بازی کردن همیشه برای هر سنی جذاب و سرگرم کننده است. مهم نیست در چه سنی باشید. بازی کردن همیشه لذت خاص خود را دارد. شاید همین الان تعداد زیادی از بزرگسالان هم ساعت‌ها در روز مشغول بازی باشند.

در این میان انتخاب بازی برای کودکان کار سخت تری خواهد بود. بازی برای کودک تنها یک سرگرمی ساده نیست بلکه کودکان در دنیای بازی خود غرق میشوند.

یک بازی مناسب میتواند باعث شکوفا شدن استعداد کودکان؛ افزایش دقت و هوش بچه‌ها باشد. همچنین انتقال بسیاری از مفاهیم به کودکان از طریق بازی آسان تر است. امروز در بازیاتو قصد بررسی یکی از همین بازی‌های مخصوص و مناسب کودکان را داریم. اگر کودکی در خانواده خود دارید این مطلب را از دست ندهید.

تصویر 1 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

سازنده نام آشنا

پیش از این بازی فسقلی‌ها در اردو که بازی دیگری از مجموعه فسقلی‌هاست را در سایت بررسی کردیم. همچنین بازی شادی لند از همین توسعه دهنده در لیست ده بازی برتر آموزشی مخصوص کودکان به انتخاب بازیاتو حضور داشته است.

جدا از بازی‌هایی که نام بردم فسقلی‌ها در مهدکودک به تنهایی توانسته بیش از 200 هزار نصب فعال در کافه بازار کسب کند. از آنجایی که گرفتن دانلود در این سبک از بازی با توجه به محدود بودن مخاطبین تنها به کودکان کار آسانی نیست، میتوان مطمئن شد که فسقلی‌ها در مهدکودک دستاوردی بزرگ داشته است.

به نکات بالا این را هم اضافه کنید که آرا اوحانیان – سازنده بازی – تا امروز تنها بازی‌های آموزشی مخصوص کودکان را روانه بازار کرده است. همه این‌ها با هم نشان دهنده توانایی و تخصص سازنده در امر توسعه بازی مخصوص کودکان است.

تصویر 2 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

خوب و خوب تر

بازی‌هایی که بالاتر از همین توسعه نام بردیم به حق بازی‌های ارزشمند و تحسین برانگیزی بودند. اما شاید بتوان فسقلی‌ها در مهدکودک را حتی بازی بهتری نسبت به ساخته‌های پیشین توسعه دهنده دانست.

بازی با گرافیک چشم نواز؛ رنگارنگ و شاد فضایی مناسب برای کودکان ساخته است. فسقلی‌ها در مهدکودک بازی‌های بیشتری نسبت به نسخه دیگر مجموعه فسقلی‌ها دارد و جدا از بازی‌ها بخش‌های دیگری نیز برای آموزش وجود دارند.

فسقلی‌ها در مهدکودک بازی‌های متنوعی برای آموزش اعداد، تقسیم درست و یکسان، رنگ‌ها و حتی آموزش جزئی ساز بلز را در خود جای داده است. بازی‌ها سرگرم کننده و در عین حال دارای مفاهیمی مناسب سنین پایین هستند و به بهترین شکل برای کودکان ساخته شده اند.

تصویر 3 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

جدا از بازی‌ها در بازی یادگیری فصول و بازی با حباب هم وجود دارد. یادگیری فصول با استفاده از تصویر و صدا میتواند به خوبی در ذهن کودکان نقش ببندد. همچنین با هربار اتمام کردن بازی‌ها تعدادی بلیت به کاربر داده میشود که میتواند با هر 100 بلیت یک اسباب بازی به دست آورد.

طراحی خوب و روان انیمیشن‌های موجود در بازی از نقاط مثبت و قوت بازی شمرده میشوند. در کنار این‌ها رنگ آمیزی، پازل و بازی دوز هم در بازی برای سرگرمی بچه‌ها جای داده شدند.

طرح‌های موجود در بخش رنگ آمیزی مناسب و ساده هستند. پازل‌ها نیز شامل محبوب‌ترین انیمیشن‌های روز دنیا هستند که برای بچه‌ها جذابیت زیادی دارند.

تصویر 4 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

شاید بهتر بود در بخش رنگ آمیزی امکان بزرگنمایی تصویر هم برای بهتر رنگ کردن طرح‌ها وجود داشته باشد تا کودکان بتوانند بهتر، آسان تر و با دقت بیشتری رنگ آمیزی کنند. با اینحال همچنان این بخش جزو بخش‌های جذاب بازی است.

از دیگر بخش‌های جذاب بازی میتوان به وجود تلفن اسباب بازی اشاره کرد که امکانات جالبی دارد و به تنهایی میتواند ساعت‌ها بچه‌ها را سرگرم کند.

در این بخش بچه‌ها میتوانند شماره‌های مختلفی را بگیرند و از آهنگ موجود استفاده کنند. هر حیوان در این بخش شماره خاص خود را دارد که با تماس با آن شماره میتوانید صدای آن حیوان را بشنوید. خلاقیت سازنده در طراحی سرگرمی‌ها تحسین برانگیز است.

تصویر 5 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

اثری برای کودکان جهان

اگر فکر میکنید امکانات و نقاط قوت بازی به اتمام رسیده اند صبر کنید. هنوز اصلی ترین نکته در مورد فسقلی‌ها در مهد کودک باقی مانده و آن چند زبانه بودن بازی است.

فسقلی‌ها در مهدکودک دارای نه زبان مختلف است که همه صدا‌ها و اعداد و نوشتارها به طور کامل و به بهترین شکل به زبان مورد نظر تغییر پیدا میکنند. این نکته این امکان را به کودک میدهد تا بتوانند اعداد و رنگ‌ها را در سایر زبان‌ها از جمله انگلیسی و اسپانیایی نیز یادبگیرند.

در کنار همه نکات ذکر شده باید این را هم اضافه کنم که فسقلی‌ها در مهدکودک در انتشار بین المللی خود در گوگل پلی هم موفق بوده و توانسته نمره 4.2 و بیش از پنجاه هزار نصب در بازار رقابتی جهانی کسب کند.

تصویر 6 از بازی فسقلی‌ها در مهدکودک

اگر هنوز در دانلود بازی شک دارید شاید ذکر این نکته که بازی کاملا رایگان است شما را برای دانلود قانع کند. فسقلی‌ها در مهد کودک بی شک بهترین انتخاب برای کودک شماست. بازی را دانلود کنید و لذت تجربه بازی را از کودکان خود نگیرید.