ماجراجویی،سبک جذابی که همیشه طرفداران زیادی را به همراه خود داشته است تا جایی که بازی‌های ایرانی موفقی نیز تاکنون در این سبک منتشر شده‌اند؛ بازی‌هایی مثل 41148 که در گوگل پلی موفق شد از مرز 1 میلیون دانلود عبور کند و مورد استقبال بازیکنان موبایلی در سزح جهان قرار گیرد.

در این نقد قصد داریم به سراغ بازی امواج تنهایی، ساخته جدید A3 برویم. A3 Devloper سازنده بازی‌های پر طرفدار بن تن مبارز و باب اسفنجی مبارز این بار به سراغ سبک ماجراجویی رفته و قصد دارد بر خلاف بازی‌های قبلی خود که در فضای کودکانه اتفاق می‌افتادند با ترکیب کردن یک فضای مبارزه‌ای و رازآلود تجربه جدیدی را به کاربران خود هدیه کند.

در این بازی شما در نقش یک دختر گمشده برای رسیدن به هدفی نا معلوم تلاش کنید و با استفاده از دستگاه‌های و سلاح‌های متعدد ربات‌ها و وسایلی که قصد کشتن شما را دارند را از بین ببرید و مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.

آموزش بازی موازی با انجام مراحل پیش می‌رود و باعث می‌شود بازیکن زمان مجزایی را برای یادگیری صرف نکند.

بازی از یک محیط ایزوله شروع می‌شود و پس از انتخاب مرحله وارد چالش‌ها می‌شوید. با انجام هر چالش، شکستن یک وسیله یا نابودی دشمن، گوی‌های نورانی به دست می‌آورید که در ادامه به شما کمک می‌کنند از راه دور به سمت اهداف شلیک کنید و آن‌ها را نابود نمایید.

کنترلر بازی پیچیدگی خاصی ندارد تنها از سه بخش تشکیل شده است که به شما این امکان را می‌دهد که به هر سمتی که دوست دارید حرکت کنید و با استفاده از ضربات بدنی (مشت و لگد) و اسلحه (گلوله‌های نورانی) موانع را از پیش رو بردارید.

در هر مرحله یک سری از درهای ورودی قرمز رنگ و قفل هستند. برای بازشدن و ورود به اتاق پشت این درها باید یک کار خاص مثل شکستن یک دستگاه یا ضربه زدن به یک وسیله انجام دهید.

در بازی به طور معمول شما دو نوع دشمن دارید که باید با حواس جمع به سمت آن‌ها حرکت کنید؛ لیزرهای متحرک که اگر به آن‌ها برخورد کنید سریعا می‌میرید و دیگری ربات‌ها هستند که با قدرت‌ها مختلف به مرور زمان با آنها درگیر می‌شوید و بهترین راه برای نابودی، استفاده از اسلحه است چرا که اگر به شما نزدیک شوند می‌توانند با چند ضربه به راحتی شما را از پا در بیاورند.

هوش مصنوعی ربات ها با توجه به سطح شما متفاوت است و هر چه بالا تر می‌روید باید با استراتژی بهتری عمل کنید و آن‌ها را شکست دهید.

نکته جالب در مواجه با این دو مانع این است که لیرزها تاثیری بر روی ربات‌ها ندارند و آن‌ها حتی میتوانند به راحتی وارد هر اتاق شوند و این شما هستید که باید با استفاده به موقع از گلوله ها شلیک کنید.

اگر گلوله‌های شما به دلایلی تمام شد می‌توانید به مراحل قبلی بروید و با صرفه جویی گوی‌ها را جمع کنید و بالا بیایید اما اگر زمان کافی برای این کار را ندارید و مراحل گذشته هم سخت بوده‌اند می‌توانید با مراجعه به فروشگاه مقدار زیادی گلوله خریداری کنید که در ادامه هم با خیال آسوده بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

کم بودن پکیج‌های قابل خرید در بازی و هزینه این پکیج‌ها یک نقطه ضعف محسوب می‌شود که امیدواریم در آپدیت‌های بعدی شاهد بهتر شدن آن باشیم.

در پایان می‌توان گفت بازی امواج تنهایی، یک ماجراجویی سه بعدی مبهم و رمز‌آلود است که کاربران را با سرعت پایینی با اتفاقات و داستان بازی آشنا می‌کند و همین کار باعث شده که جذابیت و حس کنجکاوی در بازیکنان همیشه فعال باشد و آن‌ها را برای رسیدن به انتهای این داستان تشویق کند.

اگر شما نیز عاشق بازی‌های ماجراجویی تخیلی هستید، پیشنهاد میکنیم همین الان این بازی را از کافه بازار دانلود کنید.