با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت و گوشی‌های هوشمند امروزه این گوشی‌ها جزوی اساسی از زندگی همه ما هستند. دیگر حتی سن در استفاده از گوشی‌های هوشمند چندان اهمیتی ندارد و تمام رده‌های سنی از خردسالان و کودکان تا بزرگسالان از این تکنولوژی استفاده میکنند.

در این میان دغدغه بسیاری از والدین چگونگی استفاده کودکان از گوشی‌های هوشمند است. شاید شماهم تا به حال بارها و بارها دنبال بازی یا برنامه‌ای مناسب سنین پایین گشته باشید.

در این مطلب از بازیاتو قصد معرفی بازی فسقلی‌ها در اردو را داریم. بازی ای که برای سنین خردسال و کودکان طراحی شده و الحق توانسته عنوانی مناسب برای این سنین باشد. در ادامه با بررسی این بازی با ما همراه باشید.

تصویر 1 از بازی فسقلی ها در اردو

خوش رنگ و لعاب

اصولا کودکان از بازی‌هایی که مربوط به انیمیشن‌ها باشند مثل toy story و دیرین شاه استقبال میکنند. در کنار این عناوین بازی‌هایی که دارای رنگ‌های شاد و محیط گرافیکی فانتزی و مناسب باشند نیز میتوانند کودکان را به خود جلب کنند.

فسقلی‌ها در اردو به خوبی توانسته با رنگ و لعاب و محیط گرافیکی مناسب برای کودکان جذاب باشد. بازی از رنگ آمیزی خوب و گرافیک فانتزی بهره میبرد. طراحی منو و انیمیشن‌های به کار گرفته شده نیز در نوع خود مناسب و باعث جذابیت بیشتر بازی شده‌اند.

طراحی جالب منو به کاربر این امکان را میدهد تا با آزادی کامل در میان مراحل موجود مرحله مورد علاقه خود را انتخاب کند. بی شک طراحی منو بازی فسقلی‌ها در اردو یکی از نقاط قوت آن به حساب می‌آید.

تصویر 2 از بازی فسقلی ها در اردو

بازی و یادگیری همزمان

فسقلی‌ها در اردو جدا از اینکه از نظر طراحی مناسب خردسالان است توانسته با ارائه بازی‌هایی که به یادگیری کودکان کمک میکنند گزینه بسیار مناسبی برای بچه‌ها باشد.

بازی با ارائه بازی‌های مختلف و متنوع به آموزش اعداد؛ حروف؛ حشرات؛ شمارش و مفاهیم ریاضی و افزایش خلاقیت در کودکان میپردازد. بازی‌های موجود به خوبی برای کودکان مناسب هستند و گیم پلی بسیار ساده و مناسبی برای کودکان دارند.

شاید نبود آموزش و راهنمایی مناسب در بازی بزرگترین نقطه ضعف بازی باشد. سازنده باید رده سنی و توانایی مخاطبان بازی را در نظر میگرفت و با توجه به آن راهنمای کوچک و مناسبی برای انجام بازی‌ها در نظر میگرفت.

تصویر 3 از بازی فسقلی ها در اردو

بازی از نظر صداگذاری هم در سطح خوبی قرار دارد و توانسته به خوبی نیازها و انتظارات کاربر را مرتفع کند. وجود صدای یک گوینده در بازی که با حرف زدن به کاربر سعی در تشویق و کمک کردن دارد از فسقلی‌ها در اردو عنوانی قابل تحسین ساخته است.

در کنار بازی‌های آموزشی یک بخش برای رنگ آمیزی در نظر گفته شده است. این بخش قطعا بخش جذابی برای کودکان خواهد بود و بخشی مناسب و خلاقانه است.

اما عکس‌هایی که برای رنگ آمیزی در نظر گرفته شده‌اند کمی پیچیده هستند و با توجه به رده سنی مخاطبان بازی بهتر بود عکس‌های کمی ساده تری انتخاب شوند تا کودک راحت تر به رنگ آمیزی بپردازد.

تصویر 4 از بازی فسقلی ها در اردو

سازنده با تجربه

با رد کردن هر بازی ده ستاره به کاربر تعلق میگیرد. کاربر میتواند با جمع آوری ستاره‌ها نشان مورد علاقه خود را تهیه کند. این بخش هم جزو بخش‌های خلاقانه بازی است که میتواند به انگیزه بیشتر کودکان برای یادگیری و انجام بازی‌ها کمک کند.

جدا از نکاتی که ذکر شد کارنامه خوب و موفق سازنده آرا اوحانیان در ساخت بازی‌های آموزشی مخصوص کودکان هم حائز اهمیت است. سازنده پیش از این بازی‌ای با عنوان قطار شادی که بیش از 500 هزار نصب در کافه بازار دارد منتشر کرده است.

همچنین عنوان شادی لند از همین سازنده پیش از این در لیست ده بازی برتر آموزشی مخصوص کودکان به انتخاب بازیاتو حضور داشته است. این نکات نشان دهنده سابقه و توانایی سازنده در ساخت بازی‌های آموزشی ویژه کودکان است.

تصویر 5 از بازی فسقلی ها در اردو

در کنار بازی‌های آموزشی موجود در بازی، فسقلی‌ها در اردو بخش‌ سرگرم کننده‌ای مثل تیراندازی نیز دارد که میتواند گزینه مناسبی برای سرگرمی کودکان باشد.

در مجموع میتوان فسقلی‌ها در اردو را عنوانی قابل و مناسب برای کودکان و خردسالان دانست. بازی‌ای که علاوه بر سرگرمی توانسته نکات آموزشی مفیدی را در خود جای دهد. حجم بازی هم تنها 19 مگابایت است.

در صورتی که به دنبال بازی ای برای کودکان خود هستید فسقلی‌ها در اردو میتواند بهترین گزینه باشد. همین حالا با دانلود بازی سرگرمی مفیدی را به کودکانتان هدیه کنید.