وقتی پای بازی‌های سبک شبیه سازی به میان می‌آید بازی‌های زیادی به ذهن میرسد. از بازی‌های ورزشی تا مدیریت رستوران و دندان پزشکی و عناوین مختلف دیگری که هرکدام تداعی کننده یک اتفاق واقعی برای کاربران هستند.

برخی از بازی‌های این سبک نیز بسیار گسترده‌تر هستند و به جای شبیه سازی یک مورد خاص از زندگی یا یک کار به شبیه سازی زندگی و یا شخصیت انسان‌ها میپردازند.

بازی ای که امروز قصد معرفی و بررسی کردن آن را داریم بازی زندگی نام دارد. این بازی هم در همین سبک و چیزی شبیه به بازی پرسونا است که قبل تر در سایت بررسی شده است. اگر علاقه مند به این نوع بازی‌ها پیشنهاد میکنیم این مطلب را از دست ندهید.

بازی زندگی

طوری که میخوای زندگی کن

ایده بازی بسیار جالب و منحصر به فرد است و قطعا تجربه چنین ایده‌ای میتواند برای هر کاربری جذاب باشد. شما در بازی زندگی یک شخصیت را در اختیار دارید که باید زندگی او را از 14 سالگی تا حدود 30 سالگی کنترل کنید.

شخصیت بازی در طول مدت با انتخاب‌های متفاوتی رو به رو میشود و شما باید از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. به طور مثال شما انتخاب میکنید که کاراکتر بازی رشته تجربی یا ریاضی را انتخاب کند و یا درس بخواند یا به جای درس خواندن به عشق و حال بپردازد.

گیم پلی بازی ساده و در حد همین انتخاب گزینه‌هاست اما با اینحال به خاطر ایده جالب و اینکه این انتخاب‌ها در زندگی خودتان نیز وجود داشته و یا ممکن است اتفاق بیفتد بسیار جالب است. همچنین برخی دیالوگ‌ها که در بازی وجود دارد نیز به جذاب تر شدن این عنوان کمک می‌کنند.

بپا نمیری

در طول بازی شما با انتخاب‌هایتان در خوشحالی و سلامتی شخصتتان موثر هستد. به طور مثال اگر گزینه قلیون کشیدن را انتخاب کنید به خوشحالی شما افزوده و از سلامتی شما کسر میشود. همچنین میتوانید با کار کردن پول به دست بیاورید و با پول خود ماشین بخرید، ازدواج کنید و یا به عشق و حال بپردازید.

در صورتی که میزان خوشحالی یا سلامتی شما بیش از حد کاهش پیدا کند شخصیت شما خواهد مرد و شما باید دوباره از ابتدا شروع کنید.

مدال‌هایی نیز در بازی وجود دارند که با به دست آوردن آن‌ها میتوانید در تست روانشناسی موجود در بازی که جنبه طنز دارد شرکت کنید.

بازی استراتژی بازی زندگی

محکوم به مرد بودن

در کنار تمام جذابیت‌ها و خلاقیت‌ها و ویژگی‌های نو بازی نقاط ضعف زیادی نیز دارد. به طور مثال میتوان به نبود حق انتخاب جنسیت در بازی اشاره کرد و در هر صورت شخصیت شما مرد خواهد بود.

همچنین انتخاب‌ها در بعضی مراحل محدود و کم هستند و انتخاب‌های زیادی ندارید. به طور مثال شما نمیتوانید ازدواج نکنید. یا باید ازدواج کنید و یا شکست عشقی بخورید.

در کنار این‌ها سازنده میتوانست امکان طراحی یا انتخاب ظاهری کاراکتر بین چند گزینه یا امکان اسم گذاری برای کاراکتر را فراهم کند که قطعا جذابیت بازی را چند برابر میکرد. همچنین طول گیم پلی بسیار کوتاه است. صداگذاری بازی نسبتا ضعیف و رابط کاربری میتوانست بهتر باشد.

تجربه زندگی واقعی در بازی

با تمام این اوصاف پیشنهاد میکنیم حتی یکبار هم که شده بازی بازی زندگی را بازی کنید. بازی رایگان و از مرحله‌ای به بعد تنها با مبلغ کمی قابل خریداری است و ارزش خرید را دارد.

از نقاط مثبت دیگر بازی میتوان به پشتیبانی و اهمیت دادن سازنده به نظرات کاربران اشاره کرد. به طوری اکثر نظرهای بازی در کافه بازار با پاسخ سازنده همراه هستند.

شما میتوانید از همین صفحه بازی را دانلود کنید و با انتخاب‌های خود زندگی کنید و سرنوشت کاراکتر خود را تعیین کنید.