در قسمت قبلی پنج ترین به سراغ بازی‌های ترسناک موبایلی رفتیم و بازی‌هایی را معرفی کردیم که چاشنی لذت و هیجان را همزمان به شما هدیه می‌کردند؛ امروز با ششمین قسمت پنج ترین در خدمت شما هستیم تا با معرفی پنج بازی از سبک پرطرفدار معمای، بتوانیم سرگرمی‌هایی را معرفی کنیم که قطعا شما را به چالش خواهند کشید.

1- بازی The room: Old sins

بازی معمایی موبایل

اگر به سراغ یک موبایل گیمر بروید، امکان ندارد سری بازی‌های the room را تجربه نکرده باش،. این سری از بازی‌ها که می‌توان به عنوان شاهکار استودیوی Fireproof Games از آن نام برد از  سال 2012 با نسخه‌ی اول آن به بازار آمد و توانست اکثر جوایز مهم آن سال را از آن خود کند.
از بهترین عنوان موبایلی سال گرفته تا جوایز بفتا و بسیاری جوایز دیگر، این موفقیت تا سال 2018 و معرفی بازی The room: old sins نیز ادامه داشت و تا حدی بازی‌های این سری محبوب شد که در پلتفرم استیم نیز منتشر شدند. در این بازی شما به عنوان یک کاراگاه در یک خانه‌ی متروکه قرار می‌گیرید که مملو از وسایل مرموز، شگفت انگیز و پیچیده است و شما باید با حل کردن معماهای چالش برانگیز این خانه، راز خانه را پیدا کنید و از آن خارج شوید.
اخیرا این شرکت پا را از این نیز فراتر گذاشته است و نسخه VR بازی را منتشر کرده است که در حال حاضر آخرین نسخه از این سری بازی به حساب می آید. اگر تا به حال این سری بازی را تجربه نکرده اید، پیشنهاد می‌کنیم همه‌ی نسخه‌های آن را تجربه کنید و در دنیای معمایی بی‌نظیر آن غرق شوید!


2- بازی 2 The house of da vinci

بازی رازآلود

بازی دوم لیست را می‌توان بسیار شبیه به بازی اول یعنی The room Old sins دانست، پس از انتشار سری The room و موفقیت مثال زدنی آن، استودیو های بسیاری به سراغ ساخت بازی های مشابه به آن رفتند که می‌توان موفق ترین این بازی ها را سری بازی های The house of da vinci از استودیوی Blue brain games دانست که در دو نسخه عرضه شده است.
در این بازی شما در نقش شاگرد نقاش معروف و مرموز Da vinci، باید با سفر در زمان به خانه‌ی او رفته و پرده از راز‌های نهفته‌ی او که به زیبایی در خانه جای داده شده‌اند بردارید.
بازی تنوع زیادی در معما‌ها دارد که همیشه شما را غافل گیر می‌کنند و با گرافیک مثال زدنی ساعت ها شما را مبهوت خود می‌کند، اگر از بازی اول این لیست خوشتان آمده باشد، به احتمال زیاد تمایل زیادی برای تجربه‌ی این بازی نیز پیدا می‌کنید.

3- بازی Very little nightmares

بازی موبایل

اگر بازی Little nightmares را روی کامیپوترهای شخصی تجربه کرده باشید، پس بازی سوم پنج ترین را قبلا تجربه کرده اید، بازیVery little nightmares دقیقا پورت بازی Little nightmares برای گوشی های موبایلی است که به علت استقبال زیاد کاربران از این بازی بوده.
بازی Little nightmares از آن دسته بازی‌هایی است که شما را در داستانش غرق می‌کند، تا حدی که آنقدر در دنیای فوق العاده و آرت و گرافیک بی‌نظیرش فرو می‌روید که گذر زمان را احساس نمی‌کنید.
شما در نقش یک دختر کوچک با کاپشن زرد هستید که در یک خانه‌ی عجیب و غریب گروگان گرفته شده است و در تلاش است از آن فرار کند اما در هر اتاق از خانه دشمنان و معماهایی وجود دارد که شما را غافل گیر می‌کنند و باید آن ها را حل کرده پشت سر بگذارید تا در نهایت به هدف خود برسید، در نهایت این نکته را نیز متذکر شویم که بازی در سال انتشار، به عنوان بهترین بازی سال لقب گرفت.

4- بازی The silent age

پنج ترین

رسیدیم به بازی چهارم لیست پنج ترین معمایی، اگر قبلا سری بازی 41148 را تجربه کرده باشید، بازی چهارم از لحاظ بصری، بسیار شبیه آن است.
بازی در سال 1972 آغاز می‌شود، زمانی که همه چیز در امن و امان است اما ناگهان جنگ سرد شروع می‌شود و دولت ها شروع به تغییر جوامع می‌کنند. این بازی شما را به زمانی می‌برد که نسل بشر در حال انقراض است، و شما در نقش فردی به نام Joe به عنوان تنها بازمانده، وظیفه‌ی خطیر نجات نسل بشر را بر عهده گرفته اید و باید با حل پازل ها و معما‌های مختلف مراحل را به پیش ببرید و این مهم را به انجام برسانید.

5- بازی Dark room

بازی ایرانی

آخرین بازی از لیست شاید بهترین نباشد اما یک ویژگی اساسی دارد که آن را از بقیه‌ی بازی های پنج ترین که تا به حال معرفی شده اند متمایز می‌کند.
نام بازی اتاق تاریک (Dark Room) و ساخته استودیوی لکسیپ گیمز است که احتمالا آن ها را با بازی‌ معروف بال‌های تاریک بشناسید، داستان بازی از این قرار است که شما در یک خانه‌ی عجیب هستید که در حقیقت محل آزمایش‌های شوروی روی پروژه‌ی مخوفی برای جابجایی انسان‌ها در زمان است که باید با گشتن در خانه، راز خانه و انسان هایی که روی آن ها آزمایش  شده است را بیابید.
بازی دارک روم را می‌توان به نوعی ادامه‌ی سری بالهای تاریک دانست که با تم داستانی فوق العاده، گرافیک کم نظیر و مهم تر از همه صداگذاری فارسی و با کیفیت، قطعا به یکی از بهترین تجارب شما از بازی های ایرانی تبدیل خواهد شد.


امیدواریم این قسمت از پنج ترین، مورد پسند شما قرار گرفته باشد. اگر بازی‌ها را تجربه کرده‌اید و یا تصمیم دارید که آن ها را تجربه کنید، نظرات خود را در مورد آن ها با ما در میان بگذارید و اگر حس می‌کنید بازی مد نظر شما در لیست نبوده می‌توانید نام آن را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.


[تماشا کنید] پنج ترین: معرفی بازی های معمایی موبایلی که نباید از دست بدهید