امروزه بازی‌های مختلفی به صورت کلون شده از بازی‌های موفق خارجی ایرانیزه و روانه بازار داخلی می‌شوند؛ بازی‌های موبایلی که پس از دیده شدن یا با نصب قابل قبول به فعالیت خود ادامه می‌دهند و یا با یک شکست و بازخورد منفی از کاربران ایرانی از یاد می‌روند. امروز قصد داریم بازی پرسونا را زیر ذره بین ببریم و نکات مثبت و منفی آن را برانداز کنیم.

بازی پرسونا ترکیبی از یک بازی متن محور (text base)، شبیه سازی و نقش آفرینی است که تلاش کرده با ترکیب خصوصیاتی از این سه سبک، کاربران ایرانی را مجذوب خود کند. در این بازی شما میتوانید شخصیت طراحی کنید و به آن علاقه و احساسات ببخشید تا بتوانید به صورت آنلاین به دنبال نیمه گمشده مجازی خود بگردید و با خصوصیات و سلایق دیگران آشنا شوید.

بازی ایرانی پرسونا این امکان را برای کاربرانش به وجود آورده که با استفاده از شخصیتی که درون بازی ساخته اند از نظر دیگر بازیکنان آنلاین را درمورد خودشان مطلع شوند.

دنیای بازی پرسونا، دنیایی مرموز و پر از ناشناخته‎ها است. دنیایی که بازیکنان آن به درون سایر آدم‎ها سفر می‎کنند. دنیایی از پسر و دخترهایی زیادی که برای شناخت بهتر خود و البته پیدا کردن نیمه گمشد‎ه‎شان پا به درون آن می‎گذارند. پرسونا یک بازی تک نفره نقش‎آفرینی است که این امکان را به بازیکن خود می‎دهد تا با طراحی شخصیت ایده‎آل خود، به خودشناسی دست پیدا کند و رشد در دنیای واقعی را در پیش بگیرد.

در این بازی هیچ چیز غیرممکن نیست و احتمال دارد آن قدر محبوبیت به دست آورید که افراد برای دیدن شما صف بکشند یا حتی پشت خانه شما هیاهو ایجاد کنند و یا حتی هیچ کسی حاضر نباشد با شما و شخصیتتان آشنا شود، برای این رخداد عوامل متعددی مثل نام، سن، جنسیت، شکل ظاهری کاراکتر، محل سکونت و… تاثیر به سزایی دارند چرا که قبل از شروع هر ارتباط کاربران دیگر این عوامل را بررسی و قضاوت می‌کنند.

یک مسئله‌ای که ممکن است شما را به عنوان یک بازیکن در این بازی نگران کند، اطلاعات نسبتا کامل است که در هنگام ساختن شخصیت از شما گرفته می‌شود، پس پیشنهاد می‌کنیم با دقت زیادی این اطلاعات را وارد کنید و به هیچ فضای آنلاینی حتی بازی نیز اعتماد کامل نداشته باشید چرا که ممکن است عواقب خطرناکی در انتظارتان باشد.

بازی پرسونا با توجه به سبک خاصی که داشت به نظر می‌رسید هیچ طرفداری نداشته باشد و اصلا اجازه انتشار پیدا نکند، اما بر خلاف انتظار هم در مارکت ایرانی کافه بازار منتشر شد و هم تعداد نصبش به 5رقم (+10000) رسید.

بازی تکست بیس پرسونا

پرسونا محیطی است که فرهنگ رنگارنگ ایرانی را به تصویر می‎کشد. محیطی که عاشقان زبان فارسی در آن جمع می‎شوند و شعر، ضرب‎المثل و اصطلاحات ناب ایرانی داخل بازی در بازیکن ذوق ایجاد می‎کند و  به شما اجازه میدهد که به طور آزادانه یک شخصیت را طراحی کنید و با علایق و نظراتتان به آن موجودیت ببخشید.

هر پرسونا (شخصیت) در این بازی موبایلی، گویش، آداب و رسوم و فرهنگ خود را به دیگران نشان می‎دهد و این بازی میتواند محل مناسبی برای شناسایی با اماکن دیدنی مختلف ایران و غذاهای محلی اقوام گوناگون باشد و این یعنی بازی پرسونا ترکیبی از سرگرمی، یادگیری و اطلاعات عمومی به حساب می‌آید.

هدف از بازی پرسونا برای هر بازیکن متفاوت است، افراد می‎توانند در آن جامه‎‌ای به تن آرزوهای خود کنند و لباسی بپوشند که موقعیت شغلی و اجتماعی آن‎ها را بهتر نشان دهد.

پرسونا-در جستجوی نیمه گم شده باعث می‎شود بازیکن حس کند در خونه خود قرار دارد و وارد محیطی شود که هدف آن تنها به دست آوردن آرامش است.

بازی پرسونا، در جستجوی نیمه گمشده خروجی دو سبک مختلف

این بازی سبک IDLE را که بیشتر در بازی‌های مدیریتی مثل لایو تی وی تایکون شاهدش هستیم را با بازی‌های متنی (Text Base) ترکیب کرده و به این محصول رسیده است.

پرسونا نکات مثبتی در داخل و خارج بازی خود جای داده است که میتواند علاوه بر دارایی‌های داخل بازی، دانسته‌های زیادی را به بازیکنان هدیه کند، شناخت بیشتر محیط، آزمودن علایق و… تنها مثالی از این موارد به حساب می‌آید.

همچنین شما می‌توانید با در اختیار داشتن جعبه ابزار کامل، ظاهر خود را به روز رسانی کنید و محیط خانه خود را زیبا تر کنید تا افراد بیشتری شما را به شناسند و با سلایق شما آشنا شوند.

یکی از امکانات جالب این بازی هنگام خرید در بازی مشخص نمایان می‌شود و به شما این اجازه را می‌دهد که شانس خود را به چالش بکشید و برای خرید برخی وسایل علاوه بر امکان خرید مستقیم، با پرداخت پول کمتری خریدتان را از صندوق های شانسی هدیه بگیرید.

بازی دوست یابی پرسونا

بازی پرسونا را استودیو بازی سازی اسکلیپر طراحی کرده است. این تیم موفق در سال 1394 با بهره‎مندی از تجربیات خود و البته تکیه به یادگیری مداوم و میل به رسیدن به اهداف یک بازی متفاوت در اختیار علاقه‎مندان به بازی‎های ایرانی قرار داد که فرهنگ ایرانی را زنده می‎کند.

بازی پرسونا با یک تیر دو هدف می‎زند، نه تنها بازیکن به خودشناسی می‎رسد، بلکه با اقوام مختلف کشور خود آشنا می‎شود. بازی که سرگرمی و آموزش را در کنار یکدیگر قرار می‎‎‌دهد.

اگر می‎خواهید علاوه بر خودشناسی با ایران و ایرانی بیشتر آشنا شوید بهتر است همین الان “پرسونا، در جستجوی نیمه گمشده” را نصب کنید.