بازی‌های زیادی هستند که پس از انتشار در مدت کوتاهی توانسته‌اند همه گیر شوند و کاربران زیادی را جذب کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی‌هایی مثل Stack و Swipe Brick Breaker اشاره کرد.

علاوه بر همه گیری و محبوبیت این دست بازی‌ها بین کاربران بسیاری از توسعه دهندگان هم سعی می‌کنند با ساخت و انتشار بازی‌هایی مشابه و یا بومی سازی آن‌ها موفقیتی که این بازی‌ها کسب کرده‌اند را تکرار کنند. بشکن بره یکی از این بازی‌هاست که با استفاده از همین الگو توسعه داده شده است.

بازی‌ای که امروز قصد بررسی آن را داریم یعنی پازل حباب های رنگی هم یکی دیگر از عناوینی است که با الهام از بازی‌های موفق این سبک توسط استودیو RVBinary ساخته شده و روانه بازار شده است.

اگر به بازی‌های فکری و پازل علاقه مندید در این مطلب با من همراه باشید

دانلود پازل برای اندروید

مبتدی یا استاد

پازل حباب های رنگی بسیار متفاوت از پازل‌های قدیمی دارد و شاهد گیم پلی جدیدی هستیم که البته از یک بازی خارجی الهام گرفته شده است. بازی به این شکل است که شما چند استوانه پر از گلوله‌های رنگی دارید و باید با حرکت دادن این گلوله‌ها رنگ‌ها را از هم جدا کنید و هر استوانه باید تنها شامل یک رنگ باشد.

شاید کار بسیار ساده به نظر برسد اما اینطور نیست چون شما پس از خارج کردن هر گلوله از استوانه تنها می‌توانید آن را در استوانه‌های خالی یا بر روی گلوله‌ای همرنگ قرار دهید. ایده بازی کمی شبیه به بازی قدیمی و نوستالژی برج هانوی است.

در پازل حباب های رنگی همین گیم پلی ساده سطوح و اشکال مختلفی دارد. سه حالت متفاوت در بازی وجود دارد. در حالت اول علاوه بر گلوله های رنگی بمب‌هایی هم وجود دارد که باید آن‌ها را سریع جا به جا کنید و در حالت دوم باید مرحله را در زمانی معین به پایان برسانید.

هر کدام از این حالت‌ها هم خود دارای سه سطح مبتدی و پیشرفته و استادانه هستند و مراحل زیادی برای بازی کردن در اختیار شماست.

دانلود بازی پازل حباب های رنگی

دست به مهره قابل برگشت

در پازل حباب های رنگی باید با فکر و دقت گلوله‌ها را حرکت دهید و بازی کنید وگرنه بازی قفل می شود و ممکن است مجبور شوید بازی را از اول شروع کنید. البته اگر اشتباه حرکت کردید جای نگرانی نیست، سازنده قابلیتی در بازی قرار داده که می‌توانید حرکت خود را برگردانید.

در هر مرحله شش بار می‌توانید از قابلیت برگرداندن به طور رایگان استفاده کنید و بعد از آن هم می‌توانید با دیدن تبلیغ شش بار فرصت اضافه دریافت کنید. همچنین قابلیت آندو بینهایت هم با قیمت بسیار خوبی قابل خریداری است اما شما مجبور نیستند پرداخت درون برنامه داشته باشید.

یکی از ضعف‌های بازی نداشتن راهنماست. سازنده می‌توانست با قرار دادن راهنما کمی کار را برای کاربر آسان‌تر کند. ممکن است گاهی رنگ‌ها و حرکت‌های باقی مانده از چشم کاربر دور بمانند و همین حرکت‌ها می‌توانستند راهنمایی خوبی برای کاربر باشند.

بررسی بازی پازل حباب های رنگی

صدا گذاری بازی و رابط کاربری هم مناسب هستند و شاهد گیم پلی روانی هستیم. البته رابط کابری بازی می‌توانست کمی بهتر باشد و فضای جذاب‌تری به مخاطب ارائه شود اما با اینحال همه چیز قابل قبول و راضی کننده است.

پازل حباب های رنگی بازی جذاب و چالش برانگیزی است و می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای علاقه مندان به بازی‌های فکری باشد. این بازی تنها 28 مگابایت حجم دارد و شامل هزاران مرحله می‌شود و مدت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد.

پیشنهاد می‌کنم بازی را از همین صفحه دانلود کنید و با چالش‌های جذاب پازل حباب های رنگی سرگرم شوید.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی پازل حبا‌ب‌های رنگی