بازی‌های زیادی بر پایه اطلاعات عمومی و دانستنی‌ها منتشر شده اند. از بازی‌های کلماتی مثل تور کلمات تا بازی‌های بزرگتری مثل اسنپ کیو که حکم یک مسابقه را دارند بیشتر از یک بازی ساده هستند.

عناوین زیادی از این نوع بازی‌ها وجود دارند و ما در بازیاتو بارها و بارها چنین بازی‌هایی را معرفی کرده‌ایم. این بار اما یک بازی متفاوت در سبک دانستنتی‌ها منتشر شده است.

این بازی که رنگ پاش نام دارد توسط DPWeb که پیش از این بازی بازی زندگی را منتشر کرده بود توسعه داده شده است. اگر دنبال یک بازی تفننی که اطلاعات عمومی شما را بسنجد هستید این بازی را از دست ندهید.

بررسی بازی فکری

سایپا نارنجی؛ پپسی آبی و قرمز

بازی گیم پلی ساده و در عین حال جذاب و نوآورانه‌ای دارد. همانطور که پیش از این گفتیم بازی تا حد زیادی وابسته به اطلاعات عمومی شماست. اما نه مثل سایر بازی‌ها.

در واقع بیشتر از هرچیز حافظه تصویری شماست که به کمکتان میاید. همانطور که از نام بازی یعنی رنگ پاش مشخص است شما باید چیز‌هایی را در بازی رنگ آمیزی کنید. البته این رنگ آمیزی با حدس و انتخاب رنگ اتفاق میفتد.

در هر مرحله یک برند یا پرچم و چیزی شبیه به این‌ها به شما نمایش داده می‌شود و شما باید رنگ آن را حدس بزنید. رنگ‌هایی در نوار پایین صفحه مشخص است و تصویر برند که بدون رنگ است در بالا. شما باید رنگ درست برند مربوطه را انتخاب کنید.

تمام گیم پلی بازی در همین چند سطر خلاصه میشود. البته بعد از هر 25 مرحله یک سوال ویژه در مورد برندها از شما پرسیده میشود که با حدس آن میتوانید چند قلب و قلمو جایزه بگیرید.

قلب در بازی رنگ پاش در واقع نقش جان و تعداد دفعاتی که میتوانید اشتباه کنید را دارد. با هر بار که رنگی را اشتباه انتخاب کنید یک قلب از دست میدهید. تنها راه به دست آوردن این قلب‌ها نیز سوالات ویژه و پرداخت درون برنامه است.

قلمو نیز دیگر آیتم موجود در بازی است که در صورتی که رنگ برندی را نمیدانید میتوانید از قلمو استفاده کنید تا رند مورد نظر را برای شما رنگ کند. راه به دست آوردن قلمو نیز دقیقا مثل قلب است و فقط سوالات ویژه و پرداخت درون برنامه را در اختیار دارید.

بازی رنگ پاش

درون پرداخت؛ در ظاهر اختیاری در واقع اجباری

اجبار به درون پرداخت درست مثل بازی قبلی سازنده بار دیگر احساس میشود. اینکه سازنده هیچ راهی جز پرداخت درون برنامه برای به دست آوردن آیتم‌های حیاتی بازی در نظر نگرفته و مقداری که در سوالات ویژه و بعد از هر 15 مرحله داده می‌شود اصلا عادلانه و کافی نیست نقطه ضعف بزرگی است.

بهتر بود حداقل قلب در بازی که بدون آن نمیتوان به بازی ادامه داد با دیدن تبلیغ و یا به صورت زمانی یا روزانه به کاربر داده شود تا کاربر بتواند به بازی ادامه دهد. این بازی قطعا در ریزش کاربران بازی نقش موثری خواهد داشت.

بازی از نظر گرافیکی خوب و قابل قبول طراحی شده و تجربه کاربری خوبی به کاربر می‌دهد.

بازی حافظه تصویری

همانطور که گفتیم بازی خوب طراحی شده و ایده جدیدی داشته است اما بهتر است سازنده حداقل برای بازی‌های آینده خود در روش درآمدی خود تجدید نظر کند.

تعداد مراحل بازی نیز مناسب است و رنگ پاش میتواند برای شما بازی سرگرم کننده ای باشد. پینشهاد میکنیم این بازی رایگان را از دست ندهید و تجربه بازی رنگ پاش را از دست ندهید.