معمولا بازی‌های موبایلی کمتری را دیده‌ایم که آنقدر خوب و قوی باشند که کاربر برای نسخه جدید آن انتظار بکشد. حتی کمتر دیده‌ایم که سازندگان به فکر ساخت سری بازی برای اسمات فون‌ها بیفتند.

اما این معادله برای شاهکاری مثل Monument Valley کار نمی‌کند. بازی‌ای که با انتشار نسخه اول آن در نقدها تحسین شد و مورد ستایش توسط کاربران قرار گرفت.

در این مطلب قصد داریم نگاهی با نسخه دوم این عنوان هنری یعنی Monument Valley 2 بیندازیم. عنوانی که پیش از این در بازیاتو نیم نگاهی به آن انداخته و کمی در مورد آن صحبت کرده بودیم. با نگاهی دقیق تر به این عنوان با ما همراه باشید.

تصویر 1 از بازی Monument Valley 2

هدفون‌هاتون رو آماده کنید

Monument Valley 2 از آن دسته بازی‌هاست که برای تجربه بهتر نیاز به هندزفری دارید. صداگذاری Monument Valley 2 قوی و به شدت جذاب است. فضا سازی‌ای که با استفاده از صداگذاری در بازی انجام می‌شود گیرا و منحصر به فرد است.

در کنار صداگذاری قوی و گیرا، گرافیک و المان‌های بصری بازی نیز جذاب و در نوع خود خاص هستند. سازندگان حتی در طراحی و ساخت منوی بازی خلاقیت به خرج داده‌اند.

منوی انتخاب مرحله بازی جذاب و خاص طراحی شده و چشم نواز است. گرافیک بازی از نسخه پیشین خود یک قدم جلوتر است و می‌تواند طرفداران خود را از این حیث راضی نگهدارد.

تصویر 2 از بازی Monument Valley 2

با دقت نگاه کن

گیم پلی بازی مثل نسخه قبلی و چیزی شبیه به بازی Mekorama است. شما باید با استفاده از جا به جایی و حرکت دادن برخی از اجزای مسیر بازی راهی برای رسیدن به مقصد پیدا کنید.

شما کنترل یک کاراکتر را در اختیار دارید که با لمس جایی که می‌خواهید این کاراکتر به آن جا خواهد رفت. از جایی به بعد و در مراحل بالاتر شما باید دو کاراکتر را همزمان کنترل کنید که از ویژگی‌های نسخه جدید بازی است.

بازی حتی از مراحل ابتدایی با مکانیزم‌های ویژه خود ویژگی‌های سه بعدی و وجود عمق در بازی خود را به نمایش می‌گذارد. این مکانیز‌م‌ها گاهی باعث خطای دید می شوند که باید در دید خود به بازی دقت کافی به خرج دهید.

تصویر 3 از بازی Monument Valley 2

کوتاه و آسون

شاید بزرگترین ایراد بازی کوتاه بودن بازی است. شما در حداکثر دو الی سه ساعت می‌توانید بازی را به اتمام برسانید. چالش‌ها و معماهای بازی هم چندان مشکل نیستیند و می‌توانید به راحتی در بازی پیش بروید.

بازی حتی نسبت به نسخه قبلی خود کمی آسان تر شده و با وجود اینکه ویژگی‌ها و مکانیزم‌های جدیدی به بازی اضافه شده است اما بازی و گیم پلی چندان حس جدیدی به شما نمی‌دهند.

فضاسازی و ارتباط با شخصیت‌ها در بازی به خوبی کاربر را درگیر و جذب می‌کند. کاربر به خوبی با کاراکترهای بازی ارتباط برقرار میکند و با آن‌ها همراه می‌شود.

در مراحلی از بازی که پس از کلنجار و حل معماها موفق می‌شوید دو کاراکتر بازی را به هم برسانید در نوع خود جالب هستند. صحنه‌هایی که دو کاراکتر بازی یکدیگر را در آغوش می‌گیرند صحنه‌ای است که فقط می توانید در Monument Valley 2 آن را تجربه کنید.

تصویر 4 از بازی Monument Valley 2

مجموعا می‌توان Monument Valley 2 یک شاهکار هنری دانست و باید به ustwo games برای ساخت چنین سری و عناوین هنری و موفقی آفرین گفت.

بازی به رسم نسخه قبلی که از به روزرسانی‌های تکمیلی بهره میبرد آپدیت‌هایی هم داشته که به بهتر شدن و کامل تر شدن این عنوان کمک کرده‌اند. محیط‌های متنوع و با جزئیات دقیق به جذابیت بازی افزوده‌اند.

اگر تا به امروز Monument Valley 2 را تجربه نکرده‌اید پیشنهاد میکنیم نه تنها این بازی؛ بلکه نسخه قبلی را هم تجربه کنید. مطمئن باشید که Monument Valley ارزش حداقل یکبار تجربه کردن را دارید.

شما می‌توانید بازی را از همین صفحه و از بازیاتو به رایگان دریافت کنید؛ همچنین این بازی برای مدت محدودی رایگان شده، پس فرصت را از دست ندهید و از طریق پلی‌استور یا اپ‌استور آن را دانلود کنید.


دستورالعمل نصب و اجرای بازی برای اندروید:

1- ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.

2- فایل دیتا را دانلود و آن را از حالت فشرده خارج نمایید.

3-پوشه‌ی “com.ustwo.monumentvalley2” را در مسیر Android/Obb حافظه اصلی کپی کنید.

4- بازی را اجرا نمایید و از آن لذت ببرید.


دانلود دیتا بازی Monument Vally 2

(لینک دانلود نسخه اصلی بازی در دانلود باکس)