بازی‌های اتومبیل‌رانی همیشه طرفداران پروپاقرص خود را داشته‌اند. مسئله‌ای که باعث ورود این بازی‌ها به دنیای بازی‌های گوشی‌های هوشمند نیز شده است. امروزه شما میتوانید این نوع بازی‌ها را در هر نوع و شکل متفاوتی ببینید. از دو بعدی و پیکسلی گرفته تا کیفیت HD مثل Asphalt 9؛ کافیست سبک مورد نظر خود را انتخاب کرده تا ده‌ها بازی برای انجام داشته باشید.

تب و تاب بازی‌های اتوموبیل‌رانی به داخل کشور نیز کشیده شده است و جدا از کاربران زیادی که علاقه مند به تجربه‌ی این بازی‌ها هستند شرکت‌های توسعه دهنده زیادی نیز به فکر ساخت بازی‌های اتومبیل‌رانی افتاده‌اند و نسخه‌های متنوعی را برای کاربران ایرانی توسعه داده‌اند.

از جمله نسخه‌های موفق می‌توان به بازی دنده دو و یا دریفت اشاره کرد که هر کدام سبک خاص خود را دارند. امروز نیز در بازیاتو قصد معرفی یکی از جدیدترین‌های اتومبیل‌رانی داخلی را داریم. اگر علاقه مند به بازی‌های اتومبیل‌رانی هستید این مطلب را از دست ندهید.

نمایی از بازی سبقت

درگ ریسینگ از نوع ماشین سنگین

بازی توسط استودیو خوش‌نام پاپاتا توسعه داده شده است. استودیویی که پیش از این نیز بازی اتومبیل‌رانی دیگری را با نام سبقت توسعه داده بود. از جمله بازی‌های موفق دیگر این استودیو می‌توان به عنوان تحسین شده کات اشاره کرد.

گیم‌پلی بازی سبقت سنگین چیزی شبیه به بازی قبلی این شرکت یعنی سبقت است. البته در فضایی دیگر و با جزئیات بیشتر و البته 3D.

گیم‌پلی شبیه به بقیه بازی‌های این سبک است و شما تنها باید دنده را در بهترین زمان عوض کنید تا بتوانید از حریف خود جلو بیفتید. توسعه دهنده نیز اصراری به خرج خلاقیت در این بخش نداشته و امکانات چندان جدید و خلاقانه‌ای در گیم‌پلی بازی موجود نیست.

البته امکان رقابت آنلاین که اصلی‌ترین بخش بازی است خالی از لطف نیست و می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. گرچه نبود بازی ماجرایی و غیرآنلاین یک نقطه ضعف به حساب می‌آید اما همچنان سبقت سنگین جذابیت‌های کافی برای کاربر را داراست.

نمایی از بازی سبقت 3

بنز، ولوو یا اسکانیا

یکی از جذاب ترین بخش‌های بازی بخش خرید و انتخاب کامیون است. شما می‌توانید از بین کامیون‌های موجود یکی را انتخاب کرده و با رنگ دلخواه به مسابقه بپردازید. همچنین امکان بالا بردن سطح قسمت‌های مختلف کامیون‌ها مثل موتور ماشین فراهم است. البته تعداد کامیون‌ها زیاد نیست و دست کاربر چندان باز نیست.

انتظار می‌رود در نسخه های بعدی تعداد کامیون‌های بیشتری برای انتخاب در دسترس باشند. همچنین بازی فقط یک محیط مسابقه و آن هم فقط در یک حالت روز دارد. این مورد می‌تواند به مرور باعث خستگی کاربران شود.

مدل‌های موجود در بازی نیز به خوبی طراحی شده‌اند و از جزئیات کافی برخوردار هستند. گرافیک بخش گیم پلی و منو و سایر قسمت‌ها نیز مناسب هستند و می‌توانند حس یک بازی کامل و با کیفیت را به کاربر بدهند.

در بازی جدا از گرافیک مناسب از صداهای خوبی نیز استفاده شده است که جذابیت و هیجان رقابت آنلاین را دو چندان می‌کند.

نمایی از بازی سبقت 2

در کنار تمام نکات ذکر شده بازی امکانات جالب دیگری نیز به شما ارائه خواهد داد. مثل انتخاب عکس و نام مورد نظر برای پروفایل یا چت کردن با حریف در هنگام مسابقه. البته امکان چت کردن محدود بوده و تنها میتوانید از گفتگوهایی که به صورت پیش فرض موجود هستند استفاده کنید.

با وجود سابقه خوب سازنده در بازی قبلی (سبقت) توقع می‌رود در نسخه های  بعدی بازی دارای بخش‌های دیگر و جدیدی مثل لیگ هفتگی و رویدادهای متنوع شود.

همچنین بازی پتانسیل اضافه شدن قسمت داستانی و داشتن چند کاراکتر را به خوبی دارد. و توسعه دهنده میتواند با امیدواری به سراغ اضافه کردن این آیتم‌ها برود. گرچه چند کاراکتر در بازی موجود هستند اما عملا تاثیری در روند بازی نداشته و نمیتوانند به خوبی با کاربر ارتباط لازم را برقرار کنند.

با تمام کمبودها همچنان میتوان سبقت سنگین را یک عنوان خوب توصیف کرد. قطعا اگر علاقه‌مند به بازی‌های اتومبیل‌رانی و به خصوص درگ ریسینگ هستید سبقت سنگین می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی شما باشد.