته شدن موسیقی

تمام گیم پلی و مکانیک بازی در همین یک جمله خلاصه می‌شود. شما فقط باید توپ را در مسیر مشخص شده اش نگهدارید تا پیش بروید و موسیقی نواخته شود. در صورتی که با دیواره ها برخورد کنید یا از مسیر خارج شوید شما بازی را می بازید.

همین مکانیک و ایده ساده در کنار موسیقی‌های بی نظیر توانسته بازی جذابی را پدید آورد. بازی‌ای که می تواند مدت‌ها شما را سرگرم کند و در زمان های خالی همراه شما باشد. علاوه بر موسیقی‌های جذابی که در بازی پخش می شوند رنگ آمیزی منحصر به فرد و جذاب محیط بازی نیز شما را مجذوب بازی خواهد کرد.

مراحل بازی نیز تعداد خوب و مناسبی دارند و نمی توان به سادگی به پایان بازی رسید. ضمنا در هر مرحله موسیقی‌ای که پخش می شود با موسیقی سایر مرحله‌ها متفاوت است. پس گوش‌هایتان را آماده کنید و به استقبال بازی‌ای پر از موسیقی دلنشین بروید.

تصویر از بازی Dancing Ballz2

موسیقی را درک کن

حرکت توپ با ریتم موسیقی در حال پخش، هماهنگی خاصی دارد و دقیقا شما باید توپ را با ریتم موسیقی حرکت دهید. همین مورد میتواند کمک شایانی به حرکت دقیق شما در بازی بکند. فقط کافی‌ است به خوبی بر ریتم موسیقی مسلط شوید تا به راحتی مراحل را پشت سر بگذارید.

حواستان را جمع کنید و روی موسیقی و مسیر مشخص شده تمرکز کنید. هر بار بازی کردن در Dancing Ballz هزینه‌ای دارد که زمان بازی را به طور پیوسته کاهش می دهد. این منابع فقط در طی زمانی خاص در دسترس خواهند بود.

البته می توانید با تماشای ویدیوی تبلیغاتی باز هم به بازی ادامه دهید و از این طریق به منابع دسترسی سریع داشته باشید.

تصویر بازی Dancing Ballz3

در کنار تمام نکاتی که ذکر شد شما توانایی انتخاب ظاهر توپتان را هم خواهید داشت. توپ بیلیارد یا بسکتبال یا اشکال دیگر. انتخاب با شماست.

در مجموع میتوان گفت Dancing Ballz پتانسیل پر کردن ساعات خالی شما را دارد و می تواند در مدت‌ها اولین بازی‌ای باشد که به سراغش میروید. به خصوص اگر علاقه مند به موسیقی هستید نباید این بازی را از دست بدهید.