سری بازی های فکری که در عین حال تم معمایی و رازآلود داشته باشند همواره طرفداران پرو پا قرص خودشان را دارند؛ تازه وقتی صحبت از بازی معروف و پرطرفدار”اتاق” می‌شود جذابیت این مقاله نیز دوچندان می‌شود.

استودیوی بازی سازی Fireproof Games پس از موفقیت سه نسخه اول بازی The Room تصمیم به انتشار نسخه چهارم این بازی به نام “old sins” یا “گناهان قدیمی” کرده است. این بازی که برای پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید و IOS منتشر شده همانند نسخه‌های قبلی بازی به صورت سه بعدی و باکیفیت بی‌نظیری ارائه شده و قطعا شما را به وجد خواهد آورد؛ اما تفاوت اصلی آن با نسخه‌های قبلی در داستان بازی و اتفاقات هیجان انگیزی است که انتظار شما را می‌کشند.
ماموریت شما در این بازی در یک عمارت بزرگ و مرموز و در اتاقی زیر شیروانی عمارت آغاز می‌شود؛ جایی‌که شما باید معمایی بزرگ را حل کنید: معمای ناپدید شدن آقا و خانم لاکوود.

در این اتاق شما با چالش‌های مختلفی رو به رو خواهید شد که در این راه یک یک لنز جادویی به شما کمک می‌کند و چیزهایی را به شما نشان می‌دهدکه پلیس‌ها و بقیه افراد نمی‌توانند با چشم آنها را ببینند.
بازی The Room به صورت سوم شخص پیش می‌رود و شما باید پازل‌های مختلفی که لنز جادویی بازی به شما نشان می‌دهد را یکی پس از دیگری حل کنید تا به راز این این عمارت و چگونگی ناپدید شدن آقای لاکوود پی ببرید.
بازی طوری طراحی شده است که نه تنها از حل معما‌ها و فکر کردن راجب آنها خسته نمی‌شوید، بلکه کمی ترس هم چاشنی بازی هست و این تفاوت اصلی بازی The Room با سایر بازی‌های فکری و پازلی موجود است. پس اصلا کارآسانی نخواهید داشت و در واقع باید با دو دشمن در این بازی بجنگید: اسرار شگفت انگیز بازی و دلهره و ترس خودتان.


هر مرحله کلید ورود به مرحله بعد است و همه پازل‌ها و چالش‌های بازی به هم مرتبط هستند. پس هرگز مرحله ای را دست کم نگیرید چون هرچه جلوتر بروید مراحل هم رو به سختی می‌روند. از ویژگی‌های منحصربفرد بازی گرافیک فوق العاده و سه بعدی آن است که این بازی را از سایر رقبای خود در این ژانر متمایز می‌کند. به علاوه صداگذاری در این سبک از بازی‌ها نقش مهمی دارد و باید مخاطب را در شرایطی نزدیک به واقعیت قرار دهد. در بازی The Room صداگذاری‌ها به حرفه‌ای ترین شکل ممکن انجام شده و اگر بازی را با هدفون امتحان کنید قطعا پس از مدتی عاشق هیجان و چالش‌های بازی خواهید شد.


دیگر خصوصیت بازی دکمه‌های کنترلی لمسی بازی است که برروی صفحه نمایش وجود دارند و شما باید به کمک آن‌ها به دنبال اشیای مرموز و پنهان بازی بگردید؛ اشیایی که شما را به پیش بردن بازی و حل معما کمک خواهندکرد.
بازی The Room زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی و … راپشتیبانی می‌کند و هچنین می‌توانید بازی را در فضای ابری گوشی خودتان ذخیره کنید. پس اگر به بازی‌های معمایی و فکری علاقه دارید و دوست دارید در یک خانه سحرآمیز به کمک پلیس رفته و برای یافتن افراد گمشده بازی به دنبال سرنخ و حل پازل بگردید نسخه چهارم بازی The Room یعنی Old Sins شما را ساعت‌ها مشغول خواهد کرد طوری که از بازی کردن با گوشی همراه خسته نشوید.

پس همین الان بازی The Room: Old Sins را برای گوشی اندرویدی یا iOS خودتان دانلود کنید، هدفون رو به گوشی متصل کنید و وارد دنیای رمزآلود بازی شوید. کمی فسفر بسوزانید و از آن لذت ببرید.

درپایان اگر به بازی های معمایی و سه بعدی در این سبک علاقه دارید حتما بازی هایی مانند monument valley و اتاق تاریک و … را نیز امتحان کنید.