شیوع ویرویس کرونا در جهان موجب شده تا بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما حذف شوند و بسیاری دیگر وابسته به اینترنت باشند. این امر در مورد کودکان هم صادق بوده و حالا با توجه به شرایط موجود کودکان هم ناچار به استفاده از اینترنت و گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هستند و استفاده کودکان از این دستگاه‌ها افزایش یافته است.

جدای از آموزش، سرگرمی کودکان در طول دوران قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های موجود هم دچار مشکل شده و حالا پیدا کردن یک سرگرمی خوب و بازی‌های مناسب ک.دکان اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است.

خوشبختانه در بازار بازی‌های ویدیویی داخلی بازی‌هایی مثل فسقلی‌ها در شهربازی و گربه بازیگوش که برای کودکان توسعه داده شده اند وجود دارند و والدین می‌توانند با کمی جستجو بازی‌هایی مناسب کودکان پیدا کنند تا مشکلی از بابت استفاده کودکان از تلفن‌های هوشمند و بازی‌های ویدیویی نباشد.

امروز در بازیاتو قصد بررسی یک بازی تازه منتشر شده مخصوص کودکان با نام هانا را داریم. بازی‌ای با کیفیت و خوش ساخت که می‌تواند در این شرایط بهترین گزینه برای کودکان باشد. اگر به دنبال یک بازی مخصوص کودکان هستید این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی بازی هانا

آموزش موازی با سرگرمی

همانطور که گفته شد بازی هانا یک بازی مخصوص کودکان است و برای رنج سنی 3 تا 8 سال توصیه شده است. این بازی با رعایت تمام نکات علمی و روانشناسی برای کودکان طراحی شده و جزو برترین عناوین حوزه کودک است.

در هانا کودک شما می‌تواند بازی کند و همراه با آن مفاهیم زیادی را یاد بگیرد. هانا جزایر مختلفی دارد که هر کدام حاوی تعداد زیادی مرحله است و می‌تواند تا مدت‌ طولانی‌ای کودک شما را سرگرم کند. در هر جزیره مفاهیم به خصوصی به کودک شما با استفاده از پرسش و پاسخ و بازی آموزش داده می‌شوند.

چهار کاراکتر دوست داشتنی در این جزایر و مراحل با کودک شما همراه هستند و باعث می‌شوند کودک حس بسیار خوبی از بازی بگیرد و در زمان کوتاهی به بهترین شکل با بازی ارتباط بگیرد. صدا گذاری جذاب کاراکترها باعث می‌شوند کودک شما شیفته این کاراکترهای دوست داشتنی شود و از یادگیری در هانا خسته نشود.

البته بهتر بود سازندگان بازی‌های سرگرم کننده‌ای که جنبه آموزشی کمتری دارند هم در بازی قرار دهند.

خواه ناخواه کودکان در این دوره با بازی‌های جذاب خارجی که اتفاقا محیط جذابی برایشان دارد مثل Angry Birds و Subway سر و کار دارد و یک بازی در این حوزه علاوه بر آموزش باید بتواند با این بازی‌های خوش رنگ و لعاب خارجی رقابت کند.

دانلود بازی مخصوص کودکان

علاوه بر صداگذاری بسیار مناسب که می‌تواند هر کودکی را شیفته بازی کند و وجود کاراکترهایی که بتوانند با کودک ارتباط برقرار کنند گرافیک بازی هم بسیار زیبا و خوش رنگ طراحی شده تا دل کودکان را برباید.

رابط کاربری ساده که به کودکان اجازه می‌دهد به سادگی بازی کنند و در هانا وقت بگذرانند در کنار زیبایی و جذابیتی که گرافیک هانا دارد بازی را کاملا برای کودکان مناسب کرده و بعید است کودکی از هانا خوشش نیاید.

شکل متفاوت جزایر و رنگ زنده و انیمیشن‌های جذابی که هنگام انتخاب مرحله اجرا می‌شوند در کنار تشویق‌هایی که توسط کاراکترها انجام می‌شود می‌توانند هانا را در دل کودک شما جا کنند و با توجه به تعداد مراحل بالای هانا کودک می‌تواند تا مدت‌ها با هانا سرگرم باشد.

از آنجایی که هانا با مطالعه و مشاوره متخصصین حوزه کودک طراحی شده می‌توانید بدون نگرانی بازی را در اختیار کودک خود قرار دهید.

بازی آموزشی کودکان

یکی از مشکلات هانا نبود هیچ مشوقی در بازی است. با توجه به اینکه کاراکترهای بازی برای کودک دوست داشتنی خواهند بود سازنده می‌توانست با اضافه کردن امکان پوشاندن لباس و ایجاد تغییراتی در کاراکترها کودک را بیشتر برای انجام بازی و حل سوالات تشویق کند.

و در عین حال اضافه کردن چنین امکانی باعث می‌شد جبنه سرگرمی بازی افزایش بیشتری داشته باشد و صرفا روی آموزش کودک تمرکز نشود.

گزارشات رفتارسنجی کودکان بازی هانا

در بازی هانا علاوه بر بازی‌های روان شناختی، این امکان وجود دارد که پس از آن‌ که کودک مراحلِ بازی را در بازه یک الی 2 هفته‌ای طی می‌کند، یک گزارش اولیه بر مبنای تست‌های روانشناسی معتبر دنیا به خانواده‌ها ارائه گردد.

این گزارش، نشان‌دهنده‌ی وضعیت شناختیِ کودک است، این‌که در چه مؤلفه‌هایی توانمند و در چه شاخصه‌هایی نیازمند بهبود و تقویت است. پس از ارائه اولین گزارش، خانواده‌ها نسبت به وضعیت شناختیِ کودک‌شان آگاهی می‌یابند و با تکرار بازی و رفتن به مراحل بالاتر مهارت های ذکر شده ارتقا می یابند.

گزارش تحلیلی هانا به والدین و امکان برقراری ارتباط با مشاوران مرکز سرو هانا از ویژگی های منحصر به فرد این بازی به حساب می‌آید و نشان می‌دهد که والدین با یک مجموعه کامل جهت تقویت توانایی فرزندانشان رو به رو هستند.

از نکات جالب در مورد اپلیکشن بازی هانا، کراس پلتفرم بودن آن است که در کمتر بازی ایرانی چنین امکانی را دیده‌ایم. بازی برای انواع سیستم عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف قابل اجراست و شما علاوه بر گوشی‌های هوشمند اندروید و IOS می‌توانید هانا را روی کامپیوتر هم اجرا کنید. هانا حتی نسخه لینوکسی هم دارد که در بین بازی‌ها و برنامه‌های ایرانی امکانی خاص به حساب می‌آید.

هانا یکی از برترین عناوین حوزه کودک است و بی شک می‌توان این عنوان را جزو ده بازی برتر آموزشی مخصوص کودکان دانست. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای کودک خود دنبال یک بازی مناسب و تماما رایگان هستید به هیچ وجه هانا را از دست ندهید.


[تماشا کنید] ویدیوشات اپلیکیشن بازی هانا