اصولا بازی‌های جذاب و پر طرفدار دنیای بازی‌های ویدیویی توسط شرکت‌های بزرگ و با هزینه‌های زیاد تولید می‌شوند. اما در این میان بازی‌هایی هم وجود دارند که این معادله را برهم می‌زنند.

از جمله بازی‌های مستقل که توانستند به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند می‌توان به عنوان‌های آناهیتا: دختر خوب و 1:011 اشاره کرد. نقطه مشترک این عنوان‌ها سبک هنری و جذاب آن هاست.

عنوانی که امروز در بازیاتو قصد معرفی آن را داریم یک اثر جذاب با طراحی منحصر به فرد و هنری به نام Mekorama است. عنوانی که به صورت مستقل و انفرادی ساخته شده است.

عکس اول از بازی Mekorama

ربات دوست داشتنی

طراحی بازی به شدت جذاب است. Mekorama بی شک از نظر طراحی بی نقص و منحصر به فرد است. تمام المان‌ها در بازی به بهترین شکل طراحی شده‌اند.

در کنار طراحی فوق العاده انیمیشن‌های بازی هم به شدت چشم نواز هستند. انیمیشن‌های بازی انقدر خوب و جذاب طراحی شده‌اند که می‌توانند هر کاربری را مجذوب خود کنند.

شخصیت و کاراکتر اصلی بازی یک ربات است که با توجه به طراحی بصری و انیمیشن‌های خوب می‌تواند به راحتی با کاربر ارتباط برقرار کند. طراحی هنری و جذاب بازی از این ربات، رباتی دوست داشتنی ساخته است.

عکس 2 از بازی Mekorama

سخت و ساده

Mekorama گیم پلی ساده ای دارد. شما باید رباتی که در اختیار دارید را به نقطه قرمزی که در هر مرحله مشخص است برسانید. کنترل ربات تنها از طریق لمس محلی که می‌خواهید ربات به آنجا برود انجام میشود.

در کنار ربات اصلی برخی المان‌ها در بازی که صرفا حرکات محدودی مثل بالا و پایین یا چرخش دارند هم قابل کنترل هستند. کلید اصلی حل معماها و رساندن ربات به نقطه پایانی از طریق این المان‌ها صورت می‌گیرد.

همین گیم پلی ساده به شدت سخت و چالش برانگیز است. بازی تنها پنجاه مرحله دارد اما یافتن مسیر برخی مراحل و حل معماهای آن‌ها چندان ساده نیست و همین پنجاه مرحله می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم کند.

عکس 3 از بازی Mekorama

بینهایت بازی کن

از ویزگی‌های جذاب و خلاقانه بازی میتوان به بخش ساخت مرحله اشاره کرد. Mekorama بخشی دارد که در آن کاربر می‌تواند مرحله دلخواه خود را طراحی کند. این ویژگی بازی یادآور بازی محبوب ماینکرافت است.

همچنین شما می‌توانید از مراحلی که سایر کاربران هم ساختند استفاده کنید. همه این‌ها در کنار هم از Mekorama یک عنوان پایان ناپذیر ساخته‌اند.

تجربه Mekorama با گرافیک و انیمیشن‌های چشم نواز،‌ صداگذاری جذاب و معماهای چالش برانگیز تجربه‌ای به یاد ماندنی خواهد بود. پینشهاد می‌کنم به هیچ وجه Mekorama را از دست ندهید و حتما این بازی را تجربه کنید. ضمنا حجم بازی تنها 5 مگابایت است.