اگر پیش از این به دنبال بازی‌های مناسب کودک بوده‌اید حتما با مجموعه فسقلی‌ها آشنا هستید. این مجموعه بازی که تا به حال عناوین مختلفی مثل فسقلی‌ها در شهربازی و فسقلی‌ها در اردو از آن منتشر شده‌اند سری بازی‌های موبایلی مخصوص کودکان است که توسط استودیو رویاگران نرم افزار توسعه داده شده است.

در این عناوین سعی شده تا در کنار سرگرم کودکان مباحث ابتدایی هم آموزش داده شود و به صورت تخصصی برای آموزش و سرگرمی کودکان خردسال ساخته‌ شده‌اند. هر کدام از بازی‌های این مجموعه تم خاص خود را دارند و با ویژگی‌های خاص خود کودک را با مفاهیم جدیدی آشنا می‌کنند.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی آخرین عنوان از این سری بازی یعنی فسقلی‌ها در فضا را داریم. بازی‌ای که همانطور که از اسمش پیداست با موضوعیت فضا، فضانوردی و نجوم منتشر شده است.

اگر برای کودک خردسال خود به دنبال یک بازی و سرگرمی مناسب هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

دانلود فسقلی ها در فضا

دایره المعارف فسقلی‌ها

فسقلی‌ها در فضا نسخه جدید مجموعه فسقلی‌هاست که این بار با تم فضا و فضا نوردی منتشر شده. این بازی یک بازی مناسب و آموزشی برای کودکان خردسال است و می‌تواند اوقات خالی کودک شما را به بهترین نحو پر کند و علاوه بر سرگرمی مفاهیم و مباحثی مثل اعداد؛ اشکال هندسی را همراه با بازی به کودک آموزش دهد.

این بازی پنجمین اثر از سری بازی‌های فسقلی‌هاست و حالا می‌توان فسقلی‌ها را کامل‌ترین مجموعه بازی کودکان دانست. همانطور که گفته شد هر کدام از عناوین این سری بازی موضوع خاصی دارد و کودک شما با دنبال کردن این مجموعه بازی با فضا، دریا و موجودات دریایی و سایر موضوعات آشنا شود و فسقلی‌ها می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد تا بتوانید علاقه کودک خود را پیدا کنید.

گرافیک بازی پر از رنگ‌های شاد و مختلف است و همین باعث می‌شود کودکان از محیط و فضای رنگارنگ و چشم نواز فسقلی‌ها لذت ببرند. در کنار گرافیک خوب صدا گذاری مناسبی هم انجام شده و کودک را راهنمایی و تشویق می‌کند و باعث می‌شود کودک به خوبی با بازی ارتباط بگیرد.

در فسقلی‌ها در فضا 12 بازی مختلف وجود دارد و کودک می‌تواند بر اساس علاقه خود از بین گزینه‌های موجود بازی مورد علاقه خود را انتخاب کند. وجود رنگ آمیزی، پازل و مینی‌گیم‌های متعدد و متنوع باعث می‌شود نیاز به بازی یا نرم افزار دیگری نداشته باشید و با نصب همین یک بازی بسته‌ای از سرگرمی‌های آموزشی و مفید برای کودکتان داشته باشید.

دانلود بازی مخصوص کودکان

همون همیشگی

اگر قبل از فسقلی‌ها در فضا سایر عناوین مجموعه را تجربه کرده باشید احتمالا این بازی برایتان آنقدر جذاب و نو نیست. تقریبا از نسخه پیشین همه چیز در فسقلی‌ها به سکون رسیده و چیز جدیدی در بازی ندیده‌ایم در صورتی که در نسخه‌های قدیمی‌تر مثل فسقلی‌ها در مهدکودک امکاناتی مثل وجود 9 زبان مختلف در بازی بسیار خلاقانه بوده است.

البته همین تغییر تم بازی به فضا قدم مثبتی است و اضافه شدن بازی‌هایی مثل صورت فلکی که کودکان را با این مبحث آشنا می‌کند یک ویژگی مثبت به حساب می‌آید اما به طور کلی فسقلی‌ها همانی است که در نسخه‌های پیشین دیده‌ایم و پیشرفت قابل توجهی وجود ندارد، بلکه امکاناتی مثل چند زبانه بودن هم از بازی حذف شده است.

نکته منفی و ضعف بزرگ آنجاست که حتی نقاط ضعف و باگ‌ها و مشکلاتی که در نسخه پیشین وجود داشت و گزارش شده بود عینا در این بازی هم تکرار شده و اینطور به نظر می‌رسد که سازنده با تغییر تم و گرافیک بازی و اضافه کردن چند مینی گیم جدید دست به انتشار این بازی زده و ما بقی چیزها حتی بررسی هم نشده‌اند.

یکی از این مشکلات که در بازی قبلی یعنی فسقلی‌ها زیر دریا هم وجود داشت در بخش استیکرهاست که نه قیمت استیکر و نه میزان منابعی که کاربر دارد مشخص نیست و عجیب است که چرا سازنده این مشکل را برطرف نکرده. علاوه بر این بهتر بود تصویری کوچک یا کمرنگ و کدر شده از استیکر مشخص باشد تا کاربر بتواند استیکر مورد علاقه خود را انتخاب کند.

بررسی بازی فسقلی ها در فضا

فسقلی‌ها در فضا با اینکه نقاط ضعفی دارد اما همچنان جزو برترین عناوین حوزه کودک و خرسال است و اگر دنبال بازی مناسب برای کودکتان باشد بهترین‌های این حوزه را در مجموعه فسقلی‌ها خواهید یافت. امیدواریم سازنده در آپدیت‌ها و یا عناوین بعدی مشکلات را حل کنند و امکانات و بازی‌های جدیدتر و خلاقانه‌تری به بازی اضافه کنند.

این بازی تنها با 19 مگابایت قابل دانلود است و شما می‌توانید با صرف همین مقدار حجم بسته‌ای سرگرمی آموزشی برای کودکتان داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم همین حالا بازی را از این صفحه دانلود کنید و آموزش و سرگرمی را به کودک خود هدیه بدهید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی فسقلی‌ها در فضا