گوشی‌های هوشمند با زندگی روزمره ما گره خورده‌اند. جدای از استفاده روزمره و در مسیر و تنهایی و.. گوشی‌های هوشمند حتی در جمع‌های خانوادگی و دوستانه ما هم حضور فعال و پر رنگی دارند.

همین باعث شده توسعه دهندگان به فکر ساخت بازی‌هایی بیفتند که بتوان با دوستان و آشنایان به صورت دو نفره یا گروهی به بازی کردن پرداخت و سرگرم شد. از جمله این بازی‌ها می‌توان به عناوین ۲ Player games و پانتومیم باز اشاره کرد.

در این مطلب از بازیاتو قصد بررسی عنوانی مخصوص دورهمی‌ها را با نام سوالپیچ داریم که ساخته استودیو جوان جیگسا استودیو است. در ادامه با بررسی این باز تازه منتشر شده با من همراه باشید.

دانلود بازی سوالپیچ

سوالپیچ گیم پلی‌ای جدید و متفاوت دارد. این بازی مخصوص دورهمی هاست و باید با چند نفر انجام شود. یک نفر نقش راوی را خواهد داشت و بقیه بازیکنان باید پاسخ معمایی که راوی مطرح می‌کند را بدهند.

ایده بازی متفاوت است و سوالپیچ بیشتر از اینکه شبیه یک بازی باشد شبیه نرم افزاری است که صرفا متن‌هایی را به نمایش می‌گذارد. هیچ ابزاری هم برای امتیاز دهی به بازیکنان وجود ندارد و صرفا سوال و جواب به شکل متن در بازی وجود دارند.

همین باعث می‌شود این سوال به وجود بیاید که آیا سوالپیچ می‌تواند به اندازه سایر بازی‌های مناسب برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه مثل ادابازی حرفی برای گفتن داشته باشد یا خیر.

معماها هم چندان معماهای خوبی نیستند و نیاز به دانش یا هوش بالا ندارند بلکه از آن دسته معماهایی هستند که گاهی جوابی بی ربط به سوال دارند و چندان منطقی به نظر نمی‌رسند و پاسخشان دور از ذهن است.

بررسی بازی سوالپیچ

رابط کاربری مناسب است و در کنار آن سازنده سعی کرده با اضافه کردن موسیقی کمی جذابیت بازی را افزایش دهد. سوالپیچ شش فصل متفاوت دارد و در هر فصل تعدادی سوال و معما وجود دارد و از نظر تعداد مرحله قابل قبول است. یک فصل به صورت رایگان در دسترس است و برای فصل‌های بعدی باید کلید داشته باشید.

بازی در ابتدا سه کلید در اختیار شما قرار داده و هیچ راه دیگری جز خرید برای دریافت کلید وجود ندارد و اجبار برای خرید است. با توجه به سطح بازی و گیم پلی و اینکه بازی صرفا به صورت چند نفره قابل انجام است و رقبای موجود که امکان بازی رایگان در دورهمی‌ها را فراهم می‌کنند احتمالا پلن مالی بازی با شکست مواجه خواهد شد.

گیم پلی و امکانات بازی در همین سطرهای بالا خلاصه می‌شوند و هیچ چیز بیشتری در بازی وجود ندارد. بهتر بود سازنده با قرار دادن ابزارها و حالت‌های مختلف بازی مثل زمان و امتیاز جذاب کند.

بازی معمایی اندروید

در پایان سوالپیچ را می‌توان اثری با ایده نسبتا خوب دانست که جای پیشرفت زیادی دارد و توقع می‌رود سازنده برای بهبود و ساخت یک عنوان قابل رقابت و جذاب در آینده آپدیت های ویژه و بزرگی را عرضه کند.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی سوالپیچ