اکثر ما سری انیمیشن‌های محبوب دیرین دیرین را مشاهده کرده‌ایم که در آن به نکاتی در زندگی پرداخته می‌شود، دراین مقاله از بازیاتو قصد داریم به بررسی بازی دیرین شاه بپردازیم که شاهکار استودیو (نسل اندیشه سبز) بوده که با ساخت این بازی سنگ تمام گذاشته است.

شاه سرزمین دیرین دیرین به دنبال همسری شایسته برای دختر بد اخلاق خود، که به تازگی از فرنگ بازگشته می‌گردد، به همین‌خاطر تصمیم گرفته مسابقاتی را طراحی کند تا بتواند بهترین فرد را بیابد!

بازی دیرین شاه از زیر مجموعه‌های سری دیرین دیرن است که به صورت یک بازی کامل و بی نقص ارائه شده و می‌توان آن را یک بازی کاملا سرگرم‌کننده و لذت‌بخش به‌حساب آورد.

ثبت احوال و انتخاب کاراکتر!

کاراکتر‌های این بازی بسیار جذاب هستند و کیفیت مناسبی دارند، برای ورود به بازی کاراکتر مورد علاقه خود را انتخاب کرده و با آن به مسابقه برای دختر پادشاه می‌روید. کاراکترها، همان شخصیت‌های کارتونی دیرین دیرین هستند که در این بازی آن‌ها را ملاقات می‌کنیم.

فروشگاه بازی

پس از پشت‌سر گذاشتن مراحل مقداری پول به عنوان جایزه دریافت می‌کنید، پول بیشتری می‌خواهید؟ سری به گردونه‌ی شانس زده و هر روز شانش خود را امتحان کنید، همچنین در بخش تماشاخانه، با مشاهده‌ی یک فیلم کوتاه ۵۰ سکه‌ی رایگان دیگر دریافت کنید!

علاوه‌بر این می‌توانید از بخش فروشگاه سکه‌ی مورد نیاز خود را خریداری کرده و با آن انواع کارکترهای مورد علاقه‌تان را در بازی خریداری نمایید!

فضولی موقوف!

فضولی موقوف، نام یکی از مراحل بازی است، یک غار که دیوی اسرار آمیز در آنجا استراحت می‌کند، اگر به قلمرو دیو وارد شوید وارد دنیای جدیدی از بازی خواهید شد، اگر خود را شجاع می‌دانید بد نیست این مرحله را نیز امتحان کنید!

از چاه پول در بیار!

در این بازی بخشی وجود دارد که شما می‌توانید از آن سکه به‌دست آورید، هر ۱ ساعت یکبار می‌توانید وارد چاه شوید، اما مراقب باشید با غول‌ها برخورد نکنید وگرنه تمام سکه‌هایی که جمع آوری کرده‌اید را با یک ضربه‌ی نگهبان از دست خواهید داد.

جدول رتبه بندی برای ازدواج!

دوست دارید با دختر پادشاه ازدواج کنید؟!

سعی کنید با گذراندن مراحل بیشتر و به دست آوردن جام‌های زیبا در جدول رده‌بندی پیشرفت کرده و شانس خود خود را برای ازدواج با دختر پادشاه امتحان کنید، با هر برد امتیاز شما افزایش خواهد یافت، اما باخت‌های پی‌در‌پی نیز باعث کاهش امتیاز شما خواهد شد، پس با دقت بازی کنید!

نزد وی برو!

وی یا همان پیرمرد دانای قصه که از سری دیرین دیرین با آن آشنا هستیم، در خانه‌ای به نام (وی‌کده) زندگی می‌کند، هنگامی که وارد خانه‌ی او شوید، می‌توانید با نزدیک شدن به “وی” اسرار پیروزی در چالش‌های پادشاه را پرسیده و آن‌ها را به‌کار بگیرید، او با کمک کتاب شگفت‌انگیزش شما را راهنمایی خواهد کرد.

چالش‌های اصلی پادشاه برای انتخاب همسر!

پادشاه قصر بزرگی دارد که در آن مسابقات اصلی برگزار می‌شود، ورودی هر مرحله ۵۰ سکه و جایزه‌ای که در ازای پیروزی در مراحل به‌دست می‌آورید ۱۰۰ سکه است، شما می‌توانید 3 بار شانس خود را برای پیروزی در مراحل امتحان کنید و پس از آن، باید به مدت چند دقیقه منتظر بمانید تا امکان شرکت مجدد در چالش‌ها را به‌دست آورید، برخی از چالش‌های پادشاه عبارتند از:

ندو میدانی: در این مرحله پادشاه می‌خواهد مقاومت‌تان را بسنجد به گونه‌ای که شما را با جارو برقی به سمت خود می‌کشد و شما باید با زدن دکمه حلزونی شکل مانع کشیده شدن خود به سمت پادشاه شوید با زدن ضربه‌ی سریع روی دکمه‌ی دویدن از رقبا جلو بزنید، با استفاده از این قدرت‌ها (چسب، کفش سنگی و انرژی‌زا) این مسابقه برای شما ساده‌تر خواهد شد.

عروسی: پادشاه دوست دارد که دامادش رقاص خوبی نیز باشد به‌خاطر همین، این مسابقه را اجرا کرده، سه حالت رقص در بالای مسابقه نشان داده می‌شود که شما باید آنها را به خاطر بسپارید و از بین ۵ حالت دیگر انتخاب کنید تا از خشم وی در امان باشید، این مرحله سه نوبت دارد، قدرت‌های این بخش نیز به صورت دیدن دوباره، حذف کن و درست کن است.

عرض ادب: هنگامی که پادشاه شما را نگاه نمی‌کند تند تند پیاز بخورید! ولی مراقب باشید شما را نبیند وگرنه ۱۰ امتیاز از شما کسر شده و عصای پادشاه بر سرتان فرود می‌آید، قدرت‌های این بخش نیز شامل (2x، گوی دود و حواس پرت کن) می‌باشد.

متکای پرنده: دختر پادشاه نیز می‌خواهد مقاومت شما را بسنجد، پس سوار بر متکای پرنده‌ای می‌شوید که طناب آن در دست دخترک است و هنگام کشیدن طناب شما باید متکا را محکم بگیرید تا پرت نشوید، هنگامی که دخترک طناب را رها کرد سعی کنید فقط فرار کنید و از او دور شوید، قدرت‌های این بخش به صورت (۲ برابر کننده‌ی قدرت، پرتاب گوجه و شیشه‌ی معجون) است.

دوست دارید مراحل بیشتری از این بازی را ببینید، پس همین الان بازی دیرین شاه را روی دستگاه خود نصب کرده و به دنیای شاه سرزمین دیرین دیرین سفر کنید!

دیرین شاه بازی خوش ساختی به حساب می‌آید و گیم‌پلی آن برای تمامی سنین لذت بخش است و با استفاده از کارکترها و صداگذاری فوق العاده‌ی یک انیمیشن محبوب (دیرین دیرین) لحظات سرگرم کننده‌ای را برای بازیکنانش به ارمغان می‌آورد.