بازی‌های معمایی جزو بازی‌هایی هستند که یا متنفر و یا عاشقشان هستید. در این بازی‌ها معمولا خبری از گیم پلی سریع نیست و باید حوصله بیشتری به خرج داد. اما اگر این حوصله را داشته باشید می‌توانید تجربه هیجان انگیزی را داشته باشید.

این بازی‌ها معمولا رگه‌ای از وحشت و ترس را هم در خود جای داده‌اند و شما را به دنیایی از هیجان خواهند برد. در ایران هم چند سالی است که این سبک جای خود را در بازی پیدا کرده و بازی‌های با کیفیتی را هم شاهد بوده‌ایم. شاید بتوان جرقه اصلی بازی‌های رمزآلود را بازی ۴۱۱۴۸ دانست.

امروز در بازیاتو قصد بررسی مو شکافانه یکی از جدیدترین بازی‌های داخلی در این سبک را داریم. بازی‌ای که الحق به بهترین شکل طراحی شده و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با بررسی عنوان خوش ساخت اتاق تاریک همراه ما باشید.

بررسی بازی اتاق تاریک

دستپخت جدید لکسیپ گیمز

استودیو لکسیپ گیمز که پیش از این هم با بازی دو قسمتی بال‌های تاریک تجربه موفقی را در ساخت چنین بازی‌هایی تجربه کرده بود این بار با تجربه‌ای بیشتر به سراغ ساخت بازی جدید خود یعنی اتاق تاریک رفته است.

بازی خط داستانی به شدت جذاب و عمیقی دارد. بازی از همان ابتدا با صدا گذاری فوق العاده خود شما را مجذوب خود می‌کند. روند داستانی هم به خوبی و با دقت جلو می‌رود و از دیالوگ‌های ارزشمند و مفهمومی‌ای در بازی استفاده شده است.

چنین خط داستانی عمق و مفهوم و در عین حال پیچیده و گسترده‌ای که بتواند به خوبی کاربر را با خود درگیر کند در بین بازی‌های داخلی کمتر دیده شده است. بی شک بازی از این جزو برترین عناوین داخلی است و حتی مشهور ترین بازی‌ها مثل ۱:۰۱۱ در مقابل داستان و صداگذاری اتاق تاریک تسلیم خواهند بود.

در صداگذاری از تیمی حرفه‌ای استفاده شده و داستان و صداگذاری در کنار هم اتاق تاریک را تبدیل به عنوانی گیرا کرده‌اند.

جواب معماهای بازی اتاق تاریک

با چاشنی وحشت

گرچه اتاق تاریک چندان بازی ترسناک و دلهره آوری نیست اما گاهی وحشت را در بازی حس می‌کنید. فضا سازی و نور پردازی به خوبی صورت گرفته و می‌توانید به خوبی با محیط و المان‌های بازی ارتباط بگیرید.

حسی که محیط بازی به شما القا می‌کند کاملا ملموس است و همین مورد باعث کمی وحشت آفرین شدن بازی به خصوص در برخی از اتاق‌ها و صحنه‌ها دارد. در کنار این فصا سازی که به بهترین شکل صورت گرفته؛ یک بار دیگر هنر صداگذاری توسعه دهندگان به کمک آمده تا فضا را مرموز تر کند.

در طراحی گرافیکی بازی تیم هنری لکسیپ گیمز به خوبی به جزئیات توجه کرده‌اند. شما در اتاق تاریک با محیطی مرموز رو به رو هستید که باید در آن حواستان به تمام جزئیات باشد.

دانلود بازی اتاق تاریک

معما‌های چالش برانگیز

اتاق تاریک از معماهای متعدد و چالش برانگیزی بهره می‌برد. اگر به خوبی به محیط و جزئیات بازی دقت نکنید ممکن است تا ساعت‌ها درگیر یک معمای بازی باشید.

گیم پلی بازی به سبک اشاره و کلیک جلو می‌رود و شما باید دائما المان‌های مختلف بازی را بررسی کنید. در این بررسی اشیائی را پیدا خواهید کرد که هر کدام در جای خود کاربردی هستند و باید به خوبی از همه آن‌ها استفاده کنید.

این را به یاد داشته باشید که هیچ چیز در بازی بی مورد و بدون استفاده نخواهد بود و هر وسیله‌ای استفاده‌ای خواهد داشت. پس با دقت جلو بروید و در پیدا کردن وسایل کوشا باشید. تنها راه نجات شما از این اتاق همین وسایل هستند.

دانلود بازی اتاق تاریک برای کامپیوتر

از ویژگی‌های جالب و جذاب بازی که باعث ادامه بازی توسط کاربر می‌شود و دائما کاربر را مجاب به ادامه بازی می کند نوشته‌هایی است که در طول بازی پیدا می‌کنید. در طول بازی و در محیط‌های مختلف نوشته‌هایی را می‌یابید که توسط افراد مختلف نوشته شده‌اند.

این نوشته‌ها هر کدام تاریخ خاصی را نشان می‌دهند و سرنخی در مورد بازی و داستان به شما می‌دهند. شما در طول بازی دائما با چنین نوشته‌هایی برخورد خواهید شد و بیشتر و بیشتر در مورد روند داستان بازی اطلاعات خواهید یافت.

شاید تنها ضعف بازی گنگ بودن بعضی مراحل باشد. بهتر بود توسعه دهنده راهنمایی مناسبی برای کاربران در نظر گیرد. البته امکان راهنمایی برای شما فراهم است ولی شاید برای بسیاری از کاربران کافی نباشد. گرچه قطعا علاقه مندان این سبک عاشق این شکل از معما و پیش روی در بازی هستند.

راهنمای بازی اتاق تاریک

مجموعا اتاق تاریک را می‌توان عنوانی خوش ساخت و مناسب دید که پتانسیل بالایی دارد. بازی حتی قابل رقابت با عناوین خارجی هم هست و پتانسیل انتشار بین المللی و حضور در بازارهای خارجی را هم دارد.

بازی رایگان و درون پرداخت است و قیمت مناسبی هم دارد. ضمنا بازی به تازگی برای کامپیوترهای خانگی هم منتشر شده و جزو معدود عناوین داخلی است که توانسته پا به بازاری غیر از بازی‌های موبایلی هم بگذارد و هم زمان برای هر دو دستگاه موجود باشد.

امیدواریم به زودی لکسیپ گیمز قدم‌های بزرگتری بردارد و شاهد انتشار بازی در مارکت‌های بین المللی باشیم. تجربه این عنوان خوش ساخت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


[تماشا کنید] نیم نگاهی به بازی اتاق تاریک