تعریف ما از یک بازی خوب چیست؟

گیم پلی، صداگذاری و بسیاری موارد دیگر. بازی ۴۱۱۴۸ یک بازی ایرانی کاملا متناسب با تمام این ویژگی هاست. تا پیش از بازی 41148 بازی های اپیزودیک و داستانی خیلی بین سازندگان ایرانی محبوب نبود اما مهدی فنایی این ویژگی را جا انداخت و باعث محبوبیت بیشتر آن سبک شد.

مهدی فنایی

در 41148 چه می گذرد؟

سبک بازی ماجراجویانه و داستانی بوده و جنبه هایی از ترس دارد. بازی از گرافیک خوبی برخوردار است که داستان مردی به نام سینا را روایت می کند که ناگهان به هوش آمده و در حالی که هویت خود را به یاد نمی آورد، خود را در ساختمانی می یابد که اتفاقات آن شباهت خاصی به رمز و راز های فیلم های ترسناک دارد و یکی از عوامل موفقیت این بازی است. شما وظیفه دارید که معما ها را حل کرده و به او کمک کنید تا گذشته اش را به یاد بیاورد و بفهمد که چه کسانی پشت فاجعه رخ داده هستند.

معماها تنوع خوبی دارند و چالش برانگیز هستند و در برخی مواقع نیز دشوار که برای حل آنها به هوش و تفکر خود نیازمند می شوید. بازی از صداگذاری مطلوبی برخوردار است و در عین سادگی بسیار با کیفیت است. همچنین ترکیب رنگ ها در بازی و موسیقی باعث درگیر شدن مخاطب با اتفاقات است که عنصر مهمی برای خلق یک بازی خوب است .

41148

تا کنون 4 قسمت از این بازی انتشار یافته است که از دیدگاه داستانی، دو قسمت ابتدایی 41148 بیشتر ذهن مخاطب را با سوال های گوناگون می کردند. با این وجود، اپیزود سوم روند متفاوتی را پیش گرفت و کم کم گره های داستانی به دست های بازیکن ها باز شدند. بخش چهارم 41148 هم همین گونه است، با این تفاوت که اکنون عناصر بیشتری به داستانی اضافه شده بود. اپیزود چهارم از قسمت سوم کوتاه تر است اما همچنان از دو قسمتی ابتدایی طولانی تر خواهد بود. همچنین شاهد کات سین های بیشتری خواهید بود و باید این را هم یادآور شویم که گرافیک در تمام اپیزودها ساده است.

41148 یک بازی ایرانی پر افتخار

شاید این که یک بازی ایرانی و با چنین چنین کیفیتی ببینیم دور از انتظار باشد اما تلاش بسیار برای ساخت اینگونه عناوین و کوشش بسیار نشان دهنده روند صعودی پیشرفت صنعت بازی سازی است. البته هیچ بازی بدون ایراد نیست و یکی از مشکلات این بازی عمل نکردن و یا دیر عمل حرکت ثبت شده توسط انگشتان (برای بعضی بخش ها) است. البته بازی دارای ایراداتی از جمله مشکلاتی در صدا و نور برخی از مراحل داشته (برای مثال در اواسط قسمت یکم این را شاهد هستیم) که با بروزرسانی های انجام شده طیف وسیعی از مشکلات حل شده اند.

در مجموع آنچه پیش روی شماست ، بازی جذاب و لذت بخشی است که بازی کردن آن به همه ی کاربران پیشنهاد میشود هر چند که برخی قسمت های بازی پولی هستند اما با توجه به نظرات مردم و تجربه ی خود من ارزشش را دارد.


خبر بازی جدید مهدی فنائی عزیز را با نام 1:011 در بازیاتو دنبال کنید.

چه چیز هایی از بازی 1:011 می دانیم؟