در سال‌های اخیر بازی‌های زیادی با الهام از مسابقات بزرگ و تلویزیونی تولید شده و پا به میدان گذاشته‌اند، حتی برخی از آن‌ها مثل اسنپ کیو و کوییزشو دارای مجری و کاملا شبیه به یک مسابقه تلویزیونی هستند و شاید از خیلی از مسابقات تلویزیونی با کیفیت تر باشند و جایزه بیشتری به کاربران خود بدهند.

امروز در بازیاتو قصد معرفی یکی از همین بازی‌ها را داریم که ایده خود را از یک برنامه تلویزیونی گرفته و شاید بتوان گفت با ویژگی‌هایی که سازندگان اضافه کرده‌اند حتی از مسابقات تلویزیونی و عناوین مشابه پیشی گرفته است.

این بازی شعر مال تو نام دارد و از آن دسته بازی‌هاست که با موسیقی گره خورده‌اند، اگر علاقه مند به بازی‌های تفننی هستید و دنبال یک بازی می‌گردید که بتواند زمان مفرحی برای شما بسازد تا پایان این مطلب و با بررسی دقیق بازی جذاب شعر مال تو با ما همراه باشید.

نقد و بررسی بازی شعر مال تو

جاخالی رو پر کن

شعر مال تو چند گیم پلی متفاوت دارد که همه به اطلاعات شما به آهنگ‌های فارسی برمی‌گردد. پیش از این بازی‌هایی در این سبک دیده بودیم که قسمتی از شعر نمایش داده نمی‌شود و کاربر باید آن را حدس بزند.

اما شعر مال تو علاوه بر اینکه قسمت‌های جدیدی در خود جای داده و شامل چهار بخش متفاوت است، این بخش‌ها شامل شعرش چیه، جمله‌ش چیه، خوانندش کیه و جوابش چیه هستند.
در نتیجه در شعر مال تو شما علاوه بر حفظ بودن شعر آهنگ‌های مختلف باید در مورد خواننده‌ها و شاعرهای آهنگ‌ها هم اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید در هر چهار بخش موفق باشید.

در بخش شعرش چیه بخشی از شعر خالی است و شما باید این جای خالی را با جواب دادن به یک سوال چهار گزینه‌ای پر کنید، البته شما برای انتخاب خود و جواب دادن به سوالات زمان محدودی دارید که همین هیجان بازی رو بیشتر کرده است.

بازی شعر مال تو

همه چیز دون موسیقی

در بخش جمله‌ش چیه هم قسمتی از شعر حذف شده اما این بار کار شما مشکل تر است، این بخش بیشتر شبیه بازی‌های کلماتی‌ای مثل مثل آباد است و شما باید با استفاده از کلماتی که به شما نمایش داده می‌شوند جمله حذف شده را کامل کنید.

در دو بخش دیگر هم سوالاتی در مورد خواننده و آهنگ از شما پرسیده می‌شود که شما باید به آن‌ها پاسخ درست بدهید، توجه داشته باشید که در تمام این بخش‌ها شما مدتی محدود برای پاسخ دادن دارید.

هر کدام از این بخش‌ها تعدادی مرحله دارند که می‌توانند به خوبی تا مدت‌ها شما را سرگرم کنند، همچنین طبق گفته توسعه دهنده بازی در آینده مراحل افزایش خواهند یافت، که خیال شما را از داشتن یک بازی سرگرم کننده که بتوانید در دراز مدت بازی کنید راحت می‌کند.

هر کدام از مراحل خود شامل چند سوال هستند و رد کردن هر مرحله ملزم به جواب دادن به چند پرسش است، اگر یک مرحله شامل سه سوال باشد و شما به یکی از آن‌ها اشتباه پاسخ دهید باید از ابتدا مرحله را شروع کنید.

دانلود بازی شعر مال تو

یکی از ضعف‌های شعر مال تو همین است که هر مرحله شامل تعدادی سوال است و به طور مثال اگر از پنج سوال تنها به یکی پاسخ اشتباه دهید باید از ابتدا آن مرحله را شروع کنید.

این شکست‌ها به مرور و به شکل متعدد می‌تواند کاربر را از بازی زده کند و حتی موجب لغو نصب شود، به خصوص اگر کاربرانی که تازه وارد بازی شده‌اند اگر دو یا سه بار متوالی بعد از یک یا دو پاسخ درست شکست بخورند از بازی نا امید می‌شوند؛ بهتر بود سازنده این مورد را با دقت بیشتری انجام می‌داد و حداقل در مراحل ابتدایی تدبیری اتخاذ می‌شد.

در بازی شعر مال تو کمک‌هایی هم در هر مرحله در دسترس شما قرار می‌دهد، این کمک‌ها به شما کمک می‌کند که راحت‌تر هر مرحله را به انتها برسانید یا زمان بیشتری برای پاسخگویی داشته باشید.

اما هزینه راهنما گرفتن در بازی با توجه به اینکه هر مرحله شامل چند سوال است و کاربر باید به همه سوالات پاسخ دهد و شاید به کمک نیاز داشته باشد کمی بالاست.

دانلود شعر یادت نره

میزان درآمد و جایزه شعر مال تو به شکلی عجیب غیر منطقی است، هر مرحله مقداری ورودی دارد و در صورت رد کردن مرحله تعدادی سکه جایزه خواهید گرفت. مرحله اول ورودی صفر است و رفته و رفته ورودی افزایش پیدا می‌کند و میزان جایزه رد کردن مرحله هم به صورت پله‌ای بالا می رود.

اما این روند زمانی غیر منطقی می‌شود که به طور مثال ورودی مرحله ششم از شعرش چیه 50 سکه و جایزه 120 است اما در مرحله هفتم 60 سکه به عنوان ورودی گرفته می‌شود در حالی که جایزه همان 120 سکه است.

در واقع شما زمانی که مرحله هفتم را به پایان می‌رسانید با اینکه توقع دارید درآمد بیشتری داشته باشید و به طور منطقی به خاطر سخت‌تر شدن مراحل بازی باید به شما سکه بیشتری بدهد و نیاز به راهنمایی گرفتن برای کاربر بیشتر می‌شود به شکلی عجیب و غیر معمول درآمد شما کم می‌شود.

بازی ایرانی اندروید

به غیر از بحث درآمد شعر مال تو هیچ نقطه ضعف بزرگی ندارد و همه چیز به خوبی اجرا شده و شاهد گیم پلی روان و رابط کاربری مناسبی هستیم.

همچنین شما می‌توانید در جدول رده بندی رتبه خود را با دیگر کاربران بسنجید و با آن‌ها رقابت کنید و تلاش کنید رتبه بهتری را از آن خود کنید، هر هفته هم چالش‌هایی در بازی برگزار خواهد شد که می‌توانید با شرکت در آن‌ها سکه جایزه بگیرید.

شعر مال تو یک بازی جذاب و خلاقانه است و توسعه دهنده توانسته با اضافه کردن ویژگی‌های جدید و جذاب و بخش‌های متنوع عنوانی در خور و نو خلق کند که به سادگی در رقابت با عناوین مشابه می‌تواند پیروز باشد، اگر دنبال یک اثر تفننی خوب هستید و از طرفی عاشق موسیقی؛ شعر مال تو برای شما ساخته شده است.


ویدیوشات: شعر مال تو؛ تجربه لذت بخش دانستنی‌های موسیقایی